Nikon zawiesza międzynarodową gwarancję na obiektywy i akcesoria - koniec z darmowymi naprawami za granicą

Autor: Maciej Luśtyk

8 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Koniec z wysyłaniem sprzętu na naprawy do Niemiec i zakupami zza granicy.

Nowy rok Nikon rozpoczyna informacją, która zapewne nie spodoba się wielu użytkownikom. Z racji dotychczasowej międzynarodowej gwarancji, wiele osób decydowało się kupować sprzęt producenta za granicą, a jeszcze częściej - wysyłać go na naprawy do cieszących się dobrymi opiniami serwisów w Niemczech. Od dzisiaj nie będzie to już możliwe, a przynajmniej będzie znacznie utrudnione.

Darmowe naprawy gwarancyjne obiektywów Nikon F, Nikon Z i akcesoriów możliwe będą tylko lokalnie

Jak informuje Nikon w oficjalnym oświadczeniu, od stycznia 2021 zawieszona zostaje międzynarodowa gwarancja na obiektywy Nikon F i Nikon Z, a naprawy serwisowe objęte gwarancją producenta (w przypadku nowo zakupionego sprzętu) będą możliwe do wykonania nieodpłatnie jedynie w kraju zakupu. Naprawa objętego lokalną gwarancją sprzętu za granicą będzie oczywiście  dalej możliwa, ale w tym wypadku będziemy musieli ponieść jej koszty.

Według producenta, działanie to podyktowane jest trudnością dostosowania jednolitej formy gwarancyjnej do przepisów obowiązujących w różnych krajach.

Zmiana nie dotyczy korpusów, a obiektywy kupione z gwarancją międzynarodową będą dalej serwisowane w ramach jej reguł

Co ważne, zmiana póki co obejmuje wyłącznie obiektywy i akcesoria - korpusy nie są objęte nową polityką. Jednocześnie sprzęt kupiony do tej pory z międzynarodową gwarancją będzie serwisowany na jej zasadach, aż do zakończenia okresu gwarancyjnego.

Tak czy siak nowe reguły mogą znacznie utrudnić serwisowanie sprzętu za granicą i zniechęcić do importu, zwłaszcza że producent informuje także, że niektóre serwisy mogą nie być wstanie przyjąć do naprawy sprzętu zakupionego w innych krajach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikonimgsupport.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
Kiedy w końcu Canon otworzy swój bezusterkowy system na optykę firm zewnętrznych? Jak dowiadujemy się z rozmowy z przedstawicielem firmy, negocjacje z producentami zmierzają już ku...
19
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)