Pełnoklatkowego Pentaxa zobaczymy dopiero na wiosnę

0
Maciej Luśtyk
18 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jedną z atrakcji tegorocznych targów CP+ 2015, które odbyły się w lutym był pełnoklatkowy Pentax, a właściwie jego atrapa wydrukowana na drukarce 3D. Mieliśmy jednak okazję zobaczyć jak będzie wyglądać pierwsza pełna klatka japońskiego producenta. Twórcy zapowiadali oficjalną premierę pod koniec tego roku. Wygląda jednak na to, że poczekamy do wiosny.
Na wiadomość o pełnoklatkowym aparacie fani Pentaxa czekali tyle, że pewnie wielu z nich zdążyło przesiąść się już na inny system. Podczas targów CP+ 2015 Ricoh poinformował o zaawansowanych pracach nad pełnoklatkową lustrzanką i zaprezentował makietę aparatu wydrukowaną na drukarce 3D. Atrapa dość sceptycznie nastawiała co do informacji na temat daty premiery nowego aparatu, która według producenta planowana była na jesień 2015 roku. Tak jak myśleliśmy, na aparat będziemy musieli poczekać jeszcze do wiosny 2016 roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dzisiaj, na stronie internetowej dedykowanej nadchodzącej lustrzance pojawiła się grafika informująca o wiosennej premierze aparatu. Mamy nadzieję, że producent dotrzyma słowa i na kolejnych targach CP+ zobaczymy już działającą wersję aparatu. Warto przypomnieć, że prace nad pełnoklatkowym Pentaxem sięgają roku 2001. Działający prototyp ówczesnego aparatu prezentowany był nawet podczas kilku imprez fotograficznych. Prace nad tamtym modelem zostały jednak wstrzymane. Miejmy nadzieję, że nowa pełna klatka nie podzieli losu swojego poprzednika. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie możliwości będzie oferować.

Więcej informacji o nowym aparacie będzie udostępnianych w przyszłości przez producenta na stronie pentax.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)