Podróż po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w jakości 4K

0
Michał Chrzanowski
2 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak może wyglądać wnętrze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Film udostępniony przez NASA da wam odpowiedź.

NASA niejednokrotnie zachwycała nas wyjątkowymi materiałami ukazującymi naszą planetę z zupełnie innej perspektywy. Co jakiś czas w Internecie możemy natknąć się na wyjątkowe obrazy, na przykład nocnej odsłony Ziemi, czy najpiękniejszych zakątków globu widzianych z orbity. Warto także wspomnieć o udostępnionych za darmo 3 milionach kosmicznych zdjęć, czy wideo, w którym astronauta Jeff Williams prezentuje aparaty i obiektywy wykorzystywane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda ona z bliska? Gdzie znajduje się Cupola, czyli “okno na świat”, z którego astronauci mogą podziwiać Ziemię w pełnej okazałości? Teraz możecie poznać odpowiedzi na te pytania. NASA opublikowała film 4K, który jest szczegółową wycieczką po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Więcej ciekawych materiałów z kosmicznych przestworzy możecie znaleźć na stronie www.nasa.gov lub oficjalnym profilu NASA w platformie Flickr.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1