"Dr House" kręcony lustrzanką Canon EOS 5D Mark II

To chyba pierwszy tak poważny sprawdzian filmującej lustrzanki - ostatni odcinek bieżącego sezonu amerykańskiego serialu "Dr House" został w całości nakręcony Canonem EOS 5D Mark II. Reżyser chwalił poręczność i doskonałe efekty wizualne.
Canon EOS 5D Mark II

Canon EOS 5D Mark II przeszedł swój najpoważniejszy filmowy sprawdzian. Ostatni odcinek bieżącego sezonu serialu "Dr House" został w całości nakręcony tą lustrzanką. Ekipa skorzystała też z szeregu jasnych stałek i dwóch zoomów: 24-70 mm f/2,8 i 70-200 mm f/2,8. Jak podkreśla reżyser serialu, Greg Yaitanes, filmująca lustrzanka pozwoliła na bardziej komfortową pracę w ciasnych pomieszczeniach. Jedyny problem jaki napotkała ekipa to obsługa manualnego ustawiania ostrości. Greg Yaitanes pytany o jakość uzyskanego obrazu i porównanie z obrazem ze standarwowo używanych kamer stwierdził, że film z Canona EOS 5D Mark II bardzo mu się podoba, jest "bogatszy", a mniejsza głębia ostrości pozwala lepiej "wydobyć" twarze aktorów.

Odcinek będzie wyemitowany w amerykańskiej telewizji 17 maja.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1