Pentax K-5 - srebrna edycja

Pentax wprowadził do swojej oferty limitowaną edycję topowej lustrzanki K-5. Od tradycyjnej wersji różni się kolorem wykończenia, które nawiązuje do aparatów retro. Pentax K-5 w srebrnej edycji specjalnej będzie sprzedawany w komplecie z obiektywem Pentax-DA smc 40mm f/2,8 XS, który jest obecnie najcieńszym obiektywem stałoogniskowym na świecie.
Pentax K-5 w srebrnym kolorze zostanie wyprodukowany w limitowanej edycji 1500 sztuk. Oprócz body w zestawie znajduje się także obiektyw Pentax-DA smc 40mm f/2,8 XS, który został zaprojektowany przez Marca Newsona jednego z ważniejszych współczesnych designerów. Koncern przygotował 1500 sztuk tego kompletu.


Warto, zaznaczyć że obiektyw, który jest także kitem dla bezlusterkowca japońskiego producenta, jest najcieńszym obiektywem stałoogniskowym. Producent deklaruje, że zestaw został zamknięty w specjalnie zaprojektowanym, ekskluzywnym opakowaniu. Aparat będzie sprzedawany z wgraną najnowszą wersją oprogramowania, a jego specyfikacja nie uległa zmianie.

Pentax K-5 z podpiętym obiektywem Pentax-DA smc 40mm f/2,8 XS


K-5 Silver Special Edition będzie dostępny w sprzedaży od 20 marca.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18