Fujifilm FinePix F30 uhonorowany Złotym medalem DIWA

Fotografia to światło, a aparat Fujifilm FinePix F30 jest mistrzem wszelkich warunków oświetleniowych. Niskie szumy na zdjęciach z wysokim ekwiwalentem ISO, niesamowity zasięg błysku i szybki, precyzyjny autofokus działający nawet w słabym świetle to wyróżniki F30 z tłumu innych aparatów. Ultrakompaktowa, wytrzymała i doskonale zaprojektowana metalowa obudowa, wysokiej jakości obiektyw oraz wydajny akumulator to pozostałe cechy, dzięki którym F30 zasłużył na Złoty medal DIWA.
Amsterdam 24 listopada 2006. Międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ogłosiła dzisiaj przyznanie Złotego Medalu DIWA kieszonkowemu modelowi z 6,3-megapikselową matrycą Fujifilm FinePix F30.

Dzięki doskonałemu sensorowi 1/1,7 cala Super CCD HR VI o rozdzielczości 6,3 megapiksela FinePix F30 wyprzedza swoich konkurentów w słabych warunkach oświetleniowych. Jego ekwiwalent czułości osiągający ISO 3200 to nie zabieg marketingowy ale użyteczna funkcja. Dzięki niej poziom szumów zdjęć z F30 jest przy tej czułości porównywalny do ISO 400-800 w większości aparatów kompaktowych. Chociaż powiększa to możliwości fotografowania bez użycia flesza, F30 został wyposażony także w możliwość prawie jednoczesnego fotografowania dwóch zdjęć - z błyskiem i bez. Co więcej, Fujifiilm opracowało wyjątkowo szybki autofokus wspomagany lampą AF, która umożliwia szybkie ustawianie ostrości nawet przy słabym oświetleniu.Wiele aparatów wykorzystuje podwyższoną czułość do wykonywania zdjęć odpornych na wstrząsy aparatu i rozmazanie wynikające z poruszania się obiektów zdjęciowych. Jednak wtedy często trzeba się zmagać z rosnącym zaszumieniem obrazu. W F30 spadek jakości obrazu jest minimalny.

Kai Thon, menedżer do spraw testów DIWA mówi: Już poprzednim modelem - FinePix F10 Fujifilm obrało drogę w kierunku niskich szumów nawet przy wysokich czułościach ISO. Przy F30 firma ta udowodniła, że F10 to był dopiero początek. Dobra jakość zdjęć przy wysokich ISO czyni z kompaktowych aparatów wygodne narzędzie. Poprawia zasięg lampy błyskowej, redukuje ryzyko rozmazanych zdjęć, a także pozwala fotografować tam, gdzie użycie lampy jest zabronione. Eksperci DIWA chwalili F30 za doskonałą kombinację najważniejszych funkcji i elementów aparatu.

F30 otrzymał interesujący kompaktowy design z wysokiej jakości obudową z metalu. Ostry obiektyw Fujinon z 3-krotnym zoomem optycznym doskonale współpracuje z wysokiej jakości matrycą, a jasny, wysokorozdzielczy ekran LCD o przekątnej 2,5 cala dopełnia doskonałego wrażenia umożliwiając pracę nawet w świetle słonecznym - dzięki funkcji rozjaśnienia. Mimo, że skierowany do amatorów, F30 oferuje szereg zaawansowanych funkcji, jak na przykład zdjęcia seryjne z prędkościa 2,2 kl/s, wysokiej jakości filmy VGA, notatki głosowe do zdjęć, ciągły autofokus, wyświetlanie siatki ułatwiającej kompozycję, a także: 15 trybów fotografowania, trzy metody pomiaru ekspozycji, ręczny pomiar balansu bieli, czasy migawki do 15 sekund, łącze USB 2.0 i pojemny akumulator umożliwiający wykonanie nawet 500 zdjęć.

Podsumowując, Fujifilm FinePix F30 to kieszonkowy aparat oferujący ergonomiczne wykonanie i rozbudowane funkcje. Jednak najsilniejszy punkt tego modelu to doskonała jakość zdjęć i naturalne kolory. Eksperci DIWA z Europy i Ameryki zgodnie nadają aparatowi Fujifilm FinePix F30 złoty medal.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
  • Kanada: www.photoxels.com
  • Czechy: www.fotoaparat.cz
  • Dania: www.digitalmagasinet.dk
  • Niemcy: www.digitalkamera.de
  • Francja: www.photographyblog.com
  • Holandia: www.letsgodigital.org
  • Norwegia: www.digit.no
  • Polska: www.fotopolis.pl
  • Słowenia: www.e-fotografija.com
  • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
  • Turcja: www.diginorm.com.tr
  • Wielka Brytania: www.dp-now.com
  • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com


Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8