Canon EOS 6D i 1D X - noty serwisowe

0
Patryk Wiśniewski
7 Grudzień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Bieżący tydzień nie jest najlepszy dla Canona. Japoński producent opublikował notę serwisową dotyczącą dwóch korpusów: flagowej lustrzanki EOS 1D X oraz zaprezentowanego w trakcie targów Photokina 2012 aparatu EOS 6D.
W przypadku flagowego modelu jest to problem dość poważny. Aparat pomimo kolejnych poprawek firmware nie we wszystkich korpusach uruchamia centralny punkt AF przy obiektywach f/8. Chodzi tu na przykład o sytuację z obiektywem o światłosile f/4 i podpiętym telekonwerterem x2.


Użytkownicy 1D X powinni sprawdzić czy problem dotyczy ich egzemplarzy. Producent podaje, że dotyczy to modeli, w których szósta (od lewej) cyfra numeru seryjnego to 4 bądź 5. Producent przeprasza swoich klientów za powstałe komplikacje i obiecuje rozwiązaćproblem w najbliższym czasie.

W przypadku aparatu Canon EOS 6D problem dotyczy funkcjonalności plików video. Użytkownicy nie mają możliwości odtworzenia swoich filmów nagranych tą lustrzanką w popularnym serwisie YouTube. O ile umieścili je bezpośrednio przy pomocy aparatu, który został wyposażony w Wi-Fi. Canon zapowiedział dalsze badanie tej przypadłości.

Użytkownikom, którzy już posiadają korpus 6D, producent zaleca tymczasowe rozwiązanie przy pomocy programu ImageBrowser EX.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
2
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)