Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Oprogramowanie wewnętrzne 2.0 do aparatu Leica SL2-S przynosi mnóstwo nowych funkcji zarówno w zakresie autofokusa, jak i ogólnego działania aparatu. Kluczowe są jednak nowe możliwości wideo.

Leica Camera AG wydaje aktualizację oprogramowania sprzętowego dla swojego najnowszego aparatu systemowego Leiki SL2-S. Ulepszenia, które zostały zapowiedziane podczas wprowadzenia aparatu na rynek, są teraz dostępne dla każdego.

Obejmują one nowy algorytm autofokusa, który znacznie poprawia śledzenie ostrości wraz z wykrywaniem oczu, twarzy, głowy i ciała. Funkcja nakładania obrazu (wybierana w menu aparatu) umożliwia wyrównanie położenia aparatu na podstawie wcześniej zarejestrowanego obrazu, który jest wyświetlany jako półprzezroczysta nakładka w wizjerze elektronicznym lub na wyświetlaczu LCD. Komponowanie zdjęć w bardzo słabym świetle będzie również łatwiejsze dzięki ulepszonemu podglądowi na żywo.

Kluczowe wydają się aktualizacje trybu wideo. Oprócz istniejących trybów nagrywania aparatu i możliwości rejestrowania 4K 30p/25p 4:2:2 10-bit (wewnętrzne i zewnętrzne), Leica SL2-S będzie teraz przechwytywać 10-bitowe nagrania w standardzie kompresji wideo HEVC (High Efficiency Video Coding) i (H.265) przy 4:2:0 i do 60p. Nie zabraknie również opcji nagrywania materiału Long GOP 150 Mb/s na kartę SD (w przeciwieństwie do poprzedniego 400 Mb/s 10bit 4:2:2). Przesyłanie indywidualnych LUT-ów do aparatu za pośrednictwem karty SD rozszerza możliwości twórcze w trybie wideo. Co więcej, nowa funkcja automatycznego śledzenia ostrości umożliwia użytkownikowi zdefiniowanie maksymalnie trzech punktów ostrości w celu automatycznego przesunięcia ostrości podczas nagrywania wideo.

Aby zapewnić profesjonalną ocenę ekspozycji, SL2-S będzie teraz oferować opcję wyświetlania tzw. waveform. Ponadto dostępny będzie pasek kolorów z sygnałem audio jako odniesienie do poprawnej gradacji kolorów i edycji dźwięku w postprodukcji. Aby zminimalizować ryzyko utraty danych w przypadku awarii zasilania, funkcja Segmented Video umożliwia nagrywanie materiału w jednominutowych sekwencjach, które są przechowywane jako pojedyncze pliki w aparacie.

Jak i gdzie pobrać firmware 2.0 do aparatu Leica SL2-S?

Najnowsze oprogramowanie 2.0 do aparatu Leica SL2-S wraz z instrukcją instalacji oraz pełną listą zmian dostępne jest na stronie leica-camera.com

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Autel EVO Lite i Evo Nano - DJI będzie miało problem
Autel EVO Lite i Evo Nano - DJI będzie miało problem
Autel pokazał nowe drony reprezentujące zupełnie nowe, konsumenckie serie Lite i Nano. To w sumie 4 różne drony o imponujących możliwościach, które mają być...
6
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Francuzi odpowiedzialni za stworzenie oryginalnego aparatu Pixii, prezentują jego kolejną odsłonę czy może raczej aktualizację. Nowa konstrukcja otrzymała usprawniony...
10
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
10
Powiązane artykuły