Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Leica wkracza na rynek smartfonów

1

Autor: Michał Chrzanowski

26 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Dziś rano Leica oraz Huawei ogłosili strategiczne partnerstwo, które ich zdaniem ma zrewolucjonizować współczesną fotografię mobilną.

Z opublikowanego oświadczenia wynika, że współpraca obu producentów będzie się sprowadzać głównie do optyki wykorzystywanej w smartfonach chińskiego producenta, który w 2015 roku sprzedał ponad 100 milionów urządzeń.

”Bardzo starannie dobieramy naszych partnerów, dlatego też niezmiernie cieszymy się z rozpoczętej współpracy. ” - powiedział dyrektor Huawei Consumer BG, Richard Yu. ”Leica jest legendą w świecie fotografii - żaden inny producent nie zrewolucjonizował w tak dużym stopniu przemysłu. Teraz, dzięki współpracy, połączymy innowację i nowoczesne projektowanie z ogromnym doświadczeniem, niesamowitą technologią i wyjątkową jakością obrazu” - dodał, Richard Yu.

Z kolei dyrektor Leica Camera AG, Oliver Kaltner podkreśla, że zawarty sojusz jest dowodem na to, że obie firmy chcą poszerzać techniczne możliwości swoich produktów i dostarczać tym samym bezkompromisowej jakości i innowacyjności. ”Partnerstwo z Huawei umożliwia nam zaprezentowanie naszego ogromnego doświadczenia z dziedziny optyki w zupełnie nowym dla nas segmencie. To także możliwość odblokowania ekscytujących obszarów dostępnych na rynku urządzeń mobilnych” - powiedział Oliver Kaltner.

Obie firmy będą także współpracować ze sobą w dziedzinach rozwoju, projektowania, marketingu i kontaktu z klientem, a także dystrybucji detalicznej. Jak na razie nie ujawniono większej liczby szczegółów. Nie wiadomo też kiedy pierwsze modele smartfonów z optyką projektowaną przez Leikę miałyby pojawić się w sprzedaży. Rozpoczęta współpraca rodzi też wiele pytań, na przykład czy i o ile wzrośnie cena za urządzenia Huawei, które są dosyć konkurencyjne na współczesnym rynku. Niemniej jednak to partnerstwo umacnia pewną tendencję - coraz więcej producentów poważniej spogląda w stronę fotografii mobilnej

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1