Co dalej z Olympusem?

Olympus od kilkunastu tygodni próbuje oczyścić swoje szeregi i wyjaśnić nagromadzone przez lata nieprawidłowości, a tymczasem inne koncerny rozważają zakup udziałów japońskiej firmy. Według informacji dziennika Nikkei najbardziej zainteresowany jest Sony, natomiast Reuters pisze o firmie Fujifilm.

Olympus od kilku miesięcy zmaga się z {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13709;aferą finansową, tymczasem konkurencji rozważają przejęcie części jego udziałów. Zazwyczaj dobrze poinformowana japońska gazeta Nikkei napisała, że koncern Sony rozważa zakup 20-30% udziałów Olympusa. Agencja Reuters wspomina również o zainteresowaniu udziałami Olympusa firmy Fujifilm - w tym przypadku problemem może być jednak japońskie prawo antymonopolowe (chodzi o rynek urządzeń medycznych). Olympus na razie ignoruje wszystkie nieoficjalne informacje. Firma oświadczyła, że skupia się na przeprowadzeniu koniecznych zmian we własnych strukturach.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0