Nikon D200 uhonorowany Złotym medalem DIWA

Gdy został kilka miesięcy temu na rynek trafił Nikon D200, poprzeczka oczekiwań rynku była ustawiona bardzo wysoko. Czy spełnił pokładane w nim nadzieje? Już teraz można odpowiedzieć "tak". D200 przewyższa większość swoich rywali, nawet tych z wyższej półki cenowej. Aparat ten prezentuje się wyjątkowo nie tylko na papierze. Także w jego prawdziwe osiągi stawiają go na poziomie profesjonalnym. Nawet surowa procedura testowa DIWA nie stanowiła dla D200 trudności - z łatwością uzyskał Złoty medal.
Amsterdam, 12 maja 2006. DIWA (Digital Imaging Websites Association), międzynarodowa organizacja zrzeszająca współpracujące strony internetowe piszące o fotografii cyfrowej, ma przyjemność ogłosić Złoty Medal DIWA dla aparatu systemowego Nikon D200. Eksperci DIWA potwierdzili, że jest to jeden najlepszych aparatów, jaki został wyprodukowany.Przez dziesięciolecia Nikon był inspirowany do działań przez silną konkurencję. Przez ten czas kierowana obsesją tworzenia produktów najwyższej klasy firma utrzymuje się na szczycie rynku fotograficznego. I tym razem koncern pokazał wyjątkowy duch walki i ogromne doświadczenie wypuszczając na rynek aparat, który pracuje jak sprzęt profesjonalny, a jest dostępny cenowo także dla amatorów. 10 megapikselowa matryca CCD, dedykowany procesor obrazu, zgodność prawie z każdym do tej pory wyprodukowanym obiektywem Nikkor to filary, na których leży doskonała jakość obrazu, z której znany jest Nikon.

Kai Thon, menedżer do spraw testów DIWA tak komentuje przyznanie nagrody: Nikt jeszcze nie wyprodukował aparatu doskonałego i prawdopodobnie nikomu się to nie uda. Jednak tworząc D200 Nikon podjął to wyzwanie. Porównując go z konkurentami z tej samej klasy, produkt Nikona wygrywa praktycznie we wszystkich głównych punktach. W rzeczywistości D200 stał się poważną konkurencją nawet dla w pełni profesjonalnych lustrzanek Nikona serii D2.

Obudowa oparta na szkielecie ze stopu magnezowo-aluminowego, zabezpieczenia przed wodą i kurzem, sławna nikonowska ergonomia z typowym układem przycisków to cechy, które stawiają D200 w jednym rzędzie z modelami profesjonalnymi. Także szybkość działania, 11- lub 7-punktowy system AF, 1005-polowy pomiar ekspozycji Color Matrix II, 45 funkcji indywidualnych w 4 bankach, bufor na 22 klatki zdjęć seryjnych wykonywanych z prędkością 5 kl/s oraz zapis RAW+JPEG powinny w pełni odpowiadać profesjonalistom.

Eksperci DIWA z Europy i Ameryki zgodnie wyrażali uznanie dla D200 za jego design, specyfikacje, ergonomię i osiągi. Szczególnie chwalona była jakość obrazu i oczywiście rozsądna cena. Nie jest łatwo otrzymać złoty medal DIWA, ale dla Nikona D200 to było proste zadanie.


O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com


Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7