Lexar SDXC 128GB

CES 2011.Lexar zaprezenował pierwszą kartę SDXC o pojemności 128 gigabajtów oraz prędkości 133x. Producent deklaruje, że minimalna szybkość transferu danych wynosi 20 MB/s.

Lexar zaprezentował kartę pamięci w standardzie SDXC o pojemności 128GB. Karta jest oznaczona 10. klasą prędkości oraz indeksem 133x. Producent deklaruje, że minimalna prędkość transferu danych wynosi 20 MB/s - karta sprawdzi się więc w urządzeniach nagrywających wideo w wysokiej rozdzielczości. Jednocześnie Lexar zapowiedział wprowadzenie na rynek karty SDXC o pojemności 64GB i takich samych parametrach. Obydwie karty trafią do sklepów w pierwszym kwartale tego roku. Nie będą tanie: model 128 GB będzie kosztował 699 dolarów, natomiast 64GB 399 dolarów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12