Canon EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III - smar na filtrze dolnoprzepustowym

Firma Canon poinformowała o problemie, który może dotknąć użytkowników lustrzanek EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III. Chodzi o kropelki smaru przedostające się z komory lustra na filtr dolnoprzepustowy. Skutkuje to widocznymi na zdjęciach śladami.

Canon ostatnio uczciwie informuje o wszystkich problemach technicznych ze swoim sprzętem. Najnowszy komunikat dotyczy dwóch profesjonalnych lustrzanek - EOS 1D Mark III i 1Ds Mark III. Chodzi o cząsteczki smaru, które podczas normalnego użytkowania aparatu wydostają się z komory lustra i osadzają się na filtrze dolnoprzepustowym. W efekcie na zdjęciach zrobionych aparatem obciążąnym wadą widać plamki. Firma przeprasza wszystkich zainteresowanych i gwarantuje darmowe czyszczenie aparatu w serwisie. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie stosowna informacja pojawi się na stronach Canon Polska. Tymczasem odsyłamy na {LNK|http://cpn.canon-europe.com/content/news/EOS_oil_spots.do;stronę anglojęzyczną.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8