Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

VF-3 wizjer elektroniczny od Olympusa

0

Autor: Sebastian Stasiuk

20 Lipiec 2011
Artykuł na: 6-9 minut
Firma Olympus zaprezentowała zapowiadany wcześniej wizjer elektroniczny VF-3. Wizjer ma kompaktową konstrukcję, cechuje się wysoką rozdzielczością i 100% pokryciem kadru.

Wizjer VF-3 jest urządzeniem umożliwiającym kadrowanie i obsługę aparatu w bardziej klasyczny sposób. Ułatwia prace w silnym słońcu. Rozdzielczość wizjera jest bardzo wysoka i wynosi 920 000 punktów z powiększeniem 0,97x, co daje nadzieję na bardzo klarowny obraz pełen szczegółów. Dzisiejsza nowość pozwala na korekcje dioptrii w zakresie od -3 do +1. Dzięki elektronicznej konstrukcji możemy obserwować 100% kadru nieobarczonego paralaksą, jaka ma miejsce w wizjerach optycznych. Akcesorium montujemy w stopce lamp błyskowych. Komunikacja odbywa się przez specjalne gniazdo umieszczone pod gorącą stopką. Co więcej, produkt współpracuje ze wszystkimi Olympusami PEN wyposażonymi w gniazdo akcesoriów oraz z kompaktem XZ-1. Masa wizjera to 30 g, a wymiary to 25,6 x 23,5 x 44,7 milimetrów. Produkt będzie dostępny od sierpnia 2011, ale jego cena nie jest jeszcze znana.

Informacja prasowa producenta:

Rodzina Olympus PEN zyskuje nowy elektroniczny celownik
Duży potencjał, wysoka rozdzielczość! Celownik VF-3 wzbogaca możliwości nowych aparatów fotograficznych PEN

Warszawa, 27 lipca 2011 - Olympus wprowadził nowy, wysokiej rozdzielczości celownik elektroniczny wzbogacający potencjał obrazowania eleganckich aparatów Mikro Cztery Trzecie serii PEN - nowych modeli PEN (E-P3), PEN Lite (E-PL3) oraz PEN mini (E-PM1). Celownik VF-3 zapewnia 100% pokrycie pola kadru i oferuje ponad czterokrotnie wyższą rozdzielczość w stosunku do konkurencyjnych elektronicznych celowników porównywalnych aparatów fotograficznych. Kompaktowy, lekki i równie elegancki jak aparaty PEN Lite oraz mini, celownik VF-3 może być nachylany pod kątem do 90°, co ułatwia filmowanie i fotografowanie pod nietypowym kątem, nawet przy trudnym oświetleniu. Celownik ma być dostępny od połowy sierpnia 2011.

Jakość VGA bezpiecznie dołączana do aparatu

Przy rozdzielczości 922,000 punktów, powiększeniu około 1x oraz punkcie ocznym wynoszącym 17.4mm, celownik VF-3 zapewnia wspaniałą jakość działania oraz doskonałą wartość w oferowanej cenie. Jasny, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz ułatwia podgląd zbliżanego ujęcia i rejestrowanie ostrych zdjęć i filmów HD, szczególnie, gdy aparat współpracuje z teleobiektywem. Inną zaletą celownika, jest jego niezawodny mechanizm podłączania do aparatu sprawiający, że w każdej sytuacji celownik pozostaje bezpiecznie dopięty do korpusu. Zaprojektowany dla płynnej współpracy z Portem Akcesoriów w kolejnej generacji aparatów PEN *, celownik VF-3, to niezwykle pomocne akcesorium adresowane zarówno do ambitnych fotoamatorów, jak i osób początkujących.

Celownik Olympus VF-3 utrzymany w srebrnej kolorystyce będzie dostępny od połowy sierpnia 2011 r.

* Celownik VF-3 jest kompatybilny z kompaktowym aparatem fotograficznym XZ-1 oraz ze wszystkimi aparatami fotograficznymi PEN poza modelem E-P1.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
3
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły