Twitter - nowe filtry fotograficzne

Zaledwie kilka godzin po aktualizacji aplikacji Instagram, Twitter zaprezentował własne artystyczne filtry fotograficzne. Teraz, po zaktualizowaniu swojej mobilnej wersji, oferuje niemalże identyczną usługę co Instagram. Walka o użytkowników między serwisami trwa.

Zacięta walka pomiędzy Twitterem a Instagramem trwa. Zaledwie kilka godzin po dużej aktualizacji aplikacji Instagram i zawieszeniu wsparcia dla wyświetlania fotografii z tej aplikacji, Twitter oficjalnie zaprezentował długo oczekiwane filtry do zdjęć. Ten ruch sprawia, że serwis mikroblogowy stał się poważnym konkurentem dla Instagrama - obydwa serwisy oferują niemalże taką samą usługę. Poza jednym - Twitter pozwala na publikowanie tekstu.

Zaprezentowano 8 artystycznych filtrów, podobnych do tych, które oferuje Instagram, ale znacznie subtelniejszych. Edycja zdjęć w obydwu aplikacjach działa teraz bardzo podobnie - fotografie można przycinać do formatu 1:1 i poddawać automatycznej poprawie kontrastu, nasycenia kolorów i wyostrzania. W opcjach edycji obrazu brakuje jak na razie ramek i efektu tilt-shift.

Filtry pojawiły się w ostatniej wersji aplikacji Twitter zarówno na iOS, jak i na Androida.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18