Canon zapowiada nowy model dla vlogerów. Czyżby wreszcie ktoś postanowił stworzyć pionowy aparat?

Autor: Maciej Luśtyk

4 Maj 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Na japońskiej stronie Canona pojawił się teaser nowego aparatu dla vlogerów. Wygląda na to, że producent postanowił stworzyć produkt, jakiego jeszcze nie widzieliśmy.

Smartfonowe formy wideo podbijają sieć, a filmujący coraz częściej otrzymują zlecenia, na których muszą obracać aparat na bok, gdyż docelowo materiał trafić ma na TikToka lub Instagrama.  Nie powinnismy się oszukiwać - pionowy format wideo zostanie z nami na dłużej. Może więc czas na pionowy aparat?

Wiemy, że brzmi to conajmniej zabawnie, ale być może to właśnie to, czego potrzebują dzisiejsi influencerzy. I wiele wskazuje na to, że już niebawem to zobaczymy. Na japońskiej stronie Canona pojawił się teaser nowego aparatu, który ma być skierowany do vlogerów.

Alternatywa dla smartfonowego wideo czy tylko kolejny gadżet?

Samo to nie jest zaskoczeniem ani czymś szczególnym. W końcu już od kilku lat ofertę aparatów dla amatorów filmowania rozwija z powodzeniem Sony, a rynek ten wydaje się być najszybciej rozwijająca niszą ostatnich lat. Szczególnie zapowiada się jednak bryła nowego urządzenia.

Choć pojedyncze grafika ukazująca aparat/kamerę skrytą za materiałem nie zdradza zbyt wiele, kontur obiektywu i sylwetka urządzenia jasno wskazują, że będzie to urządzenie stworzone do obsługi w pionie. Widzimy też coś na wzór rozkładanej podstawki pozwalającej wygodnie ustawić aparat na płaskiej powierzchni.

Czy to początek zupełnie nowej linii aparatów Canona, która byłaby praktyczną i lepszą pod względem jakości alternatywą dla smartfonów? Chcielibyśmy w to wierzyć. Nasze nadzieje ostudza jedynie fakt, że zapowiedź pojawiła się jedynie na stronie japońskiego oddziału producenta. Może to świadczyć iż jest to jedynie kolejny eksperymentalny aparat-gadżet pokroju urządzeń Canon Ivy Rec czy Powershot Zoom.

Premiera już za tydzień

O tym wszystkim przekonamy się już niebawem. Premiera nowego aparatu zaplanowana jest bowiem na najbliższy czwartek, 11 maja 2023 roku.

Źródło: https://canon.jp/personal/product/new-202305.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
"Mini na maksa" - takim sloganem DJI reklamuje swojego najnowszego drona z kompaktowej serii. DJI Mini 4 Pro zachowuje specyfikację poprzednika, ale nadbudowuje ją m.in. doskonalszym...
7
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
6
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)