Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Niepublikowane kolorowe zdjęcia Roberta Capy w Nowym Jorku

0

Autor: Marcin Grabowiecki

13 Styczeń 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Od 31 stycznia 2014 w nowojorskim International Center of Photography będzie można zobaczyć niepublikowane wcześniej kolorowe prace Roberta Capy.
Fragment strony lightbox.time.com

Wszyscy znamy czarno-białe prace Roberta Capy. Niewielu z nas jednak wie, że wybitny fotoreporter pracował również w kolorze. Na wystawie w nowojorskim International Center of Photography będzie można zobaczyć ponad 125 niepublikowanych wcześniej kolorowych zdjęć Capy. Kurator wystawy - Cynthia Young - zapewnia, ża ICP ma w swoich zbiorach ponad 4 tysiące diapozytywów Capy w różnych formatach (35mm, 6x6cm i 4x5 cali).

Na zdjęciach powstałych od lat 30. do 50. znalazło się miejsce nie tylko dla wojny, ale także mody, kultury i portretów. Capa zwykle nosił przy sobie dwa aparaty, często na dwa różne rodzaje filmów. Nie wiemy do końca dlaczego fotograf część zdjęć robił w czerni i bieli, a cześć w kolorze. Należy jednak zaznaczyć, że był świadomy, że magazyny zapłacą więcej za kolorowe materiały.

Wystawę "Capa in Color" będzie można oglądać w International Center of Photography w Nowym Jorku od 31 stycznia do 4 maja 2014. Więcej informacji na stronie: lightbox.time.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły