Twitter - nowe filtry fotograficzne

Zaledwie kilka godzin po aktualizacji aplikacji Instagram, Twitter zaprezentował własne artystyczne filtry fotograficzne. Teraz, po zaktualizowaniu swojej mobilnej wersji, oferuje niemalże identyczną usługę co Instagram. Walka o użytkowników między serwisami trwa.

Zacięta walka pomiędzy Twitterem a Instagramem trwa. Zaledwie kilka godzin po dużej aktualizacji aplikacji Instagram i zawieszeniu wsparcia dla wyświetlania fotografii z tej aplikacji, Twitter oficjalnie zaprezentował długo oczekiwane filtry do zdjęć. Ten ruch sprawia, że serwis mikroblogowy stał się poważnym konkurentem dla Instagrama - obydwa serwisy oferują niemalże taką samą usługę. Poza jednym - Twitter pozwala na publikowanie tekstu.

Zaprezentowano 8 artystycznych filtrów, podobnych do tych, które oferuje Instagram, ale znacznie subtelniejszych. Edycja zdjęć w obydwu aplikacjach działa teraz bardzo podobnie - fotografie można przycinać do formatu 1:1 i poddawać automatycznej poprawie kontrastu, nasycenia kolorów i wyostrzania. W opcjach edycji obrazu brakuje jak na razie ramek i efektu tilt-shift.

Filtry pojawiły się w ostatniej wersji aplikacji Twitter zarówno na iOS, jak i na Androida.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0