Złoty Medal DIWA dla aparatu Panasonic Lumix DMC-FZ7

0
Łukasz Kacperczyk
17 Listopad 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Eksperci organizacji DIWA docenili wysokie noty, jakie otrzymał w testach niewielki superzoom Panasonic Lumix DMC-FZ7. Jego wszechstronne możliwości oraz wysoka jakość obrazu sprawiły, że aparat ten został uhonorowany Złotym Medalem DIWA.
Sprzedaż lustrzanek cyfrowych ciągle dynamicznie rośnie, ale z ulgą zauważamy, że rozwija się również segment superzoomów. Liderem tej części rynku jest Panasonic, a model Lumix DMC-FZ7 to idealny przykład na to, że 12-krotny zoom wystarcza, żeby sprostać praktycznie każdemu fotograficznemu wyzwaniu bez potrzeby korzystania z wymiennej optyki. Do tego aparat ten jest znacznie tańszy od zestawów lustrzanka + obiektyw.Amsterdam, 17 listopada 2006: międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ogłosiła dzisiaj przyznanie Złotego Medalu DIWA modelowi Panasonic Lumix DMC-FZ7.

Jest wiele powodów, dlaczego aparat typu "superzoom" może być lepszy od lustrzanki cyfrowej. Jednym z tych najważniejszych niech będzie przykład Lumiksa FZ7. Nie ma na rynku lustrzanki sprzedawanej w zestawie z 12-krotnym zoomem, zwłaszcza o jasności F2.8-3.3, o jakości gwarantowanej marką Leica, wbudowanym systemem optycznej stabilizacji obrazu (Mega O.I.S.) i możliwością fotografowania od 5 cm przy szerokim kącie i 1 m przy ustawieniu tele. Cena samego takiego obiektywu przeznaczonego do lustrzanki cyfrowej byłaby astronomiczna. Duży 2,5-calowy ekran LCD z podglądem na żywo również należy do rzadkości w segmencie lustrzanek, a w FZ7 stanowi przydatną alternatywę dla wizjera elektronicznego. Do tego monitor LCD pozwala na wygodne oglądanie obrazu pod dużym kątem bez straty jakości.

Ale obiektyw to nie jedyna zaleta Lumiksa FZ7 - jest ich wiele. Dzięki wydajnemu procesorowi obrazowemu Venus Engine II aparat błyskawicznie reaguje na działania użytkownika. Kiedy priorytetem jest szybkość, z pewnością przydadzą się następujące funkcje: unikalna i wyjątkowo sprawnie działająca opcja High-Speed Auto Focus, możliwość natychmiastowego wyzwolenia migawki i prędkość zdjęć seryjnych na poziomie 3 kl./s. Dodatkowo FZ7 umożliwia rejestrację sekwencji wideo w rozdzielczości VGA w telewizyjnej jakości.

Dość powszechne jest przekonanie, że im wyższa rozdzielczość, tym lepiej, więc 6-megowa matryca FZ7 nie robi początkowo wrażenia. Jednak liczba megapikseli odnosi się bardziej do wielkości odbitki niż jakości obrazu. Lumix FZ7 jest tego najlepszym dowodem. Dzięki znakomitemu obiektywowi i matrycy światłoczułej wysokiej jakości aparat zapewnia ostre zdjęcia z naturalnym oddaniem kolorów, idealnie przystosowane do druku bezpośredniego. W słabym świetle można skorzystać z czułości ISO 1600, która umożliwia pracę przy krótkich czasach otwarcia migawki - wspomaga w ten sposób system O.I.S. tworząc kompleksowe rozwiązanie antywstrząsowe. Oczywiście FZ7 może się poszczycić praktycznie takim samym zestawem automatycznych i manualnych trybów pracy, pomiaru ekspozycji, balansu bieli itp. jak lustrzanki cyfrowe.

Wyniki testów przeprowadzonych przez ekspertów DIWA wykazały, że Panasonic Lumix DMC-FZ7 to jeden z najbardziej wszechstronnych aparatów jakie kiedykolwiek skonstruowano, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla fotografów o najróżniejszych poziomach zaawansowania. Werdykt głosił, że FZ7 z łatwością kwalifikuje się Złotego MEdalu DIWA.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com


Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do...
179
4
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma lubi zaskakiwać i mimo tego, że aparaty firmy są produktami dosyć niszowymi, stale je rozwija. Najnowszy aparat systemu L to zarazem jedna z najciekawszych...
56
15
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
Leica zaprezentowała model V-Lux 5 - brata bliźniaka Panasonika Lumix FZ1000 II. Oba modele łączy ta sama specyfikacja, jednak propozycja niemieckiego producenta...
21
2