Zmiany w programie Canon Professional Services - nowe zasady członkostwa, oferty specjalne

Zmiany w programie Canon Professional Services - nowe zasady członkostwa, oferty specjalne

Znana zawodowcom od lat usługa serwisowa CPS zmienia swój kształt. Główne zmiany dotyczą poziomów partnerstwa, które teraz zależą od ilości punktów zbieranych za zarejestrowane produkty. Są też promocje specjalne dla członków.

Canon Professional Services (CPS) to specjalny program serwisowy dla fotografów i filmowców, używających produktów firmy Canon. W jej ramach możemy liczyć m.in. na szybsze naprawy, wsparcie techniczne, możliwość wypożyczenia sprzętu zastępczego czy zaproszenia na inspirujące wydarzenia i specjalne oferty na poszczególne produkty. Usługa przeszła właśnie kilka zmian, które ułatwić mają korzystanie z programu i które rozszerzają wsparcie serwisowe o nowe opcje. Najważniejsze zmiany dotyczą zasad przyznawania członkostwa i jego poziomów.

Canon ID - jedno konto, wiele możliwości

Nowa platforma oparta jest o Canon ID - unikatowe konto przypisane do konkretnego użytkownika, który w ramach jednego, intuicyjnego panelu ma dostęp do wszystkich usług w ramach programu CPS.

Założenie nowego konta Canon ID jest niezwykle proste i wymaga podania jedynie imienia, nazwiska i adresu e-mail. Produkty Canon rejestrowane są już z poziomu profilu użytkownika. Warto zarejestrować wszystkie posiadane produkty - na ich podstawie przyznawane są punkty decydujące o poziomie członkostwa. Im wyższy poziom, tym więcej korzyści i usług dodatkowych w ramach CPS. Z poziomu profilu widoczna jest cała aktywność użytkownika, lista zarejestrowanych produktów, aktualnie dostępne oferty oraz sekcja Priorytetowej Pomocy Technicznej, w ramach której możemy zgłaszać problemy ze sprzętem.

Przyglądając się przykładowym punktacjom przyznawanym za dane produkty wydaje się, że poszczególne poziomy członkostwa będzie teraz uzyskać nieco trudniej niż wcześniej. Dodatkowo, jak na razie producent nie oferuje szczegółowego zestawienia, które pozwoliłoby nam dokładnie zorientować się, ile punktów otrzymamy za dany produkt. Informację tę uzyskamy dopiero w momencie jego rejestracji.

Dlaczego warto się zarejestrować?

W ramach priorytetowej pomocy technicznej i opcji naprawy Fast Track (z możliwością wypożyczenia sprzętu zastępczego), dedykowany dział ekspertów do obsługi technicznej jest dostępny dla użytkowników niemal natychmiast przez telefon lub e-mail. Także usługi serwisowe w specjalistycznych punktach CPS świadczone są nawet w ciągu 2 dni.

Międzynarodowe wsparcie oznacza, że podczas pobytu za granicą (Europa, Bliski Wschód, Afryka) można uzyskać pomoc w oficjalnych lokalnych punktach serwisowych. Co więcej, w przypadku akredytowanych fotografów na dużych imprezach sportowych i rozrywkowych członkowie CPS mogą otrzymać dodatkowe wsparcie w zakresie sprzętu lub usług serwisowych (np. darmowe czyszczenie matrycy).

W ramach programu, uczestnicy mogą skorzystać także ze specjalnych zaproszeń na imprezy, warsztaty i wydarzenia Canon, jak również w pierwszej kolejności otrzymywać dedykowane oferty specjalne.

Zniżki i specjalna oferta Adobe Creative Cloud

W ramach usługi CPS możemy liczyć też na szereg ofert specjalnych. Aktualnie otrzymamy 2-miesięczną bezpłatną subskrypcję pakietu Adobe Creative Cloud oraz 20-procentową zniżkę na produkty firmy F-Stop.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajdziecie pod adresem canon.pl.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1