Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.

W związku ze stanem wyjątkowym ogłoszonym w Japonii przez premiera Yoshihide Suga w odpowiedzi na falę zakażeń koronawirusem i w związku z wprowadzonymi ograniczeniami, które mają zostać rozszerzone na kolejne obszary, możemy być raczej pewni opóźnień w produkcji i dużych zmian strategicznych wśród producentów branży foto-wideo.

Nikon wydał już oficjalne oświadczenie, w którym pisze o podjętych działaniach, w tym o przeniesieniu ⅔ pracowników w tryb pracy zdalnej. Opóźniania w produkcji m.in. obiektywu 120-300 mm oraz korpusu D6 dotknęły Nikona już w ubiegłym roku. Przy obecnej sytuacji dalsze opóźnienia w roku 2021 są raczej pewne.

Coraz głośniej mówi się także o zmianie planów w firmie Canon. Jeszcze w ubiegłym tygodniu serwisy fotograficzne donosiły, że na ten rok producent przewidział aż 8 nowych aparatów, teraz przeważają komentarze w stylu "nic już nie jest pewne”.

Niepotwierdzone źródła nadal jednak podtrzymują, że topowy bezlusterkowiec Canon EOS R1, następca linii 1D-X, może pojawić się w drugiej połowie tego roku. Z drugiej jednak strony rozwój pandemii uniemożliwia jakiekolwiek długofalowe planowanie.

Źródło: www.diyphotography.net, www.canonrumors.com

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jonathan Mannion to znany amerykański fotograf związany z kultura Hiphopową, który m.in. sprzedaje produkty ze swoimi zdjęciami. Teraz znany...
0
0
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na okładce
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na...
Po 4 latach sprawa głośnego fotomontażu na okładce Gazety Polskiej wreszcie dobiega końca. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok podtrzymał wyrok z listopada 2020.
0
2
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Powiązane artykuły