Rusza proekologiczny serwis Nikona

Autor: Marcin Grabowiecki

21 Styczeń 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Nikon Polska uruchomił serwis edukacyjny o ekologicznym fotografowaniu - www.ekofocus.pl. Jego celem jest kształtowanie świadomości użytkowników w zakresie odpowiedzialnej eksploatacji sprzętu fotograficznego oraz promocja proekologicznych inicjatyw prowadzonych przez firmę Nikon.

Firma Nikon uruchomiła serwis poświecony ekologicznemu fotografowaniu - www.ekofocus.pl.

Badania przeprowadzone na zlecenie Nikon Polska pokazały, że ponad połowa badanych była zdania, że producenci sprzętu fotograficznego powinni edukować użytkowników aparatów w zakresie ekologii. Wynik badań zmobilizowały Nikona do uruchomienia serwisu www.ekofocus.pl, którego ideą jest promocja inicjatyw podejmowanych przez firmę Nikon na rzecz ochrony środowiska, a także motywowanie użytkowników aparatów do proekologicznych działań. Do takich zachowań zaliczono np. zastępowanie zwykłych baterii akumulatorami. Portal ma także kształtować proekologiczne postawy. Nikon przygotował np. listę zasad odpowiedzialnego fotografowania, podpowiadającą na co należy zwracać uwagę podczas robienia zdjęć i jakich zachowań unikać.

W serwisie mają się także pojawić konkursy (w tym te skierowane do dzieci i młodzieży). Pierwszy z nich już ruszył. Aby wziąć w nim udział wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W jaki sposób można dbać o środowisko fotografując? i wysłać wypowiedź na adres: ekozasady@ekofocus.pl. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone aparatami fotograficznymi Nikon. Konkurs trwa do 28 lutego 2013 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ekofocus.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
16
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
9
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły