SanDisk Ultra SDXC 64 GB

SanDisk zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty 64-gigabajtowej karty pamięci w nowym standardzie SDXC. Karta będzie spełniała standardy prędkości transferu danych "Class 4", a maksymalna prędkość odczytu ma osiągać 15 MB/s.
SanDisk zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty karty pamięci w nowym standardzie SDXC o pojemności 64GB. Nośnik będzie należał do 4. klasy prędkości, co oznacza, że minimalny gwarantowany transfer danych wynosi 4 MB/s. Producent deklaruje, że prędkość maksymalna odczytu sięga 15 MB/s. Przynajmniej na początku za standard SDXC i ogromną pojemność przyjdzie słono zapłacić - karta ma kosztować w Polsce 1120 złotych.


Po więcej informacji odsyłamy do informacji prasowej:

SANDISK PREZENTUJE SWOJĄ NAJWIĘKSZĄ KARTĘ SD: SANDISK ULTRA SDXC O POJEMNOŚCI 64 GB

Nowa karta SD charakteryzuje się największą pojemnością jaką oferuje SanDisk w tym formacie, dzięki czemu idealnie nadaje się do nagrywania video w rozdzielczości HD.

Warszawa, 22 stycznia 2010 -
SanDisk (NASDAQ: SNDK), globalny lider w produkcji pamięci typu flash, ogłosił dzisiaj premierę nowej 64 gigabajtowej SanDisk Ultra SDXC karty SD o największej pojemności w ofercie firmy. Ze swoimi 64GB pojemności, prędkością odczytu sięgającą 15MB/s i standardem transferu danych Class 4, nowa karta jest idealnym rozwiązaniem do zapisu/odczytu dużych plików o wysokiej rozdzielczości 1080p.

Produkcja kart SDXC jest oparta o nową specyfikację SD 3.0, która umożliwia rozwój kart o wielkości 2 terrabajtów (TB) 3. Struktura plików exFAT na kartach SDXC znacznie ułatwia nagrywanie długich plików wideo w rozdzielczości HD. Na 64GB karcie SanDisk Ultra SDXC można zapisać ponad 8 godzin takiego materiału video z prędkością 9 Mbps (standard HD)*.

"SDXC jest następcą popularnego formatu SDHC" - powiedziała Susan Park, dyrektor marketingu produktów retail w SanDisk. “64 GB SanDisk Ultra SDXC dostarcza prędkość i pojemność, której użytkownicy potrzebują do nagrywania video w standardzie HD i jeszcze większej prędkości wykonywania fotografii seryjnych. Karta jest znakomitym uzupełnieniem do zaprezentowanych ostatnio kamer pracujących w standardzie SDXC."

Ponieważ specyfikacja SD 3.0 została opublikowana stosunkowo niedawno, na rynku może być wciąż stosunkowo mało urządzeń, dostosowanych do tego standardu. Jednak wszystko wskazuje na to, że rozwój i zwiększenie liczby produktów wykorzystujących technologię SDXC w najbliższym czasie szybko wzrośnie. Canon podczas niedawno zakończonych targów CES ogłosił, że wszystkie kamery z nowej serii VIXIA i aparaty PowerShot będą kompatybilne z kartami SDXC. Już wkrótce standard SDXC wejdzie do użytku w znaczącej liczbie produktów z zakresu elektroniki konsumpcyjnej np. telewizorach HD, odtwarzaczach i nagrywarkach Blue-ray, kamerach, systemach nawigacji i telefonach komórkowych. Czytniki kart pamięci SanDisk ImageMate są kompatybilne z kartami SDXC, jeżeli użytkowany system operacyjny wspiera format plików exFAT.

Karta 64GB SanDisk Ultra SDXC ma dożywotnią, limitowaną gwarancję. Karta jest już dostępna w sprzedaży na stronie www.sandisk.com. Już niebawem będzie ona dostępna na całym świecie, także w Polsce w cenie ok. 1120 PLN brutto (cena zawiera podatek VAT).
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!