Orbi Prime - pierwsze okulary nagrywające filmy sferyczne 360°

1
Maciej Luśtyk
8 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli myśleliście, że w kwestii kamer sportowych widzieliście już wszystko, poznajcie okulary Orbi Prime, które mają stać się najwygodniejszym rozwiązaniem do rejestracji naszych dokonań.

Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej konsumenckich kamer pozwalających na rejestrowanie filmów sferycznych. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o modelach Nikon Keymission 360, Samsung Gear 360, 360Fly 4K czy Kodak PIXPRO SP360, a możemy się spodziewać, że już niedługo, wraz ze wzrostem popularności gogli VR w tym segmencie nastąpi prawdziwy boom. Wszystkie te urządzenia bazują jednak na tym samym koncepcie montowanej do różnego rodzaju uchwytów kamery sportowej. Z nowym pomysłem na filmy sferyczne na rynek chcą wkroczyć twórcy Orbi Prime

 

Zamiast wymyślać kolejną kamerę sportową, twórcy postanowili wyposażyć w jej możliwości okulary sportowe. Dzięki temu filmy będą nagrywane dokładnie z perspektywy ludzkiego oka, a aby je rejestrować nie będziemy musieli korzystać z żadnych mocowań.

Orbi Prime wyposażono w 4 kamery Full HD, rejestrujące obraz z prędkością 30 kl./s, które dostarcza nam wyjściowy materiał sferyczny w rozdzielczości 4K. Zaletą okularów ma być także system stabilizacji obrazu, wodoodporność oraz wydajna bateria, która pozwoli na jednorazowe nagranie 90 minut materiału. Za ich obsługę będą z kolei odpowiadać dwa fizyczne przyciski oraz dedykowana aplikacja mobilna, która pozwoli też na wygodne przesyłanie materiału poprzez Wi-Fi.

 

Jakość przykładowego filmu nie robi najlepszego wrażenia, ale trzeba pamiętać, że urządzenia takie tworzone są z myślą o oglądaniu finalnego materiału w goglach VR, gdzie z racji rozdzielczości używanych do oglądania filmów smartfonów jakość ta będzie w zupełności wystarczająca.

To wszystko w cenie 329 dolarów, jeśli zdecydujemy się wesprzeć kampanię produktu w serwisie Indiegogo. Twórcom w ciągu kilku dni od startu zbiórki udało się zebrać już niemal całą kwotę potrzebną na rozpoczęcie masowej produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, okulary trafią na rynek w sierpniu 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem orbiprime.com oraz na stronie projektu w serwisie Indiegogo.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
4
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły