Nikon zawiesza międzynarodową gwarancję na obiektywy i akcesoria - koniec z darmowymi naprawami za granicą

Autor: Maciej Luśtyk

8 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Koniec z wysyłaniem sprzętu na naprawy do Niemiec i zakupami zza granicy.

Nowy rok Nikon rozpoczyna informacją, która zapewne nie spodoba się wielu użytkownikom. Z racji dotychczasowej międzynarodowej gwarancji, wiele osób decydowało się kupować sprzęt producenta za granicą, a jeszcze częściej - wysyłać go na naprawy do cieszących się dobrymi opiniami serwisów w Niemczech. Od dzisiaj nie będzie to już możliwe, a przynajmniej będzie znacznie utrudnione.

Darmowe naprawy gwarancyjne obiektywów Nikon F, Nikon Z i akcesoriów możliwe będą tylko lokalnie

Jak informuje Nikon w oficjalnym oświadczeniu, od stycznia 2021 zawieszona zostaje międzynarodowa gwarancja na obiektywy Nikon F i Nikon Z, a naprawy serwisowe objęte gwarancją producenta (w przypadku nowo zakupionego sprzętu) będą możliwe do wykonania nieodpłatnie jedynie w kraju zakupu. Naprawa objętego lokalną gwarancją sprzętu za granicą będzie oczywiście  dalej możliwa, ale w tym wypadku będziemy musieli ponieść jej koszty.

Według producenta, działanie to podyktowane jest trudnością dostosowania jednolitej formy gwarancyjnej do przepisów obowiązujących w różnych krajach.

Zmiana nie dotyczy korpusów, a obiektywy kupione z gwarancją międzynarodową będą dalej serwisowane w ramach jej reguł

Co ważne, zmiana póki co obejmuje wyłącznie obiektywy i akcesoria - korpusy nie są objęte nową polityką. Jednocześnie sprzęt kupiony do tej pory z międzynarodową gwarancją będzie serwisowany na jej zasadach, aż do zakończenia okresu gwarancyjnego.

Tak czy siak nowe reguły mogą znacznie utrudnić serwisowanie sprzętu za granicą i zniechęcić do importu, zwłaszcza że producent informuje także, że niektóre serwisy mogą nie być wstanie przyjąć do naprawy sprzętu zakupionego w innych krajach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikonimgsupport.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
Po otrzymaniu Złotego Lwa, nominacji do Oscara i ciepłym przyjęciu na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, przejmujący dokument o kultowej fotografce Nan Goldin trafia na ekrany...
16
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)