Pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może mieć zupełnie nowe „mocowanie Z“

2
Michał Chrzanowski
15 Styczeń 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Serwis Nikon Rumors dotarł do ciekawych informacji - pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może zostać wyposażony w nowe mocowanie Z. Jak na razie nie są to w pełni potwierdzone informacje, jednak w sieci pojawiły się już pierwsze grafiki ukazujące nowy system.

Plotki o pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona krążą już od jakiegoś czasu, ale firma dopiero w połowie ubiegłego roku potwierdziła prace nad „zaawansowaną konstrukcją, która podniesie poprzeczkę“.

- Choć szczegóły są poufne, możemy stwierdzić, że obecnie opracowujemy nowy bezlusterkowy produkt. Będzie się opierał na najmocniejszych stronach Nikona i zapewniał najwyższą wydajność, jakiej mogą oczekiwać wymagający klienci. Włączając w to także najwyższą jakość optyki, technologię przetwarzania obrazu, wytrzymałość i odporność, jak również funkcjonalność. Zaprezentujemy bezlusterkowca, który będzie się odwoływał do charakteru Nikona i prezentował jego najważniejsze cechy i walory. Aparat będzie lepszy od konkurentów pod wieloma względami. Korzystając z naszej technologii chcielibyśmy przewyższyć ich również w jakości optyki i obrazu. Ale z drugiej strony, potrzebujemy także odrobiny zabawy - mogliśmy przeczytać w oficjalnym komunikacie Nikona opublikowanym w połowie ubiegłego roku.

nieoficjalny przykładowy projekt tego jak mógłby wyglądać bezlusterkowiec Nikona

Zapowiedź nowego systemu?

Od czasu oficjalnego komunikatu Nikona w sieci nie pojawiły się żadne nowe szczegóły. Do teraz. Serwisowi Nikon Rumors udało się dotrzeć do nowych informacji i pewnego szkicu, który rzekomo przedstawia patent Nikona. Nowe mocowanie Z ma mieć średnicę 49 mm, a odległość pomiędzy mocowaniem a matrycą ma wynosić 16 mm. - Miejcie na uwadze, że mocowanie Z może nie być ostateczną marketingową nazwą, jednak wierzymy, że podane wymiary są poprawne - czytamy na stronie nikonrumors.com.

grafika patentu firmy Nikon, która przedstawia nową konstrukcję mocowania

Niestety ciągle nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania: kiedy bezlusterkowiec Nikona pojawi się na rynku, jaką specyfikacją będzie mógł się pochwalić, czy jego projekt będzie nawiązywał do stylu retro (podobnie jak Nikon DF), czy raczej będzie to zupełnie nowy design.  Jednak jedno jest pewne - Nikon opracowuje zaawansowany aparat, który ma podbić segment bezlusterkowców.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły