Złoty Medal DIWA dla aparatu Panasonic Lumix LX1

0
Michał Sułkiewicz
18 Maj 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Dzięki wysokim ocenom w testach Panasonic Lumix LX1 otrzymał Złoty Medal DIWA w kategorii Amatorski Kompaktowy Aparat Cyfrowy.


Poniżej publikujemy informację prasową firmy Panasonic dotyczącą nagrody:

Złoty medal DIWA: kolejne wyróżnienie dla Panasonic Lumix LX1
Wysoka jakość obrazu, bogactwo użytecznych funkcji i rozwiązań oraz solidna konstrukcja
nagrodzone po raz kolejny

Warszawa, 16 maja 2006 r. - Panasonic, czołowa marka koncernu Matsushita Electric Industrial, światowego lidera w dziedzinie produkcji urządzeń elektronicznych, poinformował o prestiżowej nagrodzie DIWA Gold, którą stowarzyszenie Digital Imaging Websites Association uhonorowało aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-LX1. Eksperci docenili m.in. mocną konstrukcję, przyjazne dla użytkownika zautomatyzowane funkcje oraz profesjonalną jakość obrazu. Zwrócono również uwagę na oryginalne wzornictwo i bardzo korzystną cenę w stosunku do możliwości i klasy urządzenia. To już druga w ostatnim czasie nagroda dla tego modelu przyznana przez środowiska branżowe.

LX1 jest pierwszym na świecie kompaktowym aparatem fotograficznym z pełnym zakresem ustawień manualnych. Aparat wyposażono w matrycę 16:9 o rozdzielczości 8,4 MP, 28 mm szerokokątny obiektyw Leica DC Vario-Elmarit z 4-krotnym zoomem optycznym oraz stabilizator obrazu MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer). Mocny i wytrzymały korpus aparatu podkreśla jego doskonałe właściwości, a duży 2,5-calowy ekran LCD oraz ergonomiczna konstrukcja sprawiają, że LX1 trafia w gusta szerokiego grona miłośników fotografii.

Według Kai'a Thon'a, menadżera DIWA ds. testów, szerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej to rzadkość wśród cyfrowych aparatów fotograficznych, szczególnie ze względu na ograniczenia konstrukcyjne oraz koszty. Aparat Panasonic Lumix LX1 nie tylko oferuje tego rodzaju obiektyw, ale także optyczny stabilizator obrazu, 4-krotny zoom oraz optykę znanej marki Leica. Jakość obiektywu jest jednym z kluczowych czynników pozwalających na uzyskiwanie doskonałego obrazu. Kolejnym ważnym etapem na drodze do osiągnięcia pożądanego efektu jest konwersja padającego światła na cyfrowe obrazy. Model Panasonic Lumix LX1 posiada wszystkie cechy niezbędne do kompleksowej i stojącej na wysokim poziomie realizacji tego procesu.

Model Panasonic Lumix LX1 został wyposażony w wiele zaawansowanych rozwiązań przydatnych miłośnikom fotografii. Obiektyw został specjalnie przystosowany do unikalnej 8.4 megapikselowej matrycy o panoramicznym formacie 16:9. Dzięki temu możliwe stało się również, po raz pierwszy na świecie, rejestrowanie sekwencji video w formacie 16:9 z rozdzielczością 848x480 Wide VGA przy 30 klatkach na sekundę. Panasonic Lumix LX1 posiada możliwość zapisywania zdjęć w formatach RAW i TIFF oraz manualnego ustawiania parametrów. Dodatkowo dzięki szybkiemu procesorowi przetwarzania obrazu (Venus Engine II), Panasonic Lumix LX1 charakteryzuje szybki autofocus oraz bardzo krótki w swojej klasie czas reakcji migawki, wynoszący zaledwie 0,01 s.

Aparat Panasonic Lumix DMC-LX1 cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i uznaniem. W marcu br. roku został nagrodzony przez International Forum Design w kategorii produktów konsumenckich. Modelowi Panasonic Lumix LX1 przyznano nagrodę GOLD iF Design Award 2006. Ten prestiżowy konkurs wyróżnia produkty odznaczające się doskonałą jakością, innowacyjnością oraz eleganckim, wyznaczającym trendy wzornictwem. W Polsce aparat został wyróżniony m.in. przez magazyn Foto-Kurier (2/2006) zdobywając w testach wynik "bardzo dobry" i doskonałe recenzje m.in. w Chip Foto Video Digital, PC World Komputer, PC Format.


O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com


Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
4
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)