Co dalej z Olympusem?

Olympus od kilkunastu tygodni próbuje oczyścić swoje szeregi i wyjaśnić nagromadzone przez lata nieprawidłowości, a tymczasem inne koncerny rozważają zakup udziałów japońskiej firmy. Według informacji dziennika Nikkei najbardziej zainteresowany jest Sony, natomiast Reuters pisze o firmie Fujifilm.

Olympus od kilku miesięcy zmaga się z {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13709;aferą finansową, tymczasem konkurencji rozważają przejęcie części jego udziałów. Zazwyczaj dobrze poinformowana japońska gazeta Nikkei napisała, że koncern Sony rozważa zakup 20-30% udziałów Olympusa. Agencja Reuters wspomina również o zainteresowaniu udziałami Olympusa firmy Fujifilm - w tym przypadku problemem może być jednak japońskie prawo antymonopolowe (chodzi o rynek urządzeń medycznych). Olympus na razie ignoruje wszystkie nieoficjalne informacje. Firma oświadczyła, że skupia się na przeprowadzeniu koniecznych zmian we własnych strukturach.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1