Canon EOS 6D i 1D X - noty serwisowe

0
Patryk Wiśniewski
7 Grudzień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Bieżący tydzień nie jest najlepszy dla Canona. Japoński producent opublikował notę serwisową dotyczącą dwóch korpusów: flagowej lustrzanki EOS 1D X oraz zaprezentowanego w trakcie targów Photokina 2012 aparatu EOS 6D.
W przypadku flagowego modelu jest to problem dość poważny. Aparat pomimo kolejnych poprawek firmware nie we wszystkich korpusach uruchamia centralny punkt AF przy obiektywach f/8. Chodzi tu na przykład o sytuację z obiektywem o światłosile f/4 i podpiętym telekonwerterem x2.


Użytkownicy 1D X powinni sprawdzić czy problem dotyczy ich egzemplarzy. Producent podaje, że dotyczy to modeli, w których szósta (od lewej) cyfra numeru seryjnego to 4 bądź 5. Producent przeprasza swoich klientów za powstałe komplikacje i obiecuje rozwiązaćproblem w najbliższym czasie.

W przypadku aparatu Canon EOS 6D problem dotyczy funkcjonalności plików video. Użytkownicy nie mają możliwości odtworzenia swoich filmów nagranych tą lustrzanką w popularnym serwisie YouTube. O ile umieścili je bezpośrednio przy pomocy aparatu, który został wyposażony w Wi-Fi. Canon zapowiedział dalsze badanie tej przypadłości.

Użytkownikom, którzy już posiadają korpus 6D, producent zaleca tymczasowe rozwiązanie przy pomocy programu ImageBrowser EX.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)