Pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może mieć zupełnie nowe „mocowanie Z“

Pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może mieć zupełnie nowe „mocowanie Z“

Serwis Nikon Rumors dotarł do ciekawych informacji - pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może zostać wyposażony w nowe mocowanie Z. Jak na razie nie są to w pełni potwierdzone informacje, jednak w sieci pojawiły się już pierwsze grafiki ukazujące nowy system.

Plotki o pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona krążą już od jakiegoś czasu, ale firma dopiero w połowie ubiegłego roku potwierdziła prace nad „zaawansowaną konstrukcją, która podniesie poprzeczkę“.

- Choć szczegóły są poufne, możemy stwierdzić, że obecnie opracowujemy nowy bezlusterkowy produkt. Będzie się opierał na najmocniejszych stronach Nikona i zapewniał najwyższą wydajność, jakiej mogą oczekiwać wymagający klienci. Włączając w to także najwyższą jakość optyki, technologię przetwarzania obrazu, wytrzymałość i odporność, jak również funkcjonalność. Zaprezentujemy bezlusterkowca, który będzie się odwoływał do charakteru Nikona i prezentował jego najważniejsze cechy i walory. Aparat będzie lepszy od konkurentów pod wieloma względami. Korzystając z naszej technologii chcielibyśmy przewyższyć ich również w jakości optyki i obrazu. Ale z drugiej strony, potrzebujemy także odrobiny zabawy - mogliśmy przeczytać w oficjalnym komunikacie Nikona opublikowanym w połowie ubiegłego roku.

nieoficjalny przykładowy projekt tego jak mógłby wyglądać bezlusterkowiec Nikona

Zapowiedź nowego systemu?

Od czasu oficjalnego komunikatu Nikona w sieci nie pojawiły się żadne nowe szczegóły. Do teraz. Serwisowi Nikon Rumors udało się dotrzeć do nowych informacji i pewnego szkicu, który rzekomo przedstawia patent Nikona. Nowe mocowanie Z ma mieć średnicę 49 mm, a odległość pomiędzy mocowaniem a matrycą ma wynosić 16 mm. - Miejcie na uwadze, że mocowanie Z może nie być ostateczną marketingową nazwą, jednak wierzymy, że podane wymiary są poprawne - czytamy na stronie nikonrumors.com.

grafika patentu firmy Nikon, która przedstawia nową konstrukcję mocowania

Niestety ciągle nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania: kiedy bezlusterkowiec Nikona pojawi się na rynku, jaką specyfikacją będzie mógł się pochwalić, czy jego projekt będzie nawiązywał do stylu retro (podobnie jak Nikon DF), czy raczej będzie to zupełnie nowy design.  Jednak jedno jest pewne - Nikon opracowuje zaawansowany aparat, który ma podbić segment bezlusterkowców.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1