Canon Kids Mission Camera - nowy pomysł na aparat dla dzieci

Canon Kids Mission Camera - nowy pomysł na aparat dla dzieci

Jaki aparat dać do zabawy dziecku? Pod tym względem nie mamy dużego wyboru. Nowy pomysł na wprowadzenie dzieci w świat fotografii podczas targów CES 2019 pokazał Canon.

Będąc fotografem posiadającym dzieci, prędzej czy później spotkamy się z rosnącym zainteresowaniem wykonywaniem zdjęć ze strony naszych pociech. W końcu każde z nich chce pracować jak mama czy tata. Jaki aparat dać dziecku na sam początek przygody z fotografowaniem? Z własnego doświadczenia wiem, że dla 3-4 latka problem stanowi uniesienie i obsługa nawet niewielkiego, prostego bezlusterkowca, nie mówiąc już o lustrzance. Systemowe aparaty odpadają więc nie tylko ze względu na duże ryzyko utraty sprzętu. Pozostają proste kompakty, wątpliwej jakości aparaty-zabawki lub po prostu smartfony, które wygrywają ceną i prostotą obsługi. Żadne rozwiązanie nie oferuje jednak doświadczenia zbliżonego do fotografowania zwykłym aparatem.

Misja: Fotografowanie

Właśnie to chce zaoferować Canon, prezentując koncept aparatu skierowanego do najmłodszych. Canon Kids Mission Camera to niewielki, obłożony pianką, odporny na zachlapania aparat, wyglądający jak pospolita lustrzanka, którego prosty interfejs ma być możliwy do opanowania nawet przez bardzo młodych adeptów fotografii. Otrzymujemy duży celownik optyczny i lampę pierścieniową LED, która pomoże doświetlić fotografowane obiekty. Do tego moduły łączności bezprzewodowej, za pośrednictwem których można przesłać zdjęcia na smartfona, lub wydrukować na przenośnej drukarce.

 

Ciekawie prezentuje się też sama filozofia działania aparatu, którą możemy poznać dzięki relacji youtubowego kanału Abt Electronics. Okazuje się, że całość pomyślana została w ten sposób, by stawiać przed dziećmi fotograficzne wyzwania (misje). Wśród zadań znaleźć mamy na przykład sfotografowanie czegoś o określonym kolorze, lub uchwycenie na zdjęciu emocji. Przykładowy wygląd tylnego ekranu sugeruje, że rodzice będą mogli programować też własne zadania, natomiast umieszczony na górze aparatu głośnik wskazuje, że możemy liczyć także na komendy głosowe.

Prawdopodobnie otrzymamy też zwykły automatyczny tryb fotografowania. Kwestii matrycy jak na razie producent nie porusza, raczej jednak nie należy spodziewać się niczego ponad 1/2.3-calowy sensor. To w końcu zabawka, która musi być dodatkowo oferowana w cenie na tyle przystępnej, by stać się alternatywą dla smartfona.

Cena i dostepność

Jak na razie, aparat dla dzieci firmy Canon to na razie wczesny prototyp. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle trafi na rynek. Wierzymy jednak, że przy dobrych wiatrach mógłby zdobyć popularność wśród określonej grupy odbiorców.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4