Nikon Coolpix S630, S620, S230 i S220

Autor: Michal Grzegorczyk

3 Luty 2009
Artykuł na: 6-9 minut
Nikon wymienia sporą część modeli z serii Coolpix "S". S630, S620, S230 i S220 zastępują część kompaktów zaprezentowanych w ubiegłym roku. Zmieniły się parametry, ale ogólna charakterystyka pozostała ta sama. Nowe Coolpiksy "S" są ładne, zgrabne, proste w obsłudze, a ich funkcjonalność może zadowolić nawet zaawansowanych amatorów.

Cztery nowe Coolpiksy można podzielić na dwie pary: wyróżniające się funkcjonalnością modele S630 i S620 i nieco im ustępujące S230 i S220. Cała czwórka zachowuje jednak klasycznie elegancki wygląd - jeden z głównych wyróżników tej serii.

Nikon Coolpix S630

Najbardziej zaawansowanym modelem jest Nikon Coolpix S630. S620 ustępuje mu niewiele. Obydwa aparaty wyposażono w 12-megapikselowy sensor o rozmiarze 1/2,33 cala. W S630 matryca jest stabilizowana, natomiast w S620 moduł stabilizacji znalazł się w obiektywie. To właśnie optyka najbardziej różni te dwa modele. Obydwa aparaty mają szerokokątne obiektywy zaczynające swój zakres od ekwiwalentu 28 milimetrów. W bardziej zaawansowanym Coolpiksie S630 zakres kończy się na aż 196 milimetrach (7-krotny zoom), a w S620 na 112 milimetrach (4-krotny zoom). Obydwa zakresy robią są niezłe, a szczególnie dobre wrażenie robi oczywiście ten pierwszy - testy pokażą, czy zastosowanie sporej krotności zooma nie odbiło się negatywnie na jakości obrazu.

Nikon Coolpix S620

Obydwa aparaty wyposażono w 2,7-calowy ekrany LCD o rozdzielczości 230 000 punktów, wykrywacze twarzy, uśmiechu i mrugnięcia oczami. Producent zwraca też uwagę na szybkość Coolpiksa S620 - czas jego uruchomienia wynosi zaledwie 0,7 sekundy. Obydwa aparaty będą dostępne w różnych kolorach. S630 w czarnym i czerwonym, a S620 w srebrnym, czarnym, fioletowym i różowym.

Nikon Coolpix S230

Dwa pozostałe modele - Coolpix S230 i S220 - prezentują się nieco skromniej. Najważniejsze parametry nie dorównują dwójce opisanej powyżej. Aparaty dostały 10-megapikselowe matryce o rozmiarze 1/2,33 cala i dość przeciętne obiektywy o 3-krotnym zoomie i zakresie 35 - 105 milimetrów. Brakuje stabilizacji mechanicznej, producent informuje jedynie o tej "elektronicznej". S230 i S220 są za to wyjątkowo smukłe i jak zauważa producent "zmieszczą się w każdej damskiej torebce". Czy to przekona zainteresowane fotografowaniem panie?

Nikon Coolpix S220

Obydwa aparaty różnią się znacząco ekranem LCD. W modelu Coolpix S230 zastosowano duży, 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 230 000 punktów. Dzięki temu znacznie ograniczono liczbę przycisków. W S220 ekran ma 2,5-calową przekątną i przeciętną rozdzielczość 150 000 punktów. Aparaty będą dostępne w różnych kolorach: S230 - czerwony, granatowy, fioletowy, czarny, S220 - zielony, różowy, niebieski, fioletowy, czarny.

Na razie nie znamy cen tych aparatów. Poznamy je z pewnością przed końcem miesiąca - wtedy mają trafić do sprzedaży. Poniżej przytaczamy informację prasową:

Warszawa, 3 lutego 2009 r.

Stylowe, szybkie i kolorowe

Odświeżone aparaty COOLPIX serii S

Firma Nikon przedstawia odświeżoną linię aparatów kompaktowych serii S, obejmującą modele COOLPIX S630, COOLPIX S620, COOLPIX S230 oraz COOLPIX S220. Wszystkie cztery wyróżniają się wyjątkową stylistyką, a użytkownikom gwarantują dodatkowo szybkość i łatwość obsługi.

COOLPIX S630 to niewielki i bardzo ergonomiczny aparat wyposażony w specjalnie zaprojektowany uchwyt zapewniający wygodne i stabilne trzymanie podczas fotografowania. Z kolei model COOLPIX S620 wyróżnia bardzo szybki czas uruchomienia wynoszący zaledwie 0,7 sekundy. Kolejny z rodziny, COOLPIX S230, dzięki połączeniu dotykowego ekranu LCD z podstawowymi przyciskami obsługi, jest jednocześnie i modnym gadżetem, i łatwym w obsłudze aparatem. Ostatni - COOLPIX S220 - to połączenie czystej elegancji z łatwością użytkowania. Aparaty dostępne będą w szerokiej gamie najmodniejszych kolorów: od klasycznej czerni po delikatny róż.

"Jesteśmy dumni z naszych nowych, różnokolorowych modeli z serii S, wśród których każdy z pewnością znajdzie propozycję dopasowaną do własnego stylu i osobowości. Korzystanie z tych aparatów to sama przyjemność. Wyglądają świetnie, są bardzo wygodne i robią rewelacyjne zdjęcia" - powiedział Mark Pekelharing, kierownik ds. produktów w dziale produktów konsumenckich firmy Nikon Europe.

COOLPIX S630 - wygodne fotografowanie
Fotografowanie aparatem COOLPIX S630 to czysta przyjemność dzięki wygodnie zaprojektowanemu uchwytowi i dobrze dopasowanym funkcjom. Rozdzielczość 12 mln efektywnych pikseli, redukcja drgań na matrycy CCD (VR) i obiektyw NIKKOR z 7-krotnym zoomem optycznym gwarantują wysoką jakość zdjęć. Aparat wyposażono w nowoczesne rozwiązania wspomagające bezbłędne fotografowanie, w tym w zupełnie nową funkcję wykrywania mrugnięcia oczami, która jest połączeniem dobrze znanego programu tematycznego Uśmiech z funkcją ostrzeżenia o mrugnięciu oczami. Teraz aparat sam określa lokalizację twarzy fotografowanej osoby i w chwili wykrycia uśmiechu automatycznie robi dwa zdjęcia, z których zapisuje tylko to, na którym fotografowana osoba ma otwarte oczy. Inne ciekawe funkcje modelu COOLPIX S630 to tryb automatycznego rozpoznawania scenerii, program Sport, który pozwala na robienie zdjęć seryjnych z szybkością do 10 kl./s oraz funkcja szybkiego retuszu. Dostępne wersje kolorystyczne tego modelu to czarny i czerwony.

COOLPIX S620 - szybkość przede wszystkim
Czas uruchomienia aparatu COOLPIX S620 w zaledwie 0,7 sekundy czyni z niego bardzo szybki aparat kompaktowy. Model ten wyposażono w matrycę wielkości 12,2 mln efektywnych pikseli, szerokokątny, 28 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm) obiektyw NIKKOR z 4-krotnym zoomem optycznym. Monitor LCD o przekątnej 2,7 cala jest dodatkowo odporny na zanieczyszczenia i niepozwalający na osiadanie wilgoci. Spośród innych kompaktów cyfrowych model ten wyróżnia się wysokim zakresem czułości, sięgającym aż ISO 6400, co minimalizuje szumy na zdjęciach wykonanych w pełnej rozdzielczości.

W S620 zastosowano również zaawansowane funkcje wspomagające prawidłowe fotografowanie:
- cztery mechanizmy przeciwdziałania rozmyciu obrazu (w tym redukcję drgań w obiektywie oraz wykrywanie ruchu)
- wykrywania mrugnięcia oczami i szybkiego retuszu
- autofokus ze śledzeniem obiektów w ruchu
- automatyczne wybieranie programów tematycznych

Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach COOLPIX S620 będzie dostępny w kolorach: srebrnym, czarnym, różowym i fioletowym. To najlepszy wybór dla każdego, kto poszukuje zaawansowanych funkcji i nietuzinkowej stylistyki.

COOLPIX S230/COOLPIX S220 - potęga koloru
Duet stylowych i różnokolorowych aparatów wyznaczających trendy elegancji w serii S składa się z modeli S230 i S220. Aparat COOLPIX S230 posiada duży, 3-calowy ekran dotykowy połączony z podstawowymi przyciskami, dzięki czemu fotografowanie staje się niezwykle łatwe i przyjemne. Aparat COOLPIX S220 jest z kolei niezwykle cienki (tylko 18 mm!) i bardzo lekki (ok. 100 g), a jego 2,5-calowy monitor LCD pozwala na wygodne przeglądanie zdjęć. Dodatkowo nowe aparaty wyposażono w liczne funkcje, takie jak: wykrywanie mrugnięcia oczami (eliminuje zdjęcia z zamkniętymi oczami), szybki retusz (umożliwia korektę wykonanych zdjęć z wykorzystaniem zaawansowanych technologii zapożyczonych z lustrzanek cyfrowych firmy Nikon), automatyczne wybieranie przez aparat programu tematycznego i kilkanaście programów tematycznych. Dzięki nim - siedemnastu w modelu COOLPIX S230, a szesnastu w modelu COOLPIX S220 - można samodzielnie i łatwo dobierać idealne ustawienia aparatu do niemal każdej sytuacji zdjęciowej. Poza matrycą o 10 mln efektywnych pikseli i obiektywem NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym, modele oferują elektroniczną redukcję drgań, duży zakres czułości (do ISO 2000) i funkcję wykrywania ruchu. Oba aparaty łatwo zmieszczą się w każdej torebce. Dostępne będą w szerokiej gamie modnych kolorów:
S220 - zielony, różowy, niebieski, fioletowy, czarny
S230 - czerwony, granatowy, fioletowy, czarny

W komplecie razem z modelami serii S znajdują się: akumulator litowo-jonowy, ładowarka, kabel USB, kabel audio-wideo, pasek i oprogramowanie do aparatów COOLPIX. Model COOLPIX S230 jest dodatkowo wyposażony w rysik do ekranu dotykowego. Aparaty trafią do sprzedaży pod koniec lutego 2009 r.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ostatnie dni letnich promocji Sony – sprawdź szczegóły!
Ostatnie dni letnich promocji Sony – sprawdź szczegóły!
Kończy się lipiec, a wraz z nim wielka kumulacja promocji Sony. Wykorzystaj ostatnie dni miesiąca i uzupełnij swój sprzęt o aparaty, obiektywy i kamery w super cenach.
3
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)