"Hotel 52" kręcony Canonem EOS 5D Mark II

Canon EOS 5D Mark II bywa wykorzystywany na świecie do kręcenia filmów, seriali i spotów reklamowych. Chyba po raz pierwszy do podobnej roli został zaangażowany w Polsce - pełnoklatkowego Canona wykorzystano na planie serialu "Hotel 52".

Canon EOS 5D Mark II był wykorzystywany na świecie przy kręceniu niejednego filmu, serialu czy spotu reklamowego. Teraz w podobnej roli zadebiutował też w Polsce - na planie serialu "Hotel 52". {ITL|Lustrzanki EOS 5D Mk II firmy Canon zacząłem używać do kręcenia scen samochodowych we wnętrzu auta. Dzięki temu udało się nam uniknąć konieczności umieszczenia samochodu na lawecie. Aparat ten nawet z dużym obiektywem stanowi jedną trzecią długości kamery. Umieszczam go w takich miejscach, w jakich kamery nigdy albo prawie nigdy nie używałem - powiedział Grzegorz Kuczeriszka, reżyser serialu. EOS 5D Mark II, dzięki dobrej jakości obrazu, jest również wykorzystywany do filmowania nocnych scen.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Loupedeck - test konsoli do Lightrooma
16 Mar 2018
Loupedeck to zaawansowany kontroler, który od podstaw został zaprojektowany z myślą o programie Lightroom. Producent mówi jasno: przy jego użyciu postprodukcja będzie szybka i intuicyjna, jak nigdy wcześniej. Dziś sprawdzamy, czy te słowa znajdą potwierdzenie w praktyce.
2
Sony A7R III - test aparatu
14 Mar 2018
Stabilizowana, 42-milionowa matryca, tryb seryjny 10 kl./s, filmy 4K i tryb Pixel Shift, a wszystko zamknięte w solidnym kompaktowym body. Sony A7R III to jeden głównych pretendentów do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Sprawdzamy czy zasługuje na ten tytuł.
3
Tenba Messenger DNA 15 Backpack - test plecaka
9 Mar 2018
Dziś sprawdzamy czy plecak Tenba Messenger DNA 15 Backpack to praktyczne połączenie uniwersalności i funkcjonalności.
0
Tamron 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD - test obiektywu
3 Mar 2018
Stabilizowany układ optyczny, precyzyjny autofokus, podwójny moduł mikroprocesorów zwiększających wydajność i szybkość pracy, a także uszczelniony tubus - oto najważniejsze cechy  testowanego Tamrona 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD.
3