Pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może mieć zupełnie nowe „mocowanie Z“

2

Autor: Michał Chrzanowski

15 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Serwis Nikon Rumors dotarł do ciekawych informacji - pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może zostać wyposażony w nowe mocowanie Z. Jak na razie nie są to w pełni potwierdzone informacje, jednak w sieci pojawiły się już pierwsze grafiki ukazujące nowy system.

Plotki o pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona krążą już od jakiegoś czasu, ale firma dopiero w połowie ubiegłego roku potwierdziła prace nad „zaawansowaną konstrukcją, która podniesie poprzeczkę“.

- Choć szczegóły są poufne, możemy stwierdzić, że obecnie opracowujemy nowy bezlusterkowy produkt. Będzie się opierał na najmocniejszych stronach Nikona i zapewniał najwyższą wydajność, jakiej mogą oczekiwać wymagający klienci. Włączając w to także najwyższą jakość optyki, technologię przetwarzania obrazu, wytrzymałość i odporność, jak również funkcjonalność. Zaprezentujemy bezlusterkowca, który będzie się odwoływał do charakteru Nikona i prezentował jego najważniejsze cechy i walory. Aparat będzie lepszy od konkurentów pod wieloma względami. Korzystając z naszej technologii chcielibyśmy przewyższyć ich również w jakości optyki i obrazu. Ale z drugiej strony, potrzebujemy także odrobiny zabawy - mogliśmy przeczytać w oficjalnym komunikacie Nikona opublikowanym w połowie ubiegłego roku.

nieoficjalny przykładowy projekt tego jak mógłby wyglądać bezlusterkowiec Nikona

Zapowiedź nowego systemu?

Od czasu oficjalnego komunikatu Nikona w sieci nie pojawiły się żadne nowe szczegóły. Do teraz. Serwisowi Nikon Rumors udało się dotrzeć do nowych informacji i pewnego szkicu, który rzekomo przedstawia patent Nikona. Nowe mocowanie Z ma mieć średnicę 49 mm, a odległość pomiędzy mocowaniem a matrycą ma wynosić 16 mm. - Miejcie na uwadze, że mocowanie Z może nie być ostateczną marketingową nazwą, jednak wierzymy, że podane wymiary są poprawne - czytamy na stronie nikonrumors.com.

grafika patentu firmy Nikon, która przedstawia nową konstrukcję mocowania

Niestety ciągle nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania: kiedy bezlusterkowiec Nikona pojawi się na rynku, jaką specyfikacją będzie mógł się pochwalić, czy jego projekt będzie nawiązywał do stylu retro (podobnie jak Nikon DF), czy raczej będzie to zupełnie nowy design.  Jednak jedno jest pewne - Nikon opracowuje zaawansowany aparat, który ma podbić segment bezlusterkowców.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe Content Authenticity to inicjatywa, która uzdrowić ma obieg fotografii w internecie
Adobe Content Authenticity to inicjatywa, która uzdrowić ma obieg fotografii w internecie
Idea Content Authenticity Initiative jest prosta, jej wdrożenie może okazać się jednak dużo trudniejsze niż chciałoby Adobe.
1
0
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
  Od ponad pół roku branża ślubna przeżywa kryzys, z którego będzie dźwigać się jeszcze długo po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej....
13
1
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
Ostatnia aukcja w Desa Unicum przyniosła nowy rekord na polskim rynku fotografii kolekcjonerskiej. Zdjęcie „Afghan Girl” zlicytowane zostało za rekordową sumę niemal...
21
1
Powiązane artykuły