Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nikon D200 uhonorowany Złotym medalem DIWA

0

Autor: Michał Sułkiewicz

12 Maj 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Gdy został kilka miesięcy temu na rynek trafił Nikon D200, poprzeczka oczekiwań rynku była ustawiona bardzo wysoko. Czy spełnił pokładane w nim nadzieje? Już teraz można odpowiedzieć "tak". D200 przewyższa większość swoich rywali, nawet tych z wyższej półki cenowej. Aparat ten prezentuje się wyjątkowo nie tylko na papierze. Także w jego prawdziwe osiągi stawiają go na poziomie profesjonalnym. Nawet surowa procedura testowa DIWA nie stanowiła dla D200 trudności - z łatwością uzyskał Złoty medal.

Amsterdam, 12 maja 2006. DIWA (Digital Imaging Websites Association), międzynarodowa organizacja zrzeszająca współpracujące strony internetowe piszące o fotografii cyfrowej, ma przyjemność ogłosić Złoty Medal DIWA dla aparatu systemowego Nikon D200. Eksperci DIWA potwierdzili, że jest to jeden najlepszych aparatów, jaki został wyprodukowany.

Przez dziesięciolecia Nikon był inspirowany do działań przez silną konkurencję. Przez ten czas kierowana obsesją tworzenia produktów najwyższej klasy firma utrzymuje się na szczycie rynku fotograficznego. I tym razem koncern pokazał wyjątkowy duch walki i ogromne doświadczenie wypuszczając na rynek aparat, który pracuje jak sprzęt profesjonalny, a jest dostępny cenowo także dla amatorów. 10 megapikselowa matryca CCD, dedykowany procesor obrazu, zgodność prawie z każdym do tej pory wyprodukowanym obiektywem Nikkor to filary, na których leży doskonała jakość obrazu, z której znany jest Nikon.

Kai Thon, menedżer do spraw testów DIWA tak komentuje przyznanie nagrody: Nikt jeszcze nie wyprodukował aparatu doskonałego i prawdopodobnie nikomu się to nie uda. Jednak tworząc D200 Nikon podjął to wyzwanie. Porównując go z konkurentami z tej samej klasy, produkt Nikona wygrywa praktycznie we wszystkich głównych punktach. W rzeczywistości D200 stał się poważną konkurencją nawet dla w pełni profesjonalnych lustrzanek Nikona serii D2.

Obudowa oparta na szkielecie ze stopu magnezowo-aluminowego, zabezpieczenia przed wodą i kurzem, sławna nikonowska ergonomia z typowym układem przycisków to cechy, które stawiają D200 w jednym rzędzie z modelami profesjonalnymi. Także szybkość działania, 11- lub 7-punktowy system AF, 1005-polowy pomiar ekspozycji Color Matrix II, 45 funkcji indywidualnych w 4 bankach, bufor na 22 klatki zdjęć seryjnych wykonywanych z prędkością 5 kl/s oraz zapis RAW+JPEG powinny w pełni odpowiadać profesjonalistom.

Eksperci DIWA z Europy i Ameryki zgodnie wyrażali uznanie dla D200 za jego design, specyfikacje, ergonomię i osiągi. Szczególnie chwalona była jakość obrazu i oczywiście rozsądna cena. Nie jest łatwo otrzymać złoty medal DIWA, ale dla Nikona D200 to było proste zadanie.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa

Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku

DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:

 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com

Wielojęzyczna strona DIWA

W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
8
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)