Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Platynowe medale DIWA 2006

0

Autor: Michał Sułkiewicz

21 Czerwiec 2007
Artykuł na: 6-9 minut
DIWA (Digital Imaging Websites Association) światowa organizacja współpracujących stron internetowych ma dzisiaj przyjemność ogłosić zwycięzców corocznego Platynowego Medalu DIWA za rok 2006. Członkowie DIWA z Europy i Ameryki Północnej na bieżąco testują i opisują produkty cyfrowego obrazowania. W przypadku aparatów cyfrowych oceniane jest ponad 200 detali, które muszą być sprawdzone i opisane w arkuszu ocen. Każdy z testów jest następnie dokładnie sprawdzany i porównywany z innymi, aby uzyskać bezbłędne, niezawodne i porównywalne wyniki.

Co roku wszyscy zwycięzcy złotego medalu przechodzą powtórną ocenę przez 10 członkowskich stron DIWA. Wskutek tej oceny najlepszy aparat cyfrowy w każdej z trzech kategorii otrzymuje Platynowy Medal DIWA. Za rok 2006 grupa ekspertów DIWA nadała prestiżową nagrodę "Platynowy Medal DIWA" następującym produktom firm Fujifilm, Panasonic i Nikon:

Nikon D200 otrzymuje Platynowy Medal DIWA dla "Najlepszego cyfrowego aparatu systemowego"

Pomimo ostrej konkurencji na rynku cyfrowych lustrzanek Nikon po raz kolejny trafił w dziesiątkę z modelem D200. Jako laureat platynowej nagrody już drugi rok z rzędu Nikon potwierdza swoją pozycję jako producenta prowadzącego na rynku cyfrowych lustrzanek. Rynek ten znacznie się rozrósł, a ceny stały się bardziej przyjazne dla konsumentów. Dzięki temu cyfrowe lustrzanki stały się bardziej dostępne dla każdego. Z modelem D200 Nikon ustanowił nowy standard rynkowy prawie profesjonalnych osiągów i jakości obrazu za atrakcyjną cenę. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Nikon D200 stanowił przełom w kategorii cena kontra osiągi.

Panasonic LUMIX DMC-FZ7 otrzymuje Platynowy Medal DIWA dla "Najlepszego zaawansowanego aparatu cyfrowego"

Krok po kroku Panasonic efektywnie buduje swoją reputację jako jeden z czołowych producentów aparatów cyfrowych. Łącząc siły z jednym z najbardziej uznanych producentów optyki - niemiecką marką Leica, Panasonic oferuje we wszystkich klasach bardzo konkurencyjne aparaty LUMIX. Model Panasonic LUMIX DMC-FZ7 to tylko jeden z sukcesów zespołu inżynierów japońskiego koncernu. Wszyscy członkowie DIWA wysoko ocenili osiągi tego aparatu klasy "megazoom". Żadna cyfrowa lustrzanka nie jest oferowana w standardzie z obiektywem o 12-krotnym zbliżeniem optycznym ze światłem f/2.8-3.3, i na pewno nie pod sławną marką Leica oraz z wbudowaną optyczną stabilizacją obrazu (MEGA O.I.S.) i makro od 5 cm. FZ7 po prostu oferuje wspaniałe funkcje i osiągi w kompaktowej i łatwej w obsłudze obudowie.

Fujifilm FinePix F30 otrzymuje Platynowy Medal DIWA dla "Najlepszego amatorskiego aparatu kompaktowego"

Najłatwiej opisać model FinePix F30, jako aparat kompaktowy oferujący najlepszy na rynku stosunek jakości do ceny. Dlatego też nie było zaskoczeniem nagrodzenie tego aparatu Złotym Medalem DIWA w 2006 roku. Przede wszystkim członkowie DIWA chwalili imponującą jakość obrazu przy wysokich ekwiwalentach ISO, dzięki czemu ten aparat oferuje szerokie możliwości zdjęciowe w każdych warunkach oświetleniowych. Technologie stojące za tym wyjątkowym osiągnięciem to 1/1.7-calowa matryca Fujifilm Super CCD HR VI, procesor obrazu Real Photo Image Processor oraz 3-krotny zoom ostrego obiektywu Fujinon. F30 oferuje także poprawiający komfort obsługi superjasny 2,5-calowy monitor LCD. Jednak najsilniejszym atutem tego modelu jest bezdyskusyjnie doskonała jakość obrazu z naturalnym oddaniem barw. Jakość godna Platynowego medalu DIWA.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, branżowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa

Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku

DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:

  • Kanada: www.photoxels.com
  • Czechy: www.fotoaparat.cz
  • Niemcy: www.digitalkamera.de
  • Węgry: www.fotovilag.hu
  • Holandia: www.letsgodigital.org
  • Norwegia: www.digit.no
  • Polska: www.fotopolis.pl
  • Słowenia: www.e-fotografija.com
  • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
  • Wielka Brytania: www.dp-now.com

Wielojęzyczna strona DIWA

W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
7
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)