Żałoba narodowa - oddajmy fotograficzny hołd ofiarom katastrofy

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W wielu miastach i miejscowościach Polski ludzie spontanicznie gromadzą się składając kwiaty i zapalając znicze. Uwiecznijmy na zdjęciach ten wyjątkowy moment w naszej historii oddając w ten sposób hołd ofiarom katastrofy. Fotopolis.pl uruchomi specjalną galerię, w której będziemy zamieszczać nadesłane przez Was zdjęcia.
Nieczęsto zdarza się w historii Polski, żeby obywatele spontanicznie łączyli się w imię jednej idei lub wydarzenia. Niestety są to najczęściej wydarzenia tragiczne, jak na przykład śmierć Jana Pawła II, którego na fotopolis.pl żegnaliśmy fotograficznie prawie dokładnie 5 lat temu. Data 10 kwietnia 2010 z pewnością przejdzie do historii jako rocznica ogromnej tragedii - tragicznej śmierci pary prezydenckiej, wielu ważnych funkcjonariuszy państwowych i towarzyszących im osób. Ale być może będzie to również data symbolizująca solidarność Polaków w obliczu tragedii narodowej. Uwiecznijmy ten wyjątkowy czas w historii naszego narodu na fotografiach czcząc w ten sposób pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Zapewne wielu z Was i tak nie rozstaje się z aparatami, więc chcemy dać Wam możliwość pokazania najlepszych z Waszych zdjęć. Od jutra w specjalnej galerii na fotopolis.pl będziemy umieszczać wybrane fotografie spośród nadesłanych przez Was zdjęć obrazujących wydarzenia ostatnich dni i tego tygodnia.

fot. Wojciech Wojnar

Zdjęcia w rozmiarze dłuższego boku nie większym niż 1000 pikseli i wadze do 200 KB prosimy nadsyłać na adres zdjecie@fotopolis.pl. Prosimy również, aby jedna osoba wysyłała maksymalnie trzy zdjęcia. Wraz ze zdjęciami koniecznie należy przysłać oświadczenie: Oświadczam, że jestem autorem nadesłanego zdjęcia i zgadzam się na jego publikację w Galerii Fotopolis.pl. Do zdjęć można także dołączyć podpisy, komentarze.

Na zdjęcia czekamy do piątku 16 kwietnia 2010.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8