Olympus xD-Picture Card Typ M+

Olympus konsekwentnie trzyma się swojego standardu kart xD. Przy okazji premier nowych aparatów zaprezentował zmodyfikowaną serię tych nośników z oznaczeniem "Typ M+". Nowe karty charakteryzują się zwiększoną o półtora raza prędkością transferu danych w stosunku do swoich poprzedników. Na razie dostępne będą modele o dwóch pojemnościach - 1 GB i 2 GB.
Zaprezentowane dziś karty "Typ M+" noszą oznaczenia M-XD1GMP oraz M-XD2GMP i różnią się oczywiście pojemnością - odpowiednio 1 GB i 2 GB. Użycie tych kart pozwala na skorzystanie z funkcji "panorama", efektów 3-D i trybów artystycznych dostępnych w niektórych aparatach Olympusa. Nośniki xD-Picture Card Typ M+ są 1,5-raza szybsze od swoich poprzedników. Ich maksymalna teoretyczna pojemność wynosi 8 GB, lecz na produkt o takich parametrach użytkownicy sprzętu tego japońskiego producenta muszą jeszcze zaczekać.


Poniżej prezentujemy informację prasową producenta:

Olympus wprowadza nową generację ultra szybkich kart pamięci xD-Picture Card Typ M+
Warszawa, 22 stycznia 2008 -
Kompaktowe i trwałe, karty Olympus

xD-Picture Card Typ M+ stanowią najdoskonalszy nośnik danych do zapisu cyfrowych zdjęć. Poza tym, że nośniki te są kompatybilne zasadniczo ze wszystkimi cyfrowymi aparatami fotograficznymi i innymi urządzeniami, które posiadają gniazda kart xD-Picture Card, to należy również podkreślić, że karty xD-Picture Card obsługują unikalną dla Olympus funkcję Panoramy, efektów 3D oraz trybów artystycznych.

Aby sprostać wymaganiom szybszego transferu danych, Olympus opracował nową serię nośników Typ M+. Obejmując modele M-XD1GMP (1GB) oraz M-XD2GMP (2GB), ta nowa generacja kart xD-Picture Card może poszczycić się zaawansowaną technologią pozwalającą na uzyskanie transferu danych, który w przypadku stosowania w cyfrowych aparatach fotograficznych Olympus jest 1.5-raza szybszy niż odpowiedni parametr dla kart Typ M xD-Picture Card.

Poza błyskawicznym transferem danych oraz imponująca pojemnością zapisu, karty xD-Picture Card Typ M+ pozwalają również na dłuższe rejestrowanie sekwencji wideo w trybie 640X480/SHQ (30 klatek na sekundę) aż do wykorzystania całej pojemności karty*. W połączeniu z oprogramowaniem Olympus Master, ta nowa generacja szybkich kart pamięci obsługuje również unikalny tryb Panoramy dostępny w większości cyfrowych aparatów fotograficznych Olympus. Dodatkowo, dołączony numer seryjny pozwala na uaktywnienie w oprogramowaniu Olympus Master trybów artystycznych oraz efektów 3D.

Podstawowe cechy kart xD-Picture Card Typ M+:
Prędkość transferu danych 1.5-raza szybsza niż w przypadku kart xD-Picture Card Typ M
Zaawansowana technologia MLC (Wielopoziomowej komórki) dla zapewnienia wysokiej pojemności pamięci
Ultra kompaktowe wymiary
Pojemność pamięci do 2GB
Kompatybilne z funkcją Panoramy, 3D oraz trybów artystycznych]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0