Canon EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III - smar na filtrze dolnoprzepustowym

Firma Canon poinformowała o problemie, który może dotknąć użytkowników lustrzanek EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III. Chodzi o kropelki smaru przedostające się z komory lustra na filtr dolnoprzepustowy. Skutkuje to widocznymi na zdjęciach śladami.

Canon ostatnio uczciwie informuje o wszystkich problemach technicznych ze swoim sprzętem. Najnowszy komunikat dotyczy dwóch profesjonalnych lustrzanek - EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III. Chodzi o cząsteczki smaru, które podczas normalnego użytkowania aparatu wydostają się z komory lustra i osadzają się na filtrze dolnoprzepustowym. W efekcie na zdjęciach zrobionych aparatem obciążąnym wadą widać plamki. Firma przeprasza wszystkich zainteresowanych i gwarantuje darmowe czyszczenie aparatu w serwisie. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie stosowna informacja pojawi się na stronach Canon Polska. Tymczasem odsyłamy na {LNK|http://cpn.canon-europe.com/content/news/EOS_oil_spots.do;stronę anglojęzyczną.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0