Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Konica Minolta Dynax 7D - oficjalnie

0

Autor: Tomasz Gutkowski

15 Wrzesień 2004
Artykuł na: 29-37 minut
O tym aparacie pisaliśmy już kilka razy, ale prawdziwa premiera ma miejsce właśnie dziś. Koncern Konica MInolta udostępnił pełny opis i dane techniczne swojej pierwszej lustrzanki cyfrowej Dynax 7D. Będzie to jedyna na rynku konstrukcja, w której obraz jest stabilizowany niezależnie od użytego obiektywu.

O tym aparacie pisaliśmy już kilka razy, ale prawdziwa premiera ma miejsce właśnie dziś. Koncern Konica MInolta udostępnił pełny opis i dane techniczne swojej pierwszej lustrzanki cyfrowej Dynax 7D. Będzie to jedyna na rynku konstrukcja, w której obraz jest stabilizowany niezależnie od użytego obiektywu.

Posiadacze optyki systemowej do lustrzanek Minolty zostali wystawieni na poważną próbę. Nikon i Canon są już weteranami na rynku lustrzanek cyfrowych, swoje konstrukcje ma Pentax, Sigma, a także producenci korzystający z cudzych mocowań, Kodak i Fujifilm. I wreszcie przyszedł czas na jednego z najważniejszych producentów sprzętu fotograficznego, koncern Konica Minolta. Przyglądając się specyfikacji i opisowi producenta można stwierdzić, że warto było czekać.

Dynax 7 Digital, zwany dalej Dynax 7D, posiada sensor obrazowy w formacie APS-C (23.5 x 15.7mm) o rozdzielczości całkowitej 6.3 Megapikseli (6.1 Mp efektywnych). Bardzo podobne właściwości ma sensor w lustrzance Nikon D70 i tu także przelicznik ogniskowej wynosi 1.5x. Oczywiście Dynax 7D zgodny jest z całą linią obiektywów Minolta (lub najnowszych Konica Minolta) z mocowaniem A.

Pod względem właściwości Dynax 7D nie odbiega od wysokiego standardu oferowanego przez bezpośrednią konkurencję. Wyróżnia go jedna ważna cecha - system stabilizacji CCD Anti-Shake. Ta uznana i sprawdzona technologia to jedyny na rynku pomysł na to jak uniezależnić stabilizowani obrazu od typu zastosowanego obiektywu. Inni producenci mają w swojej ofercie specjalne, najczęściej dość drogie szkła z wbudowanym systemem żyroskopowym kontrolującym ruchy kompensacyjne wybranej grupy soczewek. W odróżnieniu do tego CCD Anti-Shake stabilizuje obraz przez ruch całego układu z sensorem światłoczułym. Metodę działania pokazuje krótki film udostępniony przez Konika Minolta Polska (format AVI, ok. 2MB).

Pierwsza lustrzanka Konika Minolta oparta jest konstrukcyjnie na znakomitym modelu analogowym Dynax 7. Na obudowie znajdziemy mnóstwo przycisków, dźwigni i pokręteł nastawczych, które z jednej strony przyspieszają pracę, a z drugiej są zachętą dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych rozwiązań. Podobieństw jest więcej, na przykład system wyświetlania obrazu we właściwej pozycji - gdy trzymamy aparat w pionie, menu wyświetla się również w pionie. Konstruktorzy zadbali o komfortowy podgląd menu i obrazu w jeszcze jeden sposób - zastosowali duży, 2.5-calowy ekran LCD.

Ciekawie prezentuje się system pomiaru ostrości. Do dyspozycji jest 9-polowy AF w układzie, który zdecydowanie ułatwi zastosowanie zasady "złotego podziału" (8 pól na planie prostokąta z centralnym polem krzyżowym). Poza pomiarem pojedynczym z blokadą ostrości (S-AF) i pomiarem ciągłym, śledzącym (C-AF) można zdać się na ocenę aparatu, który wykorzystując informację o rozpoznanym ruchu obiektu sam wybierze pomiar pojedynczy lub ciągły. W ciemnościach pomiar AF wspomagany jest przez wbudowaną lampę błyskową, która wysyła serię krótkich błysków. Nie jest to zbyt dyskretny system.

Sposoby kontroli naświetlenia pozwolimy sobie wymienić w jednym zdaniu. na pokładzie znajdziemy 3 metody pomiaru światła, korektę ekspozycji w zakresie +/-3 w skoku 1/2EV lub +/-2 co 1/3EV, bracketing ekspozycji w trybie pojedynczym lub seryjnym. Czasy migawki można wybrać z zakresu 30 - 1/4000 sek., a ekwiwalenty czułości obejmują pełne wartości z bardzo szerokiego zakresu ISO 100 - 3200. Warto dodać, że najkrótszy czas synchronizacji z błyskiem wynosi 1/160 sek. gdy wyłączony jest system Anti-Shake i spada do 1/125 sek. gdy z niego korzystamy.

Obszerna informacja prasowa (poniżej) wymienia praktycznie wszystkie najważniejsze cechy aparatu i nie będziemy ich powtarzać. Warto jednak zwrócić uwagę na te właściwości, które są ukłonem w stronę zaawansowanych fotografów i osób, które chcą wykorzystać D7 do poważniejszych zadań.

Aparat posiada gniazdo synchronizacji z lampami studyjnymi oraz stopkę akcesoriów zgodną z całą serią najnowszych lamp Minolty. Realizuje przy tym pomiar błysku ADI z możliwością zadania korekty mocy wyjściowej. Wśród formatów rejestracji obrazu dostępny jest RAW oraz zapis łączony RAW z kopią JPEG (Fine). Dostępna jest też funkcja wyboru przestrzeni barwnej (sRGB x 2, Adobe RGB), a w opcjach balansu bieli znajdziemy dobór temperatury barwowej w szerokim zakresie 2500 - 9900 Kelvinów co 100 K.

Wraz z aparatem zaprezentowano opcjonalny pojemnik na akumulatory VC-7D pełniący funkcję pionowego uchwytu. Poza spustem migawki posiada on przednie i tylne pokrętło nastawcze, przełącznik trybu ostrości AF/MF, wybierak pola AF oraz przycisk blokady pomiaru. Oczywiście dzięki możliwości zastosowania dwóch akumulatorów jednocześnie wydłuża się czas pracy po jednokrotnym ładowaniu.

Póki co nie znamy ceny ani przewidywanej dostępności.

Amerykańska nazwa aparatu to Konica Minolta Maxxum 7D, a japońska Alfa 7D

Informacja prasowa producenta

Firma Konica Minolta ma przyjemność przedstawić model Dynax 7D. Ten przełomowy aparat cyfrowy o rozdzielczości 6,1 miliona pikseli, z systemem wymiennej optyki, jest pierwszą na świecie lustrzanką cyfrową wyposażoną w zintegrowany mechanizm stabilizacji matrycy CCD, Anti-Shake - technologię, która polepsza jakość uzyskiwanych obrazów oraz rozszerza możliwości fotograficzne. Dynax 7D jest zgodny ze wszystkimi obiektywami Minolta AF, produkowanymi do serii Dynax.

Konica Minolta Dynax 7D jest lustrzanką cyfrową, która dziedziczy wiele cech technologicznych i jakościowych z serii lustrzanek małoobrazkowych Dynax.

Wprowadzona w 1985 roku, Minolta 7000 była przełomową, pierwszą na świecie lustrzanką małoobrazkową o wymiennej optyce, z wbudowanym systemem autofokus. Również obecnie, zaawansowanie technologiczne najnowszego modelu oraz ergonomiczne sterowanie, typowe dla naszych lustrzanek, czynią Dynax 7D wyjątkowo wygodnym i przyjaznym aparatem.

Konica Minolta Dynax 7D jest cyfrową lustrzanką stworzoną przy użyciu najnowszych technologii optoelektronicznych, rozwijanych przez dziesięciolecia projektowania i wytwarzania sprzętu fotograficznego, optycznego oraz pomiarowego.

Rewolucyjny, zintegrowany system stabilizacji CCD Anti-Shake, czyni z nowego aparatu pierwszą lustrzankę cyfrową wyposażoną w wewnętrzny system stabilizacji obrazu. Zaletą systemu Anti-Shake jest możliwość stosowania go ze wszystkimi obiektywami AF produkowanymi do serii Dynax*2. Technologia Anti-Shake pozwala zmniejszyć rozmycie obrazu powstające przy poruszeniach aparatu podczas fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych, przy stosowaniu teleobiektywów lub fotografowaniu w skali makro, bez konieczności używania lampy błyskowej lub statywu.

Kolejnymi czynnikami, gwarantującymi wysokie osiągi nowego aparatu są przetwornik CCD formatu APS-C o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 6,1 miliona oraz opracowana przez naszą firmę technologia przetwarzania obrazu CxProcess III, zapewniająca naturalne obrazy doskonałej jakości. Aparat wyposażony jest w wyjątkowo duży, 2,5-calowy barwny monitor LCD. Duży ekran ułatwia poruszanie się w menu, ocenę zarejestrowanych obrazów oraz zapewnia pełną informację o ustawieniach aparatu i parametrach zdjęciowych.

Dynax 7D odziedziczył po swoim analogowym protoplaście Dynax 7, podobny, intuicyjny w użyciu, układ pokręteł i przełączników. Dla zwiększenia funkcjonalności, nowy model cyfrowy wyposażony został w wyjątkowo jasny, komfortowy wizjer najwyższej jakości, znacznie podnoszący komfort obserwacji.

Nasza najnowsza lustrzanka cyfrowa zapewnia bardzo duży wybór funkcji, zaprojektowanych dla sprostania najróżnorodniejszym potrzebom i wymaganiom fotograficznym, wsparty szerokim wyborem akcesoriów systemowych Dynax, dający fotografom kompletny system sprzętowy.

Główne cechy

1. Pierwsza na świecie*1 lustrzanka cyfrowa wyposażona w zintegrowany mechanizm stabilizacji matrycy CCD, Anti-Shake, całkowicie zgodna z systemem wymiennych obiektywów Minolta AF*2

2. Wysoka jakość obrazu dzięki przetwornikowi CCD o rozdzielczości 6,1 miliona pikseli (efektywnej) i formacie APS-C oraz technologii przetwarzania obrazu CxProcess III.

3. Bardzo duży, komfortowy 2,5-calowy barwny monitor LCD o dużej rozdzielczości, który ułatwia zmianę ustawień zdjęciowych i ocenę obrazów.

4. Intuicyjna, prosta obsługa oraz stylowy, kompaktowy korpus, typowe dla klasycznych lustrzanek małoobrazkowych Dynax. Duże możliwości zdjęciowe oraz wszechstronne funkcje przetwarzania cyfrowego dla sprostania różnorodnym wymaganiom początkującym i zaawansowanym fotografom.

5. Szeroki wybór akcesoriów systemowych, rozszerzający możliwości aparatu.

Funkcje

1. Pierwsza na świecie*1 lustrzanka cyfrowa wyposażona w zintegrowany mechanizm stabilizacji matrycy CCD, "Anti-Shake", całkowicie zgodna z systemem wymiennych obiektywów Minolta AF*2.

2. Technologia Anti-Shake została wybrana "Europejską Innowacją Fotograficzną roku 2004 - 2005" przez zrzeszenie EISA*4. System stabilizacji obrazu Anti-Shake umożliwia fotografowanie z czasami otwarcia migawki o 2 - 3 stopnie dłuższymi niż zwykle.

Dzięki nowej technologii stabilizacji możliwe staje się niwelowanie drgań aparatu, obniżających jakość obrazu podczas fotografowania w słabym świetle, przy używaniu teleobiektywów oraz w makrofotografii - bez podnoszenia czułości ISO oraz bez konieczności stosowania lampy błyskowej lub statywu. Stabilizacja Anti-Shake jest efektywna zarówno wobec niewielkich drgań rąk, jak i dużych ruchów ciała. Umożliwia to uzyskiwanie doskonałych wyników podczas fotografowania z ręki, szczególnie w trudnych sytuacjach zdjęciowych.

System Anti-Shake może być włączony lub wyłączony przyciskiem znajdującym się na tylnej ściance. Gdy jest on aktywny, w wizjerze wyświetlane są wskaźniki, informujące fotografa o stopniu stabilizacji obrazu.

3. Najwyższa jakość obrazu zapewniona jest przez trzy elementy: przetwornik CCD formatu APS-C o efektywnej rozdzielczości 6,1 miliona pikseli, proces przetwarzania obrazu CxProcess III oraz wieloletnie doświadczenie firmy Konica Minolta w technologii optoelektronicznej oraz systemach pomiarów barwy i światła.

 • Duży przetwornik rozmiaru APS-C o efektywnej rozdzielczości 6,1 miliona pikseli umożliwia uzyskiwanie obrazów o dużej rozdzielczości, szerokiej dynamice oraz niskim poziomie szumu, szczególnie w jasnych i ciemnych partiach obrazu.
 • Dla modelu Dynax 7D skonstruowano nowy, specjalizowany procesor obrazu, który umożliwia szybkie przetwarzanie dużej ilości informacji oraz poprawia obrazy rejestrowane przy wysokich czułościach, zmniejszając szum bez pogarszania jakości obrazu.
 • CxProcess III jest oryginalną technologią przetwarzania obrazu zapewniającą jego naturalne odwzorowanie. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii opracowanych przez firmę Konica Minolta podczas wielu lat projektowania i produkcji instrumentów fotooptycznych. Technologia CxProcess III umożliwia odwzorowanie barw maksymalnie zbliżone do naturalnego, z wierną reprodukcją subtelnych odcieni ludzkiej skóry.

4. Duży, komfortowy monitor, służący zarówno jako informacyjny wyświetlacz nawigacyjny, jak i ekran odtwarzania obrazów.

 • Komfortowy, 2,5-calowy monitor LCD o dużej rozdzielczości. Na tylnej ściance aparatu umiejscowiony jest duży i wygodny, 2,5-calowy barwny monitor LCD o wysokiej rozdzielczości 207 000 pikseli. Pozwala on na wyjątkowo dokładną ocenę zarejestrowanych obrazów. Wyświetlany histogram nie przesłania obrazu, a duży rozmiar monitora umożliwia wyświetlanie 16-klatkowego indeksu.
 • Wyświetlacz nawigacyjny. Monitor LCD służy jako wyświetlacz nawigacyjny, pozwalający na wygodną obsługę aparatu dzięki dużym i czytelnym znakom. Dodatkową zaletą jest automatyczne przełączanie formatu wyświetlania informacji z poziomego na pionowe, po zmianie położenia aparatu.

5. Prosta obsługa oraz klasyczna konstrukcja, odziedziczone po wielokrotnie nagradzanej, klasycznej lustrzance małoobrazkowej Minolta Dynax 7.

 • Intuicyjna obsługa przy pomocy pokręteł i przycisków. Nowy model odziedziczył układ podstawowych pokręteł i przycisków z klasycznej lustrzanki Dynax 7, entuzjastycznie przyjętej przez użytkowników i będącej wzorem do naśladowania dla innych producentów. Oferuje on intuicyjne sterowanie, co jest szczególnie cenne dla osób, które posiadają klasyczny model małoobrazkowy. Pokrętła korekcji oraz trybów naświetlenia również zostały zaczerpnięte z analogowego Dynax 7, pozwalając na szybkie wprowadzanie zmian i wizualną informację o ustawieniach aparatu. Oddzielna dźwignia balansu bieli zapewnia szybką zmianę jego ustawień, ułatwiając obsługę aparatu.
 • Komfortowy układ celowniczy. W układzie celowniczym znajduje się matówka typu Acute Matte, gwarantująca bardzo jasny i czysty obraz. Nowy model wyposażony jest w szklany pryzmat pentagonalny z powiększeniem 0,9x, obejmujący 95% pola widzenia, co ułatwia komponowanie kadru.
 • Wytrzymały korpus ze stopu magnezowego. Przednia i dolna część aparatu wykonane są ze stopu magnezowego
 • metalowa konstrukcja zwiększa wytrzymałość aparatu.

6. Duże możliwości zdjęciowe oraz różnorodne sposoby sterowania stanowią cenne cechy zarówno dla początkujących amatorów, jak i zaawansowanych fotografów.

 • Szybki system AF. Nowy model posiada 9-polowy układ autofokus z centralnym czujnikiem krzyżowym, zapewniającym szybkie i precyzyjne nastawanie ostrości, również na poruszający się obiekt. System AF system umożliwia również obliczanie położenia ruchomego obiektu (Predictive Focus Control) oraz śledzenie ruchu (Subject Tracking), czyniąc aparat idealnym narzędziem do fotografowania szybko dziejących się wydarzeń.
 • Jednoczesny zapis RAW+JPEG. Można wybierać zapisywanie obrazów w formatach JPEG oraz RAW, albo rejestrować je w obydwu formatach jednocześnie, dla ułatwienia późniejszej obróbki w komputerze.
 • Duża prędkość przetwarzania i zapisywania obrazów seryjnych oraz duży bufor pamięci. Nowy model, dzięki dużemu buforowi pamięci, pozwala zarejestrować 9-klatkową serię obrazów z prędkością do 3 klatek na sekundę, zarówno w formacie RAW jak i RAW+JPEG. Dynax 7D umożliwia seryjny zapis do dwunastu obrazów JPEG jakości Extra-fine w pełnej rozdzielczości 3008 x 2000 lub piętnastu obrazów JPEG jakości Fine. Duża szybkość rejestracji obrazów seryjnych ułatwia fotografowanie szybko dziejących się wydarzeń z zachowaniem wysokiej jakości obrazu.
 • Zaawansowane narzędzia twórczej korekcji obrazu.[LST

]7. Szeroki wybór akcesoriów systemowych, zwiększający uniwersalność nowego aparatu i umożliwiający dostosowanie sprzętu do potrzeb fotografa.

 • Dedykowany uchwyt pionowy VC-7D zapewnia wygodne trzymanie aparatu, szczególnie podczas fotografowania w pionie, z zachowaniem komfortu obsługi.[LST

;Szeroki wybór akcesoriów systemu Dynax, w tym obiektywy, lampy błyskowe, wężyki spustowe oraz wizjer kątowy.;Opcjonalne oprogramowanie DiMAGE Master zwiększające możliwości twórczego przetwarzania obrazu przez zaawansowanych użytkowników. Wszechstronne narzędzia dla klasyfikowania i porównywania obrazów dla wyboru najlepszych kadrów. Nowy program przetwarzania obrazów RAW zapewnia dokładniejsze odwzorowanie barw.]UWAGI:

*1) Wśród lustrzanek cyfrowych z wymienną optyką.

*2) Przy stosowaniu obiektywu specjalnego AF Macro Zoom 1x - 3x, funkcja Anti-Shake musi być wyłączona.

*3) Stopień korygowania poruszenia aparatu zmienia się w zależności od warunków zdjęciowych i stosowanego obiektywu.

*4) European Imaging and Sound Association, zrzeszające 50 czasopism z branży fotograficznej i wideo w 20 krajach europejskich.

NazwaKONICA MINOLTA Dynax 7D
TypLustrzanka cyfrowa z wymiennymi obiektywami
Efektywna rozdzielczość6,3 Mp
SensorCałkowita liczba pikseli: 6,3 mln, przetwornik CCD formatu APS-C (23,5 x 15,7mm) z wybieraniem międzyliniowym i filtrem barw podstawowych.
PamięćNośnik pamięci: karty CompactFlash typu I i II, Microdrive, karty SD i MultiMedia z opcjonalnym adapterem SD-CF
Rozdzielczość3008 x 2000, M: 2256 x 1496, S:1504 x 1000
Formaty zapisu obrazuJPEG, RAW, RAW+JPEG
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjiStandard, Fine, Extra-fine, RAW, RAW+JPEG (Fine)
ObiektywMocowanie bagnetowe, typu Minolta A
Stabilizacja obrazutak, stabilizowana matryca
Zoom cyfrowyb.d.
Przysłonab.d.
Migawka
 • Elektronicznie sterowana migawka szczelinowa o pionowym przebiegu
 • Zakres czasów: 30-1/4000 s, czas B
 • Synchronizacja z błyskiem: 1/160 s (Anti-Shake wyłączony, 1/125 s (Anti-Shake włączony)
Tryby pracy
 • Obrazy pojedyncze
 • obrazy seryjne
 • samowyzwalacz 10 s/2 s
 • bracketing pojedynczy
 • bracketing seryjny
Tryby ekspozycjiProgram elastyczny P, automatyka czasu A, automatyka przysłony S, ręczny M
Pomiar światłaWewnętrzny pomiar TTL przy pomocy 14-segmentowej fotodiody krzemowej o wzorze plastra miodu (analizujący pomiar wielosegmentowy, pomiar skoncentrowany, pomiar punktowy)
Kompensacja ekspozycji+/- 3 EV w odstępach 1/2 lub +/- 2 EV w odstępach 1/3
Blokada ekspozycjiaktywowana spustem migawki lub przyciskiem AEL
Autobracketing0,3/0,5 EV; 3 lub 5 klatek
Metody pomiaru ostrości
 • Typ: przez obiektyw (TTL), system detekcji fazowej
 • Czujniki: liniowe CCD (układ 9 polowy, 8 pól z centralnym czujnikiem krzyżowym)
 • Zakres czułości: od –
 • 1 EV do 18 EV (ISO 100)
 • Pole autofokusa: szeroka ramka, możliwość wyboru jednego z 9 pól ostrości
 • Tryby ostrości: Autofokus lub ręczny
 • Tryby autofokusa: pojedynczy Single-shot AF, ciągły Continuous AF, automatyczny Single/Continuous, DMF (wybierany w menu).
 • Obliczanie położenia ruchomego obiektu. Podświetlanie aktywnego czujnika w trakcie śledzenia obiektu.
 • Oświetlacz wspomagający AF: Dostępny (przedbłyski), zasięg 1-5 m
Tryby pracy autofocusab.d.
Manual focusTak
Blokada ostrościDostępna (przez lekkie naciśnięcie spustu migawki)
Podgląd głębitak
CzułośćAuto oraz 100, 200, 400, 800, 1600 i 3200 ISO
Balans bieliSterowane automatycznie, zdefiniowane (dzienne, cień, pochmurno, żarowe, fluorescencyjne, błyskowe), kalibracja, bezpośrednie ustawienie temperatury barwowej
EfektyTryby barwne: sRGB, Natural sRGB, Adobe RGB
Korekta obrazuKorekcja obrazu: kontrast, nasycenie barw, ostrość, odcień (5 poziomów)
Zdjęcia seryjne3 kl/sek. do 12 ujęć w JPEG Extra Fine
Rejestracja filmubrak
Monitor LCD2,5 cala, barwny, TFT, 207 000 punktów (wskazania powiększone, funkcja automatycznego obracania)
Synchronizacja z lampą1/160 s (Anti-Shake wyłączony, 1/125 s (Anti-Shake włączony)
Lampa błyskowa
 • Liczba przewodnia: 12 metrów dla ISO 100
 • Kąt rozsyłu błysku: odpowiednik ogniskowej 24 mm
 • Czas ładowania: 3 s (przybliż.)
 • Sterowanie: uruchamiana ręcznie: podniesienie dla błysku wypełniającego, opuszczenie dla wyłączenia
 • Tryby błysku: błysk wypełniający, redukcja czerwonych oczu (przedbłysk), sterowanie bezprzewodowe, synchronizacja przed zamknięciem migawki, synchronizacja z krótkimi czasami migawki HSS
 • Korekcja błysku: +/- 2 EV w odstępach 1/2
Kontrola błyskuPomiar błysku: ADI, przedbłysk TTL, sterowanie ręczne
Stopka akcesoriówTak. Lampy błyskowe: Program Flash 5600HS(D), 3600HS(D), 2500D, Macro Twin Flash 2400, Macro Ring Flash 1200, gniazdo do podłączenia lamp studyjnych
Matówkadrobnosferyczna Acute Matte (standard, typu G). Matówki wymienne typów M, L i ML dostępne w punktach serwisowych
Lustrob.d.
Wizjer{LST|u|Pryzmat pentagonalny, niewymienny;Pole widzenia: około 95%;Powiększenie: 0,9x (obiektyw 50 mm ustawiony na nieskończoność);Korekcja dioptryczna: od -3 do + 1 D
Punkt oczny25 mm od wizjera, 21 mm od muszli ocznej
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowab.d.
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalaczb.d.
ZłączaUSB 2.0, wy. Video
Pilotb.d.
ZasilanieAkumulator litowo-jonowy NP-400; Zewnętrzne źródło zasilania: 6V/2A, uchwyt pionowy VC-7D. Wskaźnik naładowania akumulatora: 4-stopniowy, widoczny po włączeniu aparatu
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d.
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywub.d.
Obudowab.d.
Wymiary150 x 106 x 77,5 mm
Waga760 g (bez akumulatora i karty pamięci)
AkcesoriaDiMAGE Viewer CD-ROM, akumulator litowo-jonowy NP-400, ładowarka BC-400, szeroki pasek WS-4, dekiel na sanki SC-1000, dekiel na wizjer, muszla oczna EC-1400, dekiel na korpus BDC-1000, uchwyt wężyka spustowego, osłona monitora LCD MPP-1000, kabel USB-2, kabel wideo VC-500
Oprogramowanieb.d.
Test Fotopolis2522
Artykuł na Fotopolis2289
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Sony zapowiada premierę nowego aparatu. Czy zobaczymy topowy model Sony A9 III lub A9R?
9
0
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
W ostatnich dniach plotkowało się o nowej kamerze Canona, mającej wykorzystywać rozwiązania AI, która miałaby bazować na koncepcie pokazanym w 2018 roku. Dziś wiemy...
4
1
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
Powiązane artykuły