Nikon D750 i D810 - Firmware 1.01 i 1.02

0
Maciej Luśtyk
17 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Nikon udostepnił aktualizację firmware’u do zaprezentowanych w tym roku lustrzanek D750 i D810. Nowe oprogramowanie niweluje kilka znaczących błędów występujących podczas pracy z aparatem.

Obydwie aktualizacje niwelują szumy słyszane, gdy w opcjach ustawień osobistych d1: Sygnał dźwiękowy ustawiona została wartość inna niż Wyłączone. Ponadto aktualizacje naprawiają niepoprawne wyświetlanie menu na ekranie aparatu i telewizorów 4K w przypadku połączenia urządzeń przez kabel HDMI.

Dodatkowo firmware dla aparatu NIkon D750 w wersji 1.01 naprawia następujący błąd:

Podczas fotografowania z opcjonalną lampą błyskową, włączoną automatyczną synchronizacją z krótkimi czasami migawki oraz wybraną wartością Włączone dla opcji Ustawienia czułości ISO > Automatyczny dobór ISO w menu fotografowania zdjęcia były czasami prześwietlone.  Ten problem został rozwiązany. (Włączanie automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki:  wybierz 1/200 s (Auto FP) lub 1/250 s (Auto FP) dla opcji Ustawienie osobiste e1: Czas synchronizacji błysku).

Firmware dla aparatu Nikon D810 w wersji 1.02 naprawia błąd objawiający się niepoprawnym wyświetlaniem zdjęcia w trybie odtwarzania, gdy dioda karty pamięci wciąż świeciła się po rejestracji.

Aktualizacje dostępne są do pobrania za pomocą linków (Nikon D750, Nikon D810)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Następca modelu X-T100 bierze wszystko co najlepsze z poprzednika i obudowuje to znacznie lepszą, konkurencyjną specyfikacją. Zapowiada się na najciekawszy aparat dla...
12
4
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Czy w dzisiejszych czasach kogokolwiek może zainteresować kamera, która z założenia oferuje niską jakość filmów? Nadzieję na to mają twórcy modelu Fragment 8, który ma...
9
4
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
48
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)