Srebrne Pentaksy K-5 oraz obiektywy DA Limited

Pentax zaprezentował limitowaną, srebrną wersję korpusu K-5 oraz trzech jasnych obiektywów stałoogniskowych DA Limited.
Srebrna seria K-5 oraz wysokiej jakości stałeki DA Limited nawiązują do analogowych tradycji japońskiego producenta. Zmieniono także grip aparatu oraz wzmocniono oba wyświetlacze LCD. Lista srebrnych Limited'ów prezentuje się następująco:
  • DA 40mm f/2.8 Limited Silver
  • DA 21mm f/3.2 AL Limited Silver
  • DA 70mm f/2.4 Limited Silver


Poniżej prezentujemy informację producenta:

Półprofesjonalna lustrzanka cyfrowa Pentax K-5 prezentuje się teraz w nowej odsłonie. Limitowana srebrna wersja posiada nowe eleganckie wykończenie z sentymentem nawiązujące do czasów analogowych. Tylny monitor LCD oraz górny wyświetlacz zostały dodatkowo wzmocnione. Zmodernizowany został również uchwyt aparatu.

Wraz z aparatem K-5 silver version, pojawią się trzy wersje słynnych obiektywów z serii Limited:smc DA 40mm f/2.8 Limited Silver, smc DA 21mm f/3.2 AL Limited Silver, smc DA 70mm f/2.4 Limited Silver.

Pentax K-5 Silver oraz nowe obiektywy planowane są do sprzedaży od 10 Marca 2011 roku.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12