Canon EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III - smar na filtrze dolnoprzepustowym

Firma Canon poinformowała o problemie, który może dotknąć użytkowników lustrzanek EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III. Chodzi o kropelki smaru przedostające się z komory lustra na filtr dolnoprzepustowy. Skutkuje to widocznymi na zdjęciach śladami.

Canon ostatnio uczciwie informuje o wszystkich problemach technicznych ze swoim sprzętem. Najnowszy komunikat dotyczy dwóch profesjonalnych lustrzanek - EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III. Chodzi o cząsteczki smaru, które podczas normalnego użytkowania aparatu wydostają się z komory lustra i osadzają się na filtrze dolnoprzepustowym. W efekcie na zdjęciach zrobionych aparatem obciążąnym wadą widać plamki. Firma przeprasza wszystkich zainteresowanych i gwarantuje darmowe czyszczenie aparatu w serwisie. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie stosowna informacja pojawi się na stronach Canon Polska. Tymczasem odsyłamy na {LNK|http://cpn.canon-europe.com/content/news/EOS_oil_spots.do;stronę anglojęzyczną.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7