Twitter - nowe filtry fotograficzne

Zaledwie kilka godzin po aktualizacji aplikacji Instagram, Twitter zaprezentował własne artystyczne filtry fotograficzne. Teraz, po zaktualizowaniu swojej mobilnej wersji, oferuje niemalże identyczną usługę co Instagram. Walka o użytkowników między serwisami trwa.

Zacięta walka pomiędzy Twitterem a Instagramem trwa. Zaledwie kilka godzin po dużej aktualizacji aplikacji Instagram i zawieszeniu wsparcia dla wyświetlania fotografii z tej aplikacji, Twitter oficjalnie zaprezentował długo oczekiwane filtry do zdjęć. Ten ruch sprawia, że serwis mikroblogowy stał się poważnym konkurentem dla Instagrama - obydwa serwisy oferują niemalże taką samą usługę. Poza jednym - Twitter pozwala na publikowanie tekstu.

Zaprezentowano 8 artystycznych filtrów, podobnych do tych, które oferuje Instagram, ale znacznie subtelniejszych. Edycja zdjęć w obydwu aplikacjach działa teraz bardzo podobnie - fotografie można przycinać do formatu 1:1 i poddawać automatycznej poprawie kontrastu, nasycenia kolorów i wyostrzania. W opcjach edycji obrazu brakuje jak na razie ramek i efektu tilt-shift.

Filtry pojawiły się w ostatniej wersji aplikacji Twitter zarówno na iOS, jak i na Androida.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13