Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.

W związku ze stanem wyjątkowym ogłoszonym w Japonii przez premiera Yoshihide Suga w odpowiedzi na falę zakażeń koronawirusem i w związku z wprowadzonymi ograniczeniami, które mają zostać rozszerzone na kolejne obszary, możemy być raczej pewni opóźnień w produkcji i dużych zmian strategicznych wśród producentów branży foto-wideo.

Nikon wydał już oficjalne oświadczenie, w którym pisze o podjętych działaniach, w tym o przeniesieniu ⅔ pracowników w tryb pracy zdalnej. Opóźniania w produkcji m.in. obiektywu 120-300 mm oraz korpusu D6 dotknęły Nikona już w ubiegłym roku. Przy obecnej sytuacji dalsze opóźnienia w roku 2021 są raczej pewne.

Coraz głośniej mówi się także o zmianie planów w firmie Canon. Jeszcze w ubiegłym tygodniu serwisy fotograficzne donosiły, że na ten rok producent przewidział aż 8 nowych aparatów, teraz przeważają komentarze w stylu "nic już nie jest pewne”.

Niepotwierdzone źródła nadal jednak podtrzymują, że topowy bezlusterkowiec Canon EOS R1, następca linii 1D-X, może pojawić się w drugiej połowie tego roku. Z drugiej jednak strony rozwój pandemii uniemożliwia jakiekolwiek długofalowe planowanie.

Źródło: www.diyphotography.net, www.canonrumors.com

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
Kiedy w końcu Canon otworzy swój bezusterkowy system na optykę firm zewnętrznych? Jak dowiadujemy się z rozmowy z przedstawicielem firmy, negocjacje z producentami zmierzają już ku...
19
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Powiązane artykuły