Canon EOS M50 Mark II - nowy bezlusterkowiec APS-C skierowany do internetowych twórców

Autor: Krzysztof Mularczyk

25 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Zaprezentowany na amerykańskim rynku w październiku ubiegłego roku EOS M50 Mark II trafia w końcu do Europy. Canon kieruje go kreatywnych twórców treści internetowych. Czy spodoba się miłośnikom TikToka, YouTuba, albo Twitcha?

Zaprezentowany dziś następca EOS-a M50 otrzymał oznaczenia Mark II, ale w porównaniu do poprzednika nie notuje wyraźnych zmian. To ten sam poręczny i lekki korpus o przyjemnej ergonomii. Nie zmieniła się w nim 24-megapikselowa matryca APS-C, ani procesor Digic ósmej generacji.

Canon EOS M50 Mark II - zmiany, które załatwiłby firmware?

W nowym EOS-ie zaktualizowany został autofokus o funkcje śledzenia oka w trybie zdjęć i podczas nagrywania wideo. Znakiem czasów jest także funkcja pionowego nagrywania filmów oraz bezpośredni streaming na YouTube.

Wyjście HDMI pozwala na wyprowadzenie czystego sygnału wideo co umożliwia między innymi transmisje wysokiej jakości poprzez oprogramowanie EOS Webcam Utility. Dla vloggerów udogodnieniem będzie także dotykowy przycisk REC na wyświetlaczu, zintegrowany z samowyzwalaczem.

EOS M50 Mark II - możliwości, które się nie zmieniły

Poza tym główne możliwości filmowe nie zmieniły się. Canon EOS M50 Mark II oferuje tryb 4K 24p z ustawianiem ostrości na zasadzie detekcji kontrastu oraz Full HD 60p z pełnym wsparciem technologii Dual Pixel AF. Umożliwia także nagrywanie filmów FHD w zwolnionym tempie z szybkością do 120 kl./s.

Nie zabrakło w nim także wejścia zewnętrznego mikrofonu, a kadrowanie ujęć bardzo ułatwia obracany na bocznym przegubie 3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1,04 Mp. Zmiany nie objęły także elektronicznego wizjera, który oferuje rozdzielczość 2,36 Mp, ani trybu seryjnego, który utrzymał się na poziomie 10 kl./s przy zdjęciach pojedynczych i 7.4 kl./s w trybie ciągłym.

Canon EOS M50 Mark II - cena i dostępność

Canon EOS M50 Mark II będzie dostępny w sklepach pod koniec marca. Można już zamawiać go w przedsprzedaży. Korpus kosztuje 2800 zł, zestaw z obiektywem EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 IS STM - 3350 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
 Canon EOS R3 i 30 kl./s w akcji - imponujący tryb seryjny testowany na Olimpiadzie
Canon EOS R3 i 30 kl./s w akcji - imponujący tryb seryjny testowany na Olimpiadzie
Fotoreporter testujący EOS-a R3 na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio opublikował na Instagramie animację pokazująca możliwości trybu seryjnego w nowym aparacie.
2
Nikon Z9 jest testowany na Olimpiadzie. Wyciekły zdjęcia nowego aparatu
Nikon Z9 jest testowany na Olimpiadzie. Wyciekły zdjęcia nowego aparatu
Na “poligonie” w Tokio sfotografowano Nikona Z9 w akcji. Zdjęcia pokazują, jak reporterski korpus będzie wyglądał od tyłu.
19
Wyciekły zdjęcia z Olimpiady wykonane EOS-em R3. Wiemy już jaką będzie miał matrycę
Wyciekły zdjęcia z Olimpiady wykonane EOS-em R3. Wiemy już jaką będzie miał matrycę
Fotograf testujący EOS-a R3 na Olimpiadzie w Tokio opublikował zdjęcia razem z metadanymi. To wystarczyło, by dowiedzieć się, jaką matrycę będzie miał topowy bezlusterkowiec Canona.
9