SanDisk Extreme microSDHC, microSDXC 64GB

Autor: Marcin Falana

9 Lipiec 2013
Artykuł na: 6-9 minut
SanDisk zaprezentował dwie nowe karty pamięci microSDHC i microSDXC o pojemności 64 GB.

Coraz więcej aparatów, korzysta z kart microSDHC. Nie wspominając o smarfonach, które także generują duże pliki. SanDisk zaprezentował nowe karty pamięci microSDHC i microSDXC o pojemności 64 GB. Karty oferują szybkość odczytu do 80 MB/s i zapisu do 50 MB/s. Sugerowane ceny detaliczne producenta wynoszą od 59,99 USD do 199,99 USD.

Informacja prasowa producenta:

NAJSZYBSZA NA ŚWIECIE KARTA microSDXC OD SANDISKA

Warszawa, 9 lipca 2013 r. - SanDisk wprowadza na rynek nowe karty pamięci UHS-I, SanDisk Extreme microSDHC i microSDXC o pojemności 64GB, z szybkością odczytu do 80 MB/s i zapisu do 50 MB/s2. Są to idealne produkty dla użytkowników smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych i kamer, którym potrzebna jest szybka i zasobna pamięć zewnętrzna.

"Karta SanDisk Extreme microSDXC pozwala użytkownikom efektywniej wykorzystywać swoje urządzenia" - powiedziała Susan Park, Dyrektor Ds. Marketingu Detalicznego Produktów w SanDisk. "Nasze karty microSD o dużej wydajności i pojemności umożliwiają wykonywanie wysokiej jakości nagrań wideo i zdjęć za pomocą najnowszych smartfonów, tabletów i kamer".

Karta microSDXC jest obecnie najszybsza ze wszystkich produktów tego rodzaju dostępnych na rynku1 - charakteryzuje się szybkością odczytu do 80 MB/s i zapisu do 50 MB/s2, co umożliwia robienie zdjęć z większą częstotliwością, dynamiczne wykonywanie zdjęć reporterskich, fotografowanie w trybie zdjęć seryjnych oraz szybsze przekazywanie danych i szybkie przesyłanie plików do komputera. Ponadto karta o pojemności 64 GB3 jest idealnym dodatkiem do urządzeń z systemem Android - zapewnia natychmiastową, znaczącą rozbudowę pamięci urządzenia.

Karta jest zgodna z wymaganiami najnowszych aparatów i kamer Full HD. Duża szybkość zapisu pozwala wykonywać znakomite zdjęcia i nagrania wideo - również reporterskie. Szybkość klasy UHS Speed Class 1 (U1)4 i Speed Class 10 oznacza większą wydajność niż w przypadku zwykłych kart pamięci, umożliwiając nagrywanie i odtwarzanie wideo z jakością Full HD5, a nawet 4K HD.

"Większość zaawansowanych smartfonów jest wyposażona w szybkie procesory czterordzeniowe, które umożliwiają wyświetlanie treści i aplikacji z jakością Full HD na wyświetlaczach zewnętrznych o dużej rozdzielczości ekranu" - powiedział Stuart Robinson, Dyrektor Działu Technologii Urządzeń Mobilnych (Handset Component Technologies Service) w Strategy Analytics. "Takie zastosowania wymagają dużej przepustowości pamięci, którą zapewnia SanDisk Extreme microSDXC, najszybsza na świecie karta microSDXC".

Karty SanDisk Extreme microSDHC i microSDXC UHS-I są produkowane i testowane z uwzględnieniem trudnych warunków eksploatacyjnych6. Są wodoodporne, wstrząsoodporne i odporne na promieniowanie rentgenowskie. Ponadto razem z nowymi kartami nabywca otrzymuje:

* adapter zapewniający zgodność z urządzeniami obsługującymi pełnowymiarowe karty SD/SDHC/SDXC,

* możliwość pobrania oprogramowania RescueProŸ Deluxe umożliwiającego odtworzenie przypadkowo usuniętych obrazów7,

* bezterminową ograniczoną gwarancję8.

Karty SanDisk Extreme microSDHC i microSDXC o pojemności od 16 GB do 64 GB są już dostępne w sklepach na całym świecie oraz w serwisie www.sandisk.com. Sugerowane ceny detaliczne producenta wynoszą od 59,99 USD do 199,99 USD.

Karty pamięci SanDisk microSD

Firma SanDisk jest wynalazcą formatu microSD i oferuje klientom detalicznym i komercyjnym pełny wybór kart microSD. Karty SanDisk microSD, microSDHC i microSDXC oferują szybkość i pojemność umożliwiające wykorzystanie pełni możliwości urządzeń przenośnych.

W sprzedaży detalicznej znajdują się: karty SanDisk microSD/microSDHC, doskonałe jako niedrogie rozszerzenie pamięci telefonów o podstawowych funkcjach; SanDisk UltraŸ microSDHC/microSDXC, dwa razy szybsze od zwykłych kart9, umożliwiające rejestrację wideo z jakością Full HD i wykonywanie zaawansowanych zdjęć, idealne do smartfonów z systemem Android; nowe karty SanDisk Extreme microSDHC/microSDXC; oraz karty SanDisk Extreme ProŸ microSDHC o dużej pojemności i wyjątkowej szybkości przesyłania danych.

1 Pojemność 64 GB, tylko szybkość odczytu i zapisu; na podstawie testów wewnętrznych.

2 Tylko karta. Szybkość odczytu do 80 MB/s, szybkość zapisu do 30 MB/s (tylko 16 GB); szybkość odczytu do 80 MB/s, szybkość zapisu do 50 MB/s (32 GB i 64 GB). Na podstawie testów wewnętrznych. Wydajność może być niższa w zależności od urządzenia rejestrującego. 1 MB = 1 000 000 bajtów.

3 1 GB = 1 000 000 000 bajtów. Rzeczywista pojemność dostępna dla użytkownika jest mniejsza.

4 Klasa szybkości UHS Speed Class 1 oznacza opcję wydajności opracowaną pod kątem nagrywania filmów wideo w czasie rzeczywistym, przy użyciu urządzeń rejestrujących obsługujących standard UHS-I.

5 Możliwość uzyskania jakości Full HD (1920x1080x30 kl/s) zależy od urządzenia rejestrującego, atrybutów pliku oraz innych czynników. Więcej informacji: www.sandisk.com/HD.

6 Więcej danych oraz informacje o ograniczeniach można znaleźć na opakowaniu produktu oraz pod adresem www.sandisk.com/proof.

7 Wymagana jest rejestracja. Obowiązują określone zasady i warunki.

8 Tylko karta. 30 lat w Niemczech i Kanadzie oraz w regionach, gdzie bezterminowa ograniczona gwarancja nie jest uznawana. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sandisk.com/wug.

9 Zwykłe karty pamięci o szybkości zapisu do 5 MB/s. 1 MB = 1 000 000 bajtów

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Największa agencja prasowa w Wielkiej Brytanii będzie korzystać ze sprzętu Sony
Największa agencja prasowa w Wielkiej Brytanii będzie korzystać ze sprzętu Sony
Sony Europe ogłasza rozpoczęcie współpracy, w wyniku której staje się dostawcą sprzętu fotograficznego i wideo dla fotografów i wideoreporterów PA Media Group...
1
Sytuacja w Afganistanie na jednym zdjęciu - talibska propaganda naśmiewa się z USA
Sytuacja w Afganistanie na jednym zdjęciu - talibska propaganda naśmiewa się z USA
Nieoczekiwanie talibowie wykonali prawdopodobnie jedno z najważniejszych zdjęć tego roku. Rekreacja fotografii „Sztandar nad Iwo Jimą” Joego Rosenthala, naśmiewająca...
7
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera Tomasza Gutrego
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera Tomasza Gutrego
Podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości doszło do postrzelenia fotoreportera Tygodnika Solidarność przez policję. Tomasz Gutry miał domagać się milionowego...
9
Powiązane artykuły