Fujifilm X-T30 II - nowy ekran, zwiększona wydajność i… wyższa cena

Autor: Maciej Luśtyk

2 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm prezentuje następcę jednego z najbardziej popularnych amatorskich korpusów APS-C. Niestety zmiany są w zasadzie kosmetyczne, a body debiutuje w widocznie wyższej cenie.

Pokazany w 2019 roku Fujifilm X-T30 do dziś pozostaje najciekawszym amatorskim aparatem z oryginalną „analogową” systematyką obsługi Fujifilm. Teraz firma zdecydowała się na jego aktualizację. Niestety zamiast modelu X-T40 otrzymujemy drugą odsłonę poprzednika, która wnosi niewiele, oprócz wyższej ceny.

Fujifilm X-T30 to odświeżenie bardzo dobrej konstrukcji. Szkoda tylko, że tak znikome

Główną nowością jest to wyższa rozdzielczość tylnego ekranu LCD, która wzrosła z 1,04 mln punktów do 1,6 mln punktów, co powinno przełożyć się na wygodniejszy i bardziej rzetelny podgląd zdjęć.

Oprócz tego zmiany są raczej kosmetyczne. Aparat otrzymał usprawniony firmware tak, aby system AF był równie skuteczny, co ten we flagowym modelu X-T4. Do tego pojawiły się nowe symulacje filmów Classic Neg i Eterna Bleach Bypass oraz usprawnione algorytmy odpowiadające za tryb Auto.

Poza tym, to dokładnie ten sam aparat, co wcześniej, jeśli więc chcecie dowiedzieć się o nim więcej, odsyłamy do naszych artykułów na temat modelu X-T30.

Przeczytaj także:
Fujifilm X-T30 - mocne wnętrze godne flagowca, ta sama zwarta budowa

Znaczna część specyfikacji zaczerpnięta z modelu X-T3, usprawniony system AF z nowymi algorytmami śledzenia, ten sam design o lekko zmienionej ergonomii i cena, która może zaskoczyć - oto nowy Fujifilm X-T30 [Czytaj więcej]
Fujifilm X-T30 - test aparatu

Lwia część specyfikacji zapożyczona z X-T3, wyraźnie poprawiony AF z funkcją wykrywania oka oraz dobrze znany korpus z jeszcze bardziej uproszczoną obsługą - czy to wystarczy, by X-T30 odniósł sukces w tym mocno obsadzonym segmencie bezlusterkowców? [Czytaj więcej]

Cena i dostępność

Niewielkie usprawnienia nie przeszkodziły producentowi w ustaleniu dla nowego modelu wyższej ceny startowej. Podczas gdy X-T30 debiutował w cenie 4099 zł, za model X-T30 II musimy zapłacić 4499 zł.

Aparat będzie też dostępny w zestawach z obiektywami XC 15-45 mm f/3.5-5.6 OIS PZ lub XF 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS w cenach 4999 zł i 6199 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fujifilm-x.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)