Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon EOS 6D i 1D X - noty serwisowe

0

Autor: Patryk Wiśniewski

7 Grudzień 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Bieżący tydzień nie jest najlepszy dla Canona. Japoński producent opublikował notę serwisową dotyczącą dwóch korpusów: flagowej lustrzanki EOS 1D X oraz zaprezentowanego w trakcie targów Photokina 2012 aparatu EOS 6D.

W przypadku flagowego modelu jest to problem dość poważny. Aparat pomimo kolejnych poprawek firmware nie we wszystkich korpusach uruchamia centralny punkt AF przy obiektywach f/8. Chodzi tu na przykład o sytuację z obiektywem o światłosile f/4 i podpiętym telekonwerterem x2.

Użytkownicy 1D X powinni sprawdzić czy problem dotyczy ich egzemplarzy. Producent podaje, że dotyczy to modeli, w których szósta (od lewej) cyfra numeru seryjnego to 4 bądź 5. Producent przeprasza swoich klientów za powstałe komplikacje i obiecuje rozwiązaćproblem w najbliższym czasie.

W przypadku aparatu Canon EOS 6D problem dotyczy funkcjonalności plików video. Użytkownicy nie mają możliwości odtworzenia swoich filmów nagranych tą lustrzanką w popularnym serwisie YouTube. O ile umieścili je bezpośrednio przy pomocy aparatu, który został wyposażony w Wi-Fi. Canon zapowiedział dalsze badanie tej przypadłości.

Użytkownikom, którzy już posiadają korpus 6D, producent zaleca tymczasowe rozwiązanie przy pomocy programu ImageBrowser EX

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
2
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)