Pentax Optio W90 - odporny kompakt z "cyfrowym mikroskopem"

0
Michal Grzegorczyk
24 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Pentax zaprezentował nowy odporny kompakt. Optio W90 wytrzyma upadek z wysokości ponad jednego metra, zanurzenie na 6 metrów i 10-stopniowy mróz. Aparat wyróżnia funkcja "cyfrowego mikroskopu", w której można skorzystać z trzech diod rozmieszczonych wokół obiektywu.
Pentax Optio W90

Pentax rozwija linię szczelnych i odpornych na upadki kompaktów. Jej najnowszy przedstawiciel - Optio W90 - powinien przetrwać upadek z wysokości 1,2 metra, zanurzenie na 6 metrów (na czas 2 godzin) oraz pracę w ekstremalnych temperaturach od -10 do +45 stopni Celsjusza.

Pentax Optio W90

Optio W90 został wyposażony w 12-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/2,33 cala i szerokokątny obiektyw o zakresie 28-140 milimetrów (5-krotny zoom). Choć producent informuje o potrójnej stabilizacji (podbicie czułości, śledzenie i nadpisywanie pikseli, stabilizacja w trybie filmu), to zabrakło najskuteczniejszej i jedynej, która nie wpływa negatywnie na jakość obrazu stabilizacji mechanicznej. Przegląd wyposażenia Pentaksa Optio W90 kończymy standardowym, 2,7-calowym ekranem LCD o rozdzielczości 230 000 pikseli.

Pentax Optio W90

Aparat umożliwia nagrywanie sekwencji wideo o rozdzielczości HD 720p z prędkością 30 kl/s. Pentax proponuje też nową funkcję "cyfrowego mikroskopu" - Optio W90 wykonuje zdjęcie w trybie makro, dodatkowo z wykorzystaniem zoomu cyfrowego i trzech diod rozmieszczonych wokół obiektywu równomiernie oświetlających fotografowany obiekt. Ceną za "elektroniczne powiększenie" jest spadek rozdzielczości do jedynych 2,1-megapiksela.


Aparat będzie dostępny w dwóch kolorach: oliwkowym i czarnym. Optio W90 będzie dostarczany z taśmą z karabińczykiem, dzięki czemu można go łatwo przytroczyć do plecaka. Na razie nie znamy ceny ani terminu dostępności tego modelu.
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do...
179
4
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma lubi zaskakiwać i mimo tego, że aparaty firmy są produktami dosyć niszowymi, stale je rozwija. Najnowszy aparat systemu L to zarazem jedna z najciekawszych...
56
15
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
Leica zaprezentowała model V-Lux 5 - brata bliźniaka Panasonika Lumix FZ1000 II. Oba modele łączy ta sama specyfikacja, jednak propozycja niemieckiego producenta...
21
2