Afera w Olympusie - pierwszy niezależny raport

Opublikowano pierwszy niezależny raport poświęcony aferze w Olympusie. Wbrew wcześniejszym plotkom nie potwierdzono udziału w aferze japońskiej mafii yakuza. Jako centralne postacie skandalu wskazano byłego wiceprezydenta Hisashi Mori oraz byłego rewidenta Hideo Yamadę.
Olympus opublikował niezależny raport przygotowany przez zewnętrznych audytorów kierowanych przez byłego sędziego Sądu Najwyższego. Wynika z niego, że centralnymi postaciami skandalu byli były wiceprezydent Hisashi Mori oraz były rewident Hideo Yamada, choć o całej sprawie wiedziało i uczestniczyło w niej znacznie więcej osób z zarządu Olympusa. Audytorzy wskazali również na "pomoc" osób z zewnątrz, jednak wbrew wcześniejszym plotkom nie potwierdzono związków z japońską mafią yakuza.


Przypominamy: nieprawidłowości w Olympusie polegały na wieloletnim tuszowaniu strat z inwestycji - według ostatniego raportu chodzi o kwotę 1,73 miliarda dolarów. Nieprawidłowości zaczęły się w 1998 roku, a więc trwały bez przerwy ponad 13 lat. Oczywiście opublikowany raport nie zamyka sprawy. Olympus jest obiektem śledztwa tokijskiej policji, prokuratory i służb nadzoru finansowego, a także FBI i brytyjskiego {ITL|Serious Fraud Office. Koncernowi grozi też wyrzucenie z giełdy, jeśli do 14 grudnia nie prześle raportu z bieżącymi wynikami finansowymi, co biorą pod uwagę okoliczności, nie jest wykluczone.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4