Canon EOS 6D i 1D X - noty serwisowe

Bieżący tydzień nie jest najlepszy dla Canona. Japoński producent opublikował notę serwisową dotyczącą dwóch korpusów: flagowej lustrzanki EOS 1D X oraz zaprezentowanego w trakcie targów Photokina 2012 aparatu EOS 6D.
W przypadku flagowego modelu jest to problem dość poważny. Aparat pomimo kolejnych poprawek firmware nie we wszystkich korpusach uruchamia centralny punkt AF przy obiektywach f/8. Chodzi tu na przykład o sytuację z obiektywem o światłosile f/4 i podpiętym telekonwerterem x2.


Użytkownicy 1D X powinni sprawdzić czy problem dotyczy ich egzemplarzy. Producent podaje, że dotyczy to modeli, w których szósta (od lewej) cyfra numeru seryjnego to 4 bądź 5. Producent przeprasza swoich klientów za powstałe komplikacje i obiecuje rozwiązaćproblem w najbliższym czasie.

W przypadku aparatu Canon EOS 6D problem dotyczy funkcjonalności plików video. Użytkownicy nie mają możliwości odtworzenia swoich filmów nagranych tą lustrzanką w popularnym serwisie YouTube. O ile umieścili je bezpośrednio przy pomocy aparatu, który został wyposażony w Wi-Fi. Canon zapowiedział dalsze badanie tej przypadłości.

Użytkownikom, którzy już posiadają korpus 6D, producent zaleca tymczasowe rozwiązanie przy pomocy programu ImageBrowser EX.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12