Podróż po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w jakości 4K

0
Michał Chrzanowski
2 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak może wyglądać wnętrze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Film udostępniony przez NASA da wam odpowiedź.

NASA niejednokrotnie zachwycała nas wyjątkowymi materiałami ukazującymi naszą planetę z zupełnie innej perspektywy. Co jakiś czas w Internecie możemy natknąć się na wyjątkowe obrazy, na przykład nocnej odsłony Ziemi, czy najpiękniejszych zakątków globu widzianych z orbity. Warto także wspomnieć o udostępnionych za darmo 3 milionach kosmicznych zdjęć, czy wideo, w którym astronauta Jeff Williams prezentuje aparaty i obiektywy wykorzystywane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda ona z bliska? Gdzie znajduje się Cupola, czyli “okno na świat”, z którego astronauci mogą podziwiać Ziemię w pełnej okazałości? Teraz możecie poznać odpowiedzi na te pytania. NASA opublikowała film 4K, który jest szczegółową wycieczką po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Więcej ciekawych materiałów z kosmicznych przestworzy możecie znaleźć na stronie www.nasa.gov lub oficjalnym profilu NASA w platformie Flickr.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
20
2
Weronika Gęsicka laureatką Paszportów Polityki 2019
Weronika Gęsicka laureatką Paszportów Polityki 2019
Kolejny sukces polskiej fotografii. Weronika Gęsicka została laureatką tegorocznych Paszportów Polityki. To nagrody przyznawane artystom, których praca wywiera istotny...
43
0
Zadośćuczynienie od fotografa za nieudaną sesję? Precedensowy wyrok
Zadośćuczynienie od fotografa za nieudaną sesję? Precedensowy wyrok
Sąd Rejonowy w Tarnowie wydał precedensowy wyrok: fotograf musi zapłacić 15 000 zł zadośćuczynienia dla swoich klientów za nienależycie wykonaną sesję ślubną. Sąd II...
50
7