Twitter - nowe filtry fotograficzne

Zaledwie kilka godzin po aktualizacji aplikacji Instagram, Twitter zaprezentował własne artystyczne filtry fotograficzne. Teraz, po zaktualizowaniu swojej mobilnej wersji, oferuje niemalże identyczną usługę co Instagram. Walka o użytkowników między serwisami trwa.

Zacięta walka pomiędzy Twitterem a Instagramem trwa. Zaledwie kilka godzin po dużej aktualizacji aplikacji Instagram i zawieszeniu wsparcia dla wyświetlania fotografii z tej aplikacji, Twitter oficjalnie zaprezentował długo oczekiwane filtry do zdjęć. Ten ruch sprawia, że serwis mikroblogowy stał się poważnym konkurentem dla Instagrama - obydwa serwisy oferują niemalże taką samą usługę. Poza jednym - Twitter pozwala na publikowanie tekstu.

Zaprezentowano 8 artystycznych filtrów, podobnych do tych, które oferuje Instagram, ale znacznie subtelniejszych. Edycja zdjęć w obydwu aplikacjach działa teraz bardzo podobnie - fotografie można przycinać do formatu 1:1 i poddawać automatycznej poprawie kontrastu, nasycenia kolorów i wyostrzania. W opcjach edycji obrazu brakuje jak na razie ramek i efektu tilt-shift.

Filtry pojawiły się w ostatniej wersji aplikacji Twitter zarówno na iOS, jak i na Androida.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0