SanDisk Ultra SDXC 64 GB

SanDisk zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty 64-gigabajtowej karty pamięci w nowym standardzie SDXC. Karta będzie spełniała standardy prędkości transferu danych "Class 4", a maksymalna prędkość odczytu ma osiągać 15 MB/s.
SanDisk zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty karty pamięci w nowym standardzie SDXC o pojemności 64GB. Nośnik będzie należał do 4. klasy prędkości, co oznacza, że minimalny gwarantowany transfer danych wynosi 4 MB/s. Producent deklaruje, że prędkość maksymalna odczytu sięga 15 MB/s. Przynajmniej na początku za standard SDXC i ogromną pojemność przyjdzie słono zapłacić - karta ma kosztować w Polsce 1120 złotych.


Po więcej informacji odsyłamy do informacji prasowej:

SANDISK PREZENTUJE SWOJĄ NAJWIĘKSZĄ KARTĘ SD: SANDISK ULTRA SDXC O POJEMNOŚCI 64 GB

Nowa karta SD charakteryzuje się największą pojemnością jaką oferuje SanDisk w tym formacie, dzięki czemu idealnie nadaje się do nagrywania video w rozdzielczości HD.

Warszawa, 22 stycznia 2010 -
SanDisk (NASDAQ: SNDK), globalny lider w produkcji pamięci typu flash, ogłosił dzisiaj premierę nowej 64 gigabajtowej SanDisk Ultra SDXC karty SD o największej pojemności w ofercie firmy. Ze swoimi 64GB pojemności, prędkością odczytu sięgającą 15MB/s i standardem transferu danych Class 4, nowa karta jest idealnym rozwiązaniem do zapisu/odczytu dużych plików o wysokiej rozdzielczości 1080p.

Produkcja kart SDXC jest oparta o nową specyfikację SD 3.0, która umożliwia rozwój kart o wielkości 2 terrabajtów (TB) 3. Struktura plików exFAT na kartach SDXC znacznie ułatwia nagrywanie długich plików wideo w rozdzielczości HD. Na 64GB karcie SanDisk Ultra SDXC można zapisać ponad 8 godzin takiego materiału video z prędkością 9 Mbps (standard HD)*.

"SDXC jest następcą popularnego formatu SDHC" - powiedziała Susan Park, dyrektor marketingu produktów retail w SanDisk. “64 GB SanDisk Ultra SDXC dostarcza prędkość i pojemność, której użytkownicy potrzebują do nagrywania video w standardzie HD i jeszcze większej prędkości wykonywania fotografii seryjnych. Karta jest znakomitym uzupełnieniem do zaprezentowanych ostatnio kamer pracujących w standardzie SDXC."

Ponieważ specyfikacja SD 3.0 została opublikowana stosunkowo niedawno, na rynku może być wciąż stosunkowo mało urządzeń, dostosowanych do tego standardu. Jednak wszystko wskazuje na to, że rozwój i zwiększenie liczby produktów wykorzystujących technologię SDXC w najbliższym czasie szybko wzrośnie. Canon podczas niedawno zakończonych targów CES ogłosił, że wszystkie kamery z nowej serii VIXIA i aparaty PowerShot będą kompatybilne z kartami SDXC. Już wkrótce standard SDXC wejdzie do użytku w znaczącej liczbie produktów z zakresu elektroniki konsumpcyjnej np. telewizorach HD, odtwarzaczach i nagrywarkach Blue-ray, kamerach, systemach nawigacji i telefonach komórkowych. Czytniki kart pamięci SanDisk ImageMate są kompatybilne z kartami SDXC, jeżeli użytkowany system operacyjny wspiera format plików exFAT.

Karta 64GB SanDisk Ultra SDXC ma dożywotnią, limitowaną gwarancję. Karta jest już dostępna w sprzedaży na stronie www.sandisk.com. Już niebawem będzie ona dostępna na całym świecie, także w Polsce w cenie ok. 1120 PLN brutto (cena zawiera podatek VAT).
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4