Nikon Coolpix S560, S610, S610c i S710 - wysyp S-ek

0

Autor: Michal Grzegorczyk

7 Sierpień 2008
Artykuł na: 9-16 minut
Nikon wymienia niemal całą linię "S" swoich kompaktów Coolpix. Rozpiętość rozdzielczości: od 10 do 14,5 megapikseli. Rozpiętość minimalnej ogniskowej: od 28 do 34,5 milimetrów. Rozpiętość cenowa: prawdopodobnie znaczna. Każdy może znależć model dla siebie.

Najmniej zaawansowany technicznie model wśród zaprezentowanych dziś Coolpiksów to S560. Producent podkreśla, że jego cena będzie "atrakcyjna" (choć na razie brak dalszych szczegółów na ten temat), a obsługa łatwa. Mimo tego, że aparat jest najsłabszy w stawce, obiektywnie patrząc wyposażony jest dość przyzwoicie:

 • matryca 10 Mp, 1/2,33 cala
 • obiektyw 5x zoom, 34,8-174 mm, 8 elementów w 6 grupach
 • 2,7-calowy LCD, 230 000 punktów rozdzielczości
 • stabilizacja matrycy VR
 • funkcje: wykrywania twarzy, wyzwalania migawki na uśmiech, wykrywania zamkniętych oczu
 • dostępny pod koniec sierpnia w trzech kolorach: srebrnym, różowym i czarnym
Nikon Coolpix S560

Kolejny nowy aparat Nikona, a właściwie dwa aparaty, to modele Coolpix S610 i S610c. Podobnie jak ich poprzednicy różnią się od siebie jedynie obecnością modułu bezprzewodowej komunikacji z siecią LAN (literka "c" w nazwie). Do największych atutów tego modelu producent zaliczył szybki czas uruchamiania - podobno najlepszy w tej klasie sprzętu. Oto inne cechy tych kompaktów:;

elegancki korpus ze stali nierdzewnej;

S610c dostępny we wrześniu w kolorze czarnym, a S610 pod koniec sierpnia w kolorach czarnym, srebrnym i bordowym

Nikon Coolpix S610c

Najbardziej zaawansowanym z Coolpiksów opisywanych w tym artykule jest model S710. Solidna, metalowa obudowa kryje sensor o rozdzielczości aż 15 megapiksela (14,5 Mp efektywnych). Do tego producent dołożył szerokokątny obiektyw 28 mm i tryby P, A, S i M. Oto wszystkie najważniejsze cechy zebrane w jednym miejscu:

 • matryca 14,5 Mp, 1/1,72 cala
 • obiektyw 3,6x zoom, 28-101 mm, 7 elementów w 6 grupach
 • 3-calowy LCD, 230 000 punktow rozdzielczości
 • stabilizacja optyczna VR
 • tryb manualny M i półautomatyczne P, A i S
 • solidna, metalowa obudowa
 • dostępny w połowie września w kolorach czarnym, srebrnym i bordowym
Nikon Coolpix S710

Na razie nie mamy bliższych informacji o cenach aparatów.] Poniżej prezentujemy informację prasową dotyczącą tych modeli:

Nowe aparaty COOLPIX - każdy znajdzie coś dla siebie
Firma Nikon przedstawia cztery eleganckie cyfrowe aparaty kompaktowe

Warszawa, 7 sierpnia 2008 r. -
Firma Nikon pragnie ogłosić premierę czterech nowych aparatów kompaktowych serii COOLPIX: S610, S610c, S710 oraz S560. Aparaty S610 i S610c są niezwykle szybkie dzięki najkrótszemu na świecie czasowi uruchamiania w tej klasie sprzętu*, a ponadto wyposażono je w matrycę CCD o rozdzielczości 10 mln efektywnych pikseli i szerokokątny obiektyw NIIKKOR z 4-krotnym zoomem optycznym. Zastosowana w modelu S610c obsługa komunikacji z bezprzewodową siecią LAN znacznie ułatwia bezprzewodowe przesyłanie zdjęć do Internetu. Z kolei model S710 wyposażono w matrycę CCD o rozdzielczości aż 14,5 mln efektywnych pikseli oraz w cały szereg zaawansowanych funkcji, np. fotografowanie z prędkością 12 kl./s. Dzięki czułości ISO sięgającej 12 800 można rejestrować ostre, szczegółowe fotografie w nawet najbardziej wymagających warunkach. Następny model, S560 - jest najmniejszym na świecie aparatem w tej klasie sprzętu, a dzięki obiektywowi NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym i zaawansowanym funkcjom, np. programowi tematycznemu "Uśmiech", bardzo dobrze sprawdza się jako aparat rodzinny. W każdym z powyższych modeli zastosowano opracowany przez firmę Nikon mechanizm obróbki obrazu EXPEED oraz wysokiej klasy obiektywy NIKKOR. Wszystkie cztery aparaty mają trwałe metalowe obudowy i oferowane są w wielu wersjach kolorystycznych.

"Cztery nowe aparaty z serii COOLPIX stanowią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stylistyki, wzornictwa i jakości, zapewniając przy tym najwyższy poziom wierności reprodukcji obrazu" - powiedział Mark Pekelharing, kierownik ds. produktów w dziale produktów konsumenckich firmy Nikon Europe. "Ich głównymi atutami są: przystępna cena w przypadku modelu S560, wyjątkowa jakość i wiele możliwości zastosowań w przypadku modelu S710, komunikacja wi-fi modelu S610c oraz niezwykła szybkość, jeśli chodzi o model S610. Niezależnie od oczekiwań każdy znajdzie dla siebie odpowiedni aparat z serii COOLPIX" - dodał Mark Pekelharing.


COOLPIX S610c i S610

Oprócz atrakcyjnej stylistyki atutem bliźniaczych modeli S610c i S610 jest najkrótszy czas uruchamiania w tej klasie sprzętu*. Łatwość obsługi i polskie menu pozwalają użytkownikom na szybkie zapoznanie się z ich możliwościami. Oba aparaty charakteryzują się zaawansowanymi funkcjami, takimi jak Automatyczny wybór programu tematycznego, która jest nowością w aparatach COOLPIX. Po jej włączeniu aparat automatycznie wybiera najbardziej odpowiedni do panujących warunków program, np. Portret, Krajobraz, Zdjęcia nocne lub Makro. Fotografowanie szybko poruszających się obiektów, np. dzieci lub zwierząt, jest niezwykle łatwe dzięki programowi tematycznemu Dziecko w ruchu, który powoduje automatyczne utrzymywanie ostrości na wcześniej wybranym obiekcie. W programie tematycznym Uśmiech aparat automatycznie rejestruje twarz osoby na pierwszym planie, gdy tylko się ona uśmiechnie. Jednocześnie model S610c to pierwszy na świecie cyfrowy aparat kompaktowy zgodny ze standardem WPS (ang. Wi-Fi Protected Setup), który zapewnia bezproblemowe i bezpieczne łączenie się z bezprzewodowymi routerami Wi-Fi w celu szybkiego i łatwego przechowywania i prezentowania zdjęć cyfrowych w Internecie za pośrednictwem witryny my Picturetown** firmy Nikon.

Dzięki niewielkim eleganckim aluminiowym korpusom o wyrazistych konturach oba aparaty są bardzo atrakcyjne wizualnie. Aby jeszcze bardziej ułatwić kadrowanie ujęć, wyposażono je w duże, 3-calowe monitory LCD z matrycą TFT. W obu modelach znajdziemy cztery funkcje ograniczające rozmycie obrazu: redukcję drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu, wysoką czułość (sięgającą wartości ISO 3200), Wybór najlepszego zdjęcia BSS (Best Shot Selektor) oraz Wykrywanie ruchu. Model S610c będzie dostępny w kolorze czarnym i trafi do sprzedaży we wrześniu 2008 r. Natomiast model S610 oferowany będzie w kolorach srebrnym oraz bordowym i będzie można go nabyć od 29 sierpnia 2008 r.

COOLPIX S710

Model S710 to wysokiej jakości kompaktowy aparat cyfrowy z matrycą CCD o rozdzielczości aż 14,5 mln efektywnych pikseli. Wyposażono go w szerokokątny, 28 mm obiektyw NIKKOR z 3,6 - krotnym zoomem optycznym, manualne tryby ekspozycji (P, S, A i M), które pozwalają użytkownikowi na pełną kontrolę nad parametrami naświetlania lub na pozostawienie aparatowi doboru optymalnych ustawień. Nowością jest również Automatyczny wybór programu tematycznego. Cztery funkcje przeciwdziałające rozmyciu obrazu zapewniają optymalną ostrość zdjęć w każdych warunkach zdjęciowych, nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów: redukcja drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu, czułość ISO
sięgająca wartości 12 800, Wybór najlepszego zdjęcia BSS (Best Shot Selektor) oraz Wykrywanie ruchu. Dostępna w aparacie funkcja Priorytet Autofokusa-twarz jest w stanie wykryć w kadrze maksymalnie 12 zarysów twarzy naraz, dzięki czemu użytkownik już nigdy nie rozczaruje się, oglądając efekty wykonywania zdjęć grupowych. Bardzo komfortowe kadrowanie ujęcia umożliwia duży, 3-calowy monitor LCD z matrycą TFT o szerokim kącie oglądania i powłoce przeciwodblaskowej. Dużą wytrzymałość mechaniczną aparatu zapewnia niezwykle trwały korpus ze stali nierdzewnej. Zaawansowane funkcje i kompaktowe rozmiary sprawiają, że model ten jest znakomitą ofertą dla osób, które poszukują aparatu o najwyższej jakości obrazu i wyrafinowanym wzornictwie. COOLPIX S710 będzie dostępny w kolorach czarnym, srebrnym i bordowym, a na rynek trafi w połowie września 2008 r.

COOLPIX S560

S560 to bardzo atrakcyjny cenowo, wysokiej jakości kompaktowy aparat cyfrowy wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 10 mln efektywnych pikseli, z obiektywem NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz dużym, 2,7-calowym monitorze LCD z matrycą TFT i szerokim kącie oglądania. Priorytetem przy konstruowaniu tego modelu była łatwość obsługi, której służy cały szereg funkcji zwiększających komfort użytkowania. Wysoka czułość ISO umożliwia fotografowanie w niemal każdych warunkach zdjęciowych. Funkcja Automatycznego wyboru programu tematycznego sprawia, że aparat sam wybiera parametry odpowiednie do tematyki zdjęć: portret, krajobraz lub szybko rozgrywające się wydarzenia. Natomiast w programie tematycznym Uśmiech aparat wykrywa zarysy twarzy fotografowanej osoby i ustawia na nie ostrość, po czym automatycznie wyzwala migawkę, gdy osoba ta się uśmiechnie. Model ten wyposażono nawet w ostrzeżenie o mruganiu oczami przez fotografowane osoby. COOLPIX S560 dostępny będzie w trzech kolorach: srebrnym, różowym i czarnym. Aparat w sprzedaży pojawi się pod koniec sierpnia 2008 r.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zaawansowany kompakt Zeissa miał okazać się rewolucją. Czy jednak w 2020 roku aparat z Lightroomem na pokładzie może jeszcze kogoś zachwycić? A zwłaszcza w takiej...
4
0
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze doskonalsza
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze...
Poprzednia generacja sferycznej kamerki Insta360 była jednym z najbardziej popularnych rozwiązań tego typu na rynku. Insta360 One X2 robi wszystko jeszcze lepiej, choć...
3
0
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania wewnętrznego do modelu X-T3. Wersja 4.0 aż 3-krotnie przyspiesza autofokus, ale to nie jedyne usprawnienia…
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)