Co dalej z Olympusem?

Olympus od kilkunastu tygodni próbuje oczyścić swoje szeregi i wyjaśnić nagromadzone przez lata nieprawidłowości, a tymczasem inne koncerny rozważają zakup udziałów japońskiej firmy. Według informacji dziennika Nikkei najbardziej zainteresowany jest Sony, natomiast Reuters pisze o firmie Fujifilm.

Olympus od kilku miesięcy zmaga się z {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13709;aferą finansową, tymczasem konkurencji rozważają przejęcie części jego udziałów. Zazwyczaj dobrze poinformowana japońska gazeta Nikkei napisała, że koncern Sony rozważa zakup 20-30% udziałów Olympusa. Agencja Reuters wspomina również o zainteresowaniu udziałami Olympusa firmy Fujifilm - w tym przypadku problemem może być jednak japońskie prawo antymonopolowe (chodzi o rynek urządzeń medycznych). Olympus na razie ignoruje wszystkie nieoficjalne informacje. Firma oświadczyła, że skupia się na przeprowadzeniu koniecznych zmian we własnych strukturach.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13