Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.

W związku ze stanem wyjątkowym ogłoszonym w Japonii przez premiera Yoshihide Suga w odpowiedzi na falę zakażeń koronawirusem i w związku z wprowadzonymi ograniczeniami, które mają zostać rozszerzone na kolejne obszary, możemy być raczej pewni opóźnień w produkcji i dużych zmian strategicznych wśród producentów branży foto-wideo.

Nikon wydał już oficjalne oświadczenie, w którym pisze o podjętych działaniach, w tym o przeniesieniu ⅔ pracowników w tryb pracy zdalnej. Opóźniania w produkcji m.in. obiektywu 120-300 mm oraz korpusu D6 dotknęły Nikona już w ubiegłym roku. Przy obecnej sytuacji dalsze opóźnienia w roku 2021 są raczej pewne.

Coraz głośniej mówi się także o zmianie planów w firmie Canon. Jeszcze w ubiegłym tygodniu serwisy fotograficzne donosiły, że na ten rok producent przewidział aż 8 nowych aparatów, teraz przeważają komentarze w stylu "nic już nie jest pewne”.

Niepotwierdzone źródła nadal jednak podtrzymują, że topowy bezlusterkowiec Canon EOS R1, następca linii 1D-X, może pojawić się w drugiej połowie tego roku. Z drugiej jednak strony rozwój pandemii uniemożliwia jakiekolwiek długofalowe planowanie.

Źródło: www.diyphotography.net, www.canonrumors.com

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
Po otrzymaniu Złotego Lwa, nominacji do Oscara i ciepłym przyjęciu na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, przejmujący dokument o kultowej fotografce Nan Goldin trafia na ekrany...
16
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Powiązane artykuły