Platynowe medale DIWA 2004 dla Canona, Olympusa i HP

0
Łukasz Kacperczyk
9 Marzec 2005
Artykuł na: 6-9 minut
Doroczne, platynowe medale organizacji DIWA rozdane! Laureatami produkty firm Canon, Olympus i HP. Za najlepsze uznano: Canona EOS 20D (cyfrowy aparat systemowy), Olympusa CAMEDIA C-8080 WIDE ZOOM (zaawansowany aparat cyfrowy) i HP Photosmart R707 (cyfrowy aparat kompaktowy). Gratulujemy!
Doroczne, platynowe medale organizacji DIWA rozdane! Laureatami produkty firm Canon, Olympus i HP. Za najlepsze uznano: Canona EOS 20D (cyfrowy aparat systemowy), Olympusa CAMEDIA C-8080 WIDE ZOOM (zaawansowany aparat cyfrowy) i HP Photosmart R707 (cyfrowy aparat kompaktowy). Gratulujemy!

DIWA uznało, że najlepszymi aparatami uhonorowanymi w roku 2004 złotymi medalami są: Canon EOS 20D w kategorii "Cyfrowy aparat systemowy" i Olympus CAMEDIA C-8080 WIDE ZOOM w kategorii "Zaawansowany aparat cyfrowy", natomiast HP Photosmart R707 został uznany przez członków DIWA za najlepszy "Amatorski aparat cyfrowy" roku 2004.

Jedenaście stron internetowych zrzeszonych w DIWA na bieżąco testuje i ocenia dla swoich czytelników produkty związane z obrazowaniem cyfrowym. W przypadku aparatów cyfrowych pod uwagę branych jest aż 200 czynników, które są poddawane testom, a następnie oceniane. Każdy test podlega ścisłej kontroli DIWA (Digital Imaging Websites Association), by w wyniki nie wkradły się błędy, a wnioski były wyczerpujące i wiarygodne. Najwyżej oceniane produkty otrzymują medale DIWA - złote, srebrne lub brązowe w zależności od uśrednionych ocen wszystkich testów. Pod koniec roku jeden aparat spośród uhonorowanych wcześniej złotym medalem w każdej z trzech kategorii zostaje uznany przez członków DIWA za "najlepszy z najlepszych" i otrzymuje platynowy medal DIWA. Eksperci DIWA uznali, że w roku 2004 godne tego lauru są następujące aparaty cyfrowe:Canon EOS 20D : Platynowy medal DIWA za rok 2004 w kategorii "Cyfrowy aparat systemowy"
Europejscy i amerykańscy członkowie DIWA uznali Canona EOS 20D za najlepszy "Cyfrowy aparat systemowy" 2004 roku i tym samym przyznali mu platynowy medal DIWA w tej kategorii. EOS 20D to ogromny skok w niekończącym się procesie rozwoju technologii w drodze ku doskonałości, który wyznaczył nowe standardy jakości obrazu i osiągów aparatów cyfrowych. Solidny korpus zaprojektowano w równie egronomiczny sposób, co jego profesjonalne rodzeństwo - to efekt wieloletniego doświadczenia Canona w tworzeniu aparatów fotograficznych. Produkowana przez Canona 8-megapikselowa matryca CMOS zapewnia niski poziom szumów w szerokim zakresie czułości. Napędzany wyjątkowo szybkim procesorem DIGIC II EOS 20D dystansuje wielu rywali pod względem prędkości fotografowania, przetwarzania i zapisywania obrazów oraz czasu reakcji na działania fotografa. Aparat ten zyskał uznanie zawodowców i zaawansowanych fotoamatorów również ze względu na wyjątkowy stosunek jakości do ceny.Olympus CAMEDIA C-8080 WZ : Platynowy medal DIWA za rok 2004 w kategorii "Zaawansowany aparat cyfrowy"
Olympus CAMEDIA C-8080 WIDE ZOOM otrzymuje platynowy medal DIWA po tym, jak członkowie DIWA uznali go za najlepszą kamerę spośród tych, które w roku 2004 uhonorowano złotym medalem w kategorii "Zaawansowany aparat cyfrowy". Jasny, szerokokątny zoom okazał się idealnym partnerem dla 8-megapikselowej matrycy 2/3". Kombinacja ta zapewnia obrazy z małą ilością szumów, o naturalnych, żywych kolorach i wyjątkowej ostrości. C-8080 WIDE ZOOM łączy zalety dość niewielkich wymiarów z wszechstronnością automatyki ekspozycji i ustawień manualnych. Dodatkowe zalety to tryb super makro, wygodny uchwyt, przyjazny dla użytkownika, ruchomy, 1,8-calowy wyświetlacz LCD, dokładny wizjer elektroniczny oraz współpraca z zewnętrznymi lampami błyskowymi i konwerterami. Wspaniała praca i liczne funkcje Olympusa CAMEDIA C-8080 WIDE ZOOM idą w parze ze świetnym stosunkiem jakości do ceny.HP Photosmart R707 : Platynowy medal DIWA za rok 2004 w kategorii "Amatorski aparat cyfrowy"
Jako najlepszy aparat spośród tych, które w roku 2004 otrzymały złoty medal DIWA w kategorii "Cyfrowy aparat kompaktowy", HP Photosmart R707 zostaje uhonorowany platynowym medalem DIWA. Członkowie DIWA testujący tę kamerę ze zdziwieniem, ale i entuzjazmem chwalili jakość wykonania, funkcje i osiągi. Solidny, metalowy korpus, wygodna, gumowana tylna ścianka i znakomity design złożyły się na wysokie noty jeśli chodzi o ergonomię, a 5-megapiselowa matryca i 3-krotny zoom optyczny to więcej niż będzie potrzebowała większość amatorów. Do tego dochodzą jeszcze wyjątkowe możliwości aparatu jak usuwanie efektu czerwonych oczu, przydatny w trudnych warunkach oświetleniowych system kompensacji ekspozycji o nazwie Adaptive Lighting, automatyczna korekta winietowania, łączenie zdjęć w panoramy oraz menu pomocy i wskazówek - oryginalne i przydatne funkcje, dzięki którym fotografowanie staje się łatwe i sprawia dużą radość. Mimo mnóstwa zalet i długiej listy przydatnych funkcji HP Photosmart R707 kosztuje zaskakująco niewiele.


O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, branżowa organizacja
Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającą się organizacją niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali.

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z Najlepszych" w swojej klasie.

Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Test lustrzanki Canon EOS 20D czytaj...
Canon uhonorowany Złotym Medalem DIWA za lustrzankę cyfrową EOS 20D czytaj...
Złoty i srebrny medal DIWA dla produktów Olympusa czytaj...
Najwyższa nagroda DIWA dla HP Photosmart R707 czytaj...
Test - Olympus Camedia C-8080 Wide Zoom czytaj...
HP Photosmart R707 - nowa wizja czytaj...

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
7
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły