Co dalej z Olympusem?

Olympus od kilkunastu tygodni próbuje oczyścić swoje szeregi i wyjaśnić nagromadzone przez lata nieprawidłowości, a tymczasem inne koncerny rozważają zakup udziałów japońskiej firmy. Według informacji dziennika Nikkei najbardziej zainteresowany jest Sony, natomiast Reuters pisze o firmie Fujifilm.

Olympus od kilku miesięcy zmaga się z {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13709;aferą finansową, tymczasem konkurencji rozważają przejęcie części jego udziałów. Zazwyczaj dobrze poinformowana japońska gazeta Nikkei napisała, że koncern Sony rozważa zakup 20-30% udziałów Olympusa. Agencja Reuters wspomina również o zainteresowaniu udziałami Olympusa firmy Fujifilm - w tym przypadku problemem może być jednak japońskie prawo antymonopolowe (chodzi o rynek urządzeń medycznych). Olympus na razie ignoruje wszystkie nieoficjalne informacje. Firma oświadczyła, że skupia się na przeprowadzeniu koniecznych zmian we własnych strukturach.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18