Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fujifilm FinePix F30 uhonorowany Złotym medalem DIWA

0

Autor: Michał Sułkiewicz

24 Listopad 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Fotografia to światło, a aparat Fujifilm FinePix F30 jest mistrzem wszelkich warunków oświetleniowych. Niskie szumy na zdjęciach z wysokim ekwiwalentem ISO, niesamowity zasięg błysku i szybki, precyzyjny autofokus działający nawet w słabym świetle to wyróżniki F30 z tłumu innych aparatów. Ultrakompaktowa, wytrzymała i doskonale zaprojektowana metalowa obudowa, wysokiej jakości obiektyw oraz wydajny akumulator to pozostałe cechy, dzięki którym F30 zasłużył na Złoty medal DIWA.

Amsterdam 24 listopada 2006. Międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ogłosiła dzisiaj przyznanie Złotego Medalu DIWA kieszonkowemu modelowi z 6,3-megapikselową matrycą Fujifilm FinePix F30.

Dzięki doskonałemu sensorowi 1/1,7 cala Super CCD HR VI o rozdzielczości 6,3 megapiksela FinePix F30 wyprzedza swoich konkurentów w słabych warunkach oświetleniowych. Jego ekwiwalent czułości osiągający ISO 3200 to nie zabieg marketingowy ale użyteczna funkcja. Dzięki niej poziom szumów zdjęć z F30 jest przy tej czułości porównywalny do ISO 400-800 w większości aparatów kompaktowych. Chociaż powiększa to możliwości fotografowania bez użycia flesza, F30 został wyposażony także w możliwość prawie jednoczesnego fotografowania dwóch zdjęć - z błyskiem i bez. Co więcej, Fujifiilm opracowało wyjątkowo szybki autofokus wspomagany lampą AF, która umożliwia szybkie ustawianie ostrości nawet przy słabym oświetleniu.

Wiele aparatów wykorzystuje podwyższoną czułość do wykonywania zdjęć odpornych na wstrząsy aparatu i rozmazanie wynikające z poruszania się obiektów zdjęciowych. Jednak wtedy często trzeba się zmagać z rosnącym zaszumieniem obrazu. W F30 spadek jakości obrazu jest minimalny.

Kai Thon, menedżer do spraw testów DIWA mówi: Już poprzednim modelem - FinePix F10 Fujifilm obrało drogę w kierunku niskich szumów nawet przy wysokich czułościach ISO. Przy F30 firma ta udowodniła, że F10 to był dopiero początek. Dobra jakość zdjęć przy wysokich ISO czyni z kompaktowych aparatów wygodne narzędzie. Poprawia zasięg lampy błyskowej, redukuje ryzyko rozmazanych zdjęć, a także pozwala fotografować tam, gdzie użycie lampy jest zabronione. Eksperci DIWA chwalili F30 za doskonałą kombinację najważniejszych funkcji i elementów aparatu.

F30 otrzymał interesujący kompaktowy design z wysokiej jakości obudową z metalu. Ostry obiektyw Fujinon z 3-krotnym zoomem optycznym doskonale współpracuje z wysokiej jakości matrycą, a jasny, wysokorozdzielczy ekran LCD o przekątnej 2,5 cala dopełnia doskonałego wrażenia umożliwiając pracę nawet w świetle słonecznym - dzięki funkcji rozjaśnienia. Mimo, że skierowany do amatorów, F30 oferuje szereg zaawansowanych funkcji, jak na przykład zdjęcia seryjne z prędkościa 2,2 kl/s, wysokiej jakości filmy VGA, notatki głosowe do zdjęć, ciągły autofokus, wyświetlanie siatki ułatwiającej kompozycję, a także: 15 trybów fotografowania, trzy metody pomiaru ekspozycji, ręczny pomiar balansu bieli, czasy migawki do 15 sekund, łącze USB 2.0 i pojemny akumulator umożliwiający wykonanie nawet 500 zdjęć.

Podsumowując, Fujifilm FinePix F30 to kieszonkowy aparat oferujący ergonomiczne wykonanie i rozbudowane funkcje. Jednak najsilniejszy punkt tego modelu to doskonała jakość zdjęć i naturalne kolory. Eksperci DIWA z Europy i Ameryki zgodnie nadają aparatowi Fujifilm FinePix F30 złoty medal.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa

Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku

DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:

 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com

Wielojęzyczna strona DIWA

W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)