Olympus xD-Picture Card Typ M+

Olympus konsekwentnie trzyma się swojego standardu kart xD. Przy okazji premier nowych aparatów zaprezentował zmodyfikowaną serię tych nośników z oznaczeniem "Typ M+". Nowe karty charakteryzują się zwiększoną o półtora raza prędkością transferu danych w stosunku do swoich poprzedników. Na razie dostępne będą modele o dwóch pojemnościach - 1 GB i 2 GB.
Zaprezentowane dziś karty "Typ M+" noszą oznaczenia M-XD1GMP oraz M-XD2GMP i różnią się oczywiście pojemnością - odpowiednio 1 GB i 2 GB. Użycie tych kart pozwala na skorzystanie z funkcji "panorama", efektów 3-D i trybów artystycznych dostępnych w niektórych aparatach Olympusa. Nośniki xD-Picture Card Typ M+ są 1,5-raza szybsze od swoich poprzedników. Ich maksymalna teoretyczna pojemność wynosi 8 GB, lecz na produkt o takich parametrach użytkownicy sprzętu tego japońskiego producenta muszą jeszcze zaczekać.


Poniżej prezentujemy informację prasową producenta:

Olympus wprowadza nową generację ultra szybkich kart pamięci xD-Picture Card Typ M+
Warszawa, 22 stycznia 2008 -
Kompaktowe i trwałe, karty Olympus

xD-Picture Card Typ M+ stanowią najdoskonalszy nośnik danych do zapisu cyfrowych zdjęć. Poza tym, że nośniki te są kompatybilne zasadniczo ze wszystkimi cyfrowymi aparatami fotograficznymi i innymi urządzeniami, które posiadają gniazda kart xD-Picture Card, to należy również podkreślić, że karty xD-Picture Card obsługują unikalną dla Olympus funkcję Panoramy, efektów 3D oraz trybów artystycznych.

Aby sprostać wymaganiom szybszego transferu danych, Olympus opracował nową serię nośników Typ M+. Obejmując modele M-XD1GMP (1GB) oraz M-XD2GMP (2GB), ta nowa generacja kart xD-Picture Card może poszczycić się zaawansowaną technologią pozwalającą na uzyskanie transferu danych, który w przypadku stosowania w cyfrowych aparatach fotograficznych Olympus jest 1.5-raza szybszy niż odpowiedni parametr dla kart Typ M xD-Picture Card.

Poza błyskawicznym transferem danych oraz imponująca pojemnością zapisu, karty xD-Picture Card Typ M+ pozwalają również na dłuższe rejestrowanie sekwencji wideo w trybie 640X480/SHQ (30 klatek na sekundę) aż do wykorzystania całej pojemności karty*. W połączeniu z oprogramowaniem Olympus Master, ta nowa generacja szybkich kart pamięci obsługuje również unikalny tryb Panoramy dostępny w większości cyfrowych aparatów fotograficznych Olympus. Dodatkowo, dołączony numer seryjny pozwala na uaktywnienie w oprogramowaniu Olympus Master trybów artystycznych oraz efektów 3D.

Podstawowe cechy kart xD-Picture Card Typ M+:
Prędkość transferu danych 1.5-raza szybsza niż w przypadku kart xD-Picture Card Typ M
Zaawansowana technologia MLC (Wielopoziomowej komórki) dla zapewnienia wysokiej pojemności pamięci
Ultra kompaktowe wymiary
Pojemność pamięci do 2GB
Kompatybilne z funkcją Panoramy, 3D oraz trybów artystycznych]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8