Nikon zawiesza międzynarodową gwarancję na obiektywy i akcesoria - koniec z darmowymi naprawami za granicą

Autor: Maciej Luśtyk

8 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Koniec z wysyłaniem sprzętu na naprawy do Niemiec i zakupami zza granicy.

Nowy rok Nikon rozpoczyna informacją, która zapewne nie spodoba się wielu użytkownikom. Z racji dotychczasowej międzynarodowej gwarancji, wiele osób decydowało się kupować sprzęt producenta za granicą, a jeszcze częściej - wysyłać go na naprawy do cieszących się dobrymi opiniami serwisów w Niemczech. Od dzisiaj nie będzie to już możliwe, a przynajmniej będzie znacznie utrudnione.

Darmowe naprawy gwarancyjne obiektywów Nikon F, Nikon Z i akcesoriów możliwe będą tylko lokalnie

Jak informuje Nikon w oficjalnym oświadczeniu, od stycznia 2021 zawieszona zostaje międzynarodowa gwarancja na obiektywy Nikon F i Nikon Z, a naprawy serwisowe objęte gwarancją producenta (w przypadku nowo zakupionego sprzętu) będą możliwe do wykonania nieodpłatnie jedynie w kraju zakupu. Naprawa objętego lokalną gwarancją sprzętu za granicą będzie oczywiście  dalej możliwa, ale w tym wypadku będziemy musieli ponieść jej koszty.

Według producenta, działanie to podyktowane jest trudnością dostosowania jednolitej formy gwarancyjnej do przepisów obowiązujących w różnych krajach.

Zmiana nie dotyczy korpusów, a obiektywy kupione z gwarancją międzynarodową będą dalej serwisowane w ramach jej reguł

Co ważne, zmiana póki co obejmuje wyłącznie obiektywy i akcesoria - korpusy nie są objęte nową polityką. Jednocześnie sprzęt kupiony do tej pory z międzynarodową gwarancją będzie serwisowany na jej zasadach, aż do zakończenia okresu gwarancyjnego.

Tak czy siak nowe reguły mogą znacznie utrudnić serwisowanie sprzętu za granicą i zniechęcić do importu, zwłaszcza że producent informuje także, że niektóre serwisy mogą nie być wstanie przyjąć do naprawy sprzętu zakupionego w innych krajach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikonimgsupport.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Największa agencja prasowa w Wielkiej Brytanii będzie korzystać ze sprzętu Sony
Największa agencja prasowa w Wielkiej Brytanii będzie korzystać ze sprzętu Sony
Sony Europe ogłasza rozpoczęcie współpracy, w wyniku której staje się dostawcą sprzętu fotograficznego i wideo dla fotografów i wideoreporterów PA Media Group...
1
Sytuacja w Afganistanie na jednym zdjęciu - talibska propaganda naśmiewa się z USA
Sytuacja w Afganistanie na jednym zdjęciu - talibska propaganda naśmiewa się z USA
Nieoczekiwanie talibowie wykonali prawdopodobnie jedno z najważniejszych zdjęć tego roku. Rekreacja fotografii „Sztandar nad Iwo Jimą” Joego Rosenthala, naśmiewająca...
7
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera Tomasza Gutrego
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera Tomasza Gutrego
Podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości doszło do postrzelenia fotoreportera Tygodnika Solidarność przez policję. Tomasz Gutry miał domagać się milionowego...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)