Canon EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III - smar na filtrze dolnoprzepustowym

Firma Canon poinformowała o problemie, który może dotknąć użytkowników lustrzanek EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III. Chodzi o kropelki smaru przedostające się z komory lustra na filtr dolnoprzepustowy. Skutkuje to widocznymi na zdjęciach śladami.

Canon ostatnio uczciwie informuje o wszystkich problemach technicznych ze swoim sprzętem. Najnowszy komunikat dotyczy dwóch profesjonalnych lustrzanek - EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III. Chodzi o cząsteczki smaru, które podczas normalnego użytkowania aparatu wydostają się z komory lustra i osadzają się na filtrze dolnoprzepustowym. W efekcie na zdjęciach zrobionych aparatem obciążąnym wadą widać plamki. Firma przeprasza wszystkich zainteresowanych i gwarantuje darmowe czyszczenie aparatu w serwisie. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie stosowna informacja pojawi się na stronach Canon Polska. Tymczasem odsyłamy na {LNK|http://cpn.canon-europe.com/content/news/EOS_oil_spots.do;stronę anglojęzyczną.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0