Nowe aparaty trafiają do sprzedaży

Rozpoczyna się okres świątecznych zakupów. W sklepach pojawiają się już najnowsze i nieco starsze premiery. Które z nowości uda nam się kupić na gwiazdkę?
Większość producentów śpieszy się, aby ich najnowsze produkty trafiły do sklepów jeszcze przed szczytem świątecznych zakupów. Oczywiście najwcześniej nowości będą mogli kupić mieszkańcy najważniejszych rynków: Japonii i USA. Oto ostatnie zapowiedzi producentów:

Koncern KonicaMinolta zapowiedział właśnie wprowadzenie do sprzedaży swojej premierowej cyfrowej lustrzanki Dynax 7D. Aparat wraz z nowymi obiektywami ma trafić do sklepów 19 listopada w sugerowanej cenie detalicznej za korpus 200 000 YEN (w Japonii) albo 1888 USD (w USA). Tego samego dnia do sprzedaży w tych krajach trafi także aparat DiMAGE A200. W Polsce te aparaty pojawią się prawdopodobnie na przełomie roku.

KonicaMinolta Dynax 7D

Zgodnie z naszymi zapowiedziami Canon ogłosił sprzedaż w USA modelu EOS 300D w czarnej obudowie. Sugerowana cena detaliczna to 999 USD za zestaw z poprawionym obiektywem 18-55 mm. Japoński producent liczy na zainteresowanie ambitnych amatorów, a tym samym poprawę sprzedaży swojej najmniejszej cyfrowej lustrzanki. Być może ten aparat pojawi się wkrótce także w Europie U nas tymczasem do sklepów trafia właśnie flagowy model EOS 1Ds Mark II w cenie około 33 000 PLN. Aparat raczej nie będzie leżał na półkach, ale będzie dostępny na zamówienie. Łatwo za to będą dostępne nowe kieszonkowe aparaty Canon serii IXUS, które powinny znaleźć się w sklepach do końca miesiąca. Przedstawiciele Canona zapewniają też, że nie będzie brakowało w sprzedaży modelu EOS 20D. Nasi czytelnicy pamiętają zapewne, że rok temu zakup EOSa 10D w grudniu graniczył z cudem.

Canon EOS 300D

Olympus wsparty kampanią reklamową wprowadza właśnie do sklepów kieszonkowego mju: mini DIGITAL. Cena jest bardzo atrakcyjna i wynosi około 1400 PLN. Pełny test tej małej cyfrówki opublikujemy wkrótce. Na gwiazdkę będzie też można prawdopodobnie kupić zaawansowany kompakt CAMEDIA C-70. Cena nie jest jeszcze znana. Mało prawdopodobne jest niestety, aby udało nam się kupić pod choinkę lustrzankę Olympus E-300. Ten aparat będzie do kupienia już nowym roku. Olympus Polska zapowiada natomiast bardzo atrakcyjną promocję na większy model E-1. Napiszemy o tym wkrótce.

Olympus E-300

Do sezonu świątecznego przygotowany jest koncern Sony. W sklepach można już kupić aparat Cybershot DSC-V3 oraz kieszonkowy T3. Ceny to, odpowiednio 3299 PLN i 2159 PLN. Test V3 można przeczytać tutaj. Test modelu T3 opublikujemy wkrótce.

Sony Cyber-shot DSC-V3

Również Nikon oferuje już w sklepach większość swoich najnowszych produktów. Z bardziej zaawansowanych modeli w sprzedaży są już COOLPIX 8400 i COOLPIX 8800. Raczej nie uda nam się jeszcze w tym roku kupić flagowego modelu Nikon D2X. W sprzedaży nie zabraknie za to bestsellera D70, którego dostawy zaspokajają już w pełni popyt.

Nikon D2X

Na sklepowych półkach i w magazynach nadal można znaleźć starsze, zastępowane modele, jak choćby Nikon COOLPIX 8700, którego można dostać nawet w cenie poniżej 3000 PLN. Okazyjnie można też kupić ostatnie nowe egzemplarze Canona EOS 10D. Warto rozważyć zakup starszego modelu w atrakcyjnej cenie, jeżeli zaspokoi on nasze potrzeby.

Będziemy sukcesywnie informować o wprowadzanych do sklepów nowościach, również w informacjach naszego sklepu. Życzymy wielu fotograficznych prezentów pod choinką.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13