Ricoh Theta SC - obrazy 360 stopni w konkurencyjnej cenie

Autor: Michał Chrzanowski

13 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Ricoh zaprezentowała kolejną odsłonę kamery oferującej 360-stopniowe pole widzenia. Model Theta SC ma być konkurencyjny cenowo, co powinno skusić osoby zastanawiające się nad wkroczeniem w świat obrazowania sferycznego.

Theta SC to nowy reprezentant kamer sferycznych, który ma zapewnić dobrej jakości zdjęcia i wideo 360 stopni. Został wyposażony w liczne rozwiązania znane z poprzednich modeli firmy. Do tego – jak zapewnia producent – cena za urządzenie ma być „kusząca”.

„Naszym celem jest, by kamera Theta SC wprowadziła więcej osób w świat obrazowania sferycznego 360 stopni” – mówi prezes Ricoh Imaging Americas, Kaz Eguchi. „Chcieliśmy wyprodukować aparat o wysokiej jakości i w przystępnej cenie, który swoimi rozwiązaniami przemówi do każdego, kto jest zainteresowany zdobywaniem i dzieleniem się światem, który znajduje się wokół niego w ten nowym i ekscytującym sposób cyfrowego obrazowania” – dodaje.

Niestety Theta SC nie jest żadną rewolucją. To tak naprawdę okrojona wersja zaprezentowanego w połowie ubiegłego roku modelu Theta S. W nowej kamerce zabrakło portu HDMI, przez co nie będziemy mogli streamować obrazu na żywo. Do wykorzystania będziemy mieć także krótszy czas nagrywania – około 5 minut ciągłej rejestracji wideo Full HD.

Nie zmienił się natomiast moduł aparatu. To wciąż dwie matryce o rozmiarach 1/2,3 cala, a także dwa obiektywy 180 stopni o świetle f/2.0. Pozwoli to na wykonywanie 14-megapikselowych, 360-stopniowych panoram i rejestrację filmów w jakości 1080p, z prędkością 30 kl./s. Materiał zapiszemy na 8 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej.

Theta SC jest kompatybilna z aplikacją, dzięki której będziemy mogli kontrolować kamerę oraz przesyłać zdjęcia i filmy do mediów społecznościowych lub na platformę theta360.com. Poza tym mobilny program jest ciągle aktualizowany i usprawniany, tak by był bardziej przejrzysty i intuicyjny dla nowych użytkowników.  

Kamera Theta SC będzie dostępna w sprzedaży już od przyszłego miesiąca. Wybierać będziemy mogli spośród kilku wariantów kolorystyczny – beżowy, niebieski, różowy i biały. Cena za urządzenie ma wynieść 300 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie theta360.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta X - sferyczna kamera 5.7K z wygodnym ekranem
Ricoh Theta X - sferyczna kamera 5.7K z wygodnym ekranem
Ricoh pokazuje kolejną generację kamerki sferycznej Theta, która dzięki dużej rozdzielczości i dotykowego ekranowi pozwoli łatwo tworzyć materiały wideo i zdjęcia w...
6
Canon EOS R5 C - filmowy RAW dla każdego
Canon EOS R5 C - filmowy RAW dla każdego
Canon EOS R5C łączy możliwości popularnego modelu R5 z profesjonalnymi funkcjami kamer Cinema EOS, wprowadzając m.in. nieograniczony, przystępny zapis Cinema RAW...
8
Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie
Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie
Wygląda na to, że w tym roku ujrzymy nowy kompakt Leiki. Zdjęcie aparatu pojawia się w mobilnej aplikacji Fotos.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)