3 Legged Thing Punks 2.0 - nowa generacja kolorowych statywów

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Maj 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Znana z „odjechanych”, ale funkcjonalnych statywów marka 3 Legged Thing zaprezentowała drugą generację serii Punks. To w sumie 4 statywy o ulepszonej konstrukcji.

Seria 3 Legged Thing Punks 2.0 reklamowana jest jako najbardziej zaawansowana linia statywów dla początkujących, choć trzeba przyznać, że nie brak im funkcjonalności. W jej skład wchodzą 4 modele (Corey 2.0, Travis 2.0, Billy 2.0 oraz Brian 2.0), różniące się wagą, wysokością i oczywiście ceną.

Jeżeli chodzi o usprawnienia, producent wskazuje 5 kluczowych obszarów.

Wielozadaniowość

Nogi i kolumna Corey'a oraz Travisa 2.0 są wykonane z lotniczego stopu magnezu, podczas gdy nogi i kolumna Billy'ego oraz Briana 2.0 wykonano z ośmiu warstw 100% czystego włókna węglowego. Oba materiały są lekkie i wytrzymałe, co sprawia, że najwyższy z serii Brian (maksymalna wysokość pracy 1,86 m) waży 1,68 kg, a po złożeniu ma zaledwie 42 cm długości. Niewielkie wymiary i waga sprawiają, że wszystkie statywy dobrze sprawdzają się w codziennej fotografii i podczas podróży, gdy dla użytkownika ważniejsza jest mobilność statywu niż jego graniczne osiągi.

Dodatkowym udogodnieniem jest wbudowany gwint 1/4"-20, do którego podłączyć można różne akcesoria, np. lampy. Pod głowicą zamontowano opatentowaną przez 3LT płytkę Tri-Mount, która została znacznie udoskonalona względem oryginalnej serii PUNKS i oferuje trzy puste wpusty do mocowania dodatkowych akcesoriów oraz umożliwia złożenie statywu z wyjętą kolumną centralną.

Ulepszone blokady nóg

Wszystkie blokady nóg zostały poddane liftingowi. Dzięki kombinacji gumowych podkładek i radełkowania zamki blokujące zyskały nowy, zadziorny wygląd. Teraz dużo łatwiej się je chwyta i obraca, dzięki czemu nie ma żadnych problemów z ich dokręceniem nawet w deszczu, ze śliskimi rękami. Nowe obciążniki dodane do blokad nóg efektywnie obniżają środek ciężkości, co sprawia, że statyw jest bardziej stabilny i pozwala na użycie w różnorodnych warunkach.

Trzy odłączane nogi

Billy 2.0, Brian 2.0, Corey 2.0 i Travis 2.0 posiadają 3 w pełni odłączane nogi, które mogą być połączone z kolumną centralną statywu tworząc monopod lub, jak wolimy, ramię wysięgnika. Taka konstrukcja osiąga długość nawet 1,7 m. Pozostała głowica z mocowaniami na nogi może być przekształcona w mały statyw stołowy przy użyciu ,obuwia’ statywowego 3LT Vanz (sprzedawanego oddzielnie).

Szeroki zakres wysokości

Dzięki trzem optymalnym kątom rozstawu nóg – 23˚, 55˚, 80˚ – statywy Punks 2.0 oferują wiele różnych perspektyw fotografowania. Każda noga jest od siebie w pełni niezależna, co pozwala na niezliczone konfiguracje, w każdych warunkach. W najmniejszej formie statywu stołowego zdjęcia aparatem można robić już z niecałych 10 cm, a w najwyższej konfiguracji nawet z 186 cm.

Dwustronna kolumna i ulepszona głowica

Kolumna centralna we wszystkich statywach Punks 2.0 może być używana w sposób domyślny — z głowicą na górze, odwrócony — z głowicą na dole, niezależny lub dołączony do nogi, aby stworzyć pełnowymiarowy monopod. Dzięki dwóm standardowym gwintom 3/8″ kolumnę można wykorzystywać dwustronnie, co daje całą gamę zastosowań. Głowica AirHed Neo 2.0, dostarczana ze statywami, to bardzo wydajna głowica kulowa kompatybilna z mocowaniami Arca-Swiss.

Wykonana została w całości ze stopu magnezu lotniczego, co  zapewnia płynną i bezproblemową obsługę niezależnie od warunków. Modułowa budowa pozwala na szybkie odkręcenie uchwytu i bezpośrednie przykręcenie go do każdego gwintu 3/8″ np. monopodu. Zakres regulacji w połączeniu z odwróconym montażem umożliwia pracę na poziomie 360˚ w każdej płaszczyźnie. Wbudowana poziomica pęcherzykowa ułatwia ustawienie poziomu nawet w niesprzyjających warunkach.

Wszystkie modele w zestawie mają dodatkowo w zestawie szybkozłączkę, Multi Tool (4 mm imbus, klucz płaski/monetowy, karabińczyk i otwieracz do butelek), torbę Clamshell na statyw i pasek do torby, torbę z mikrofibry na głowicę oraz śrubę “D-Ring” do mocowania balastu.

Cena i dostępność

Statywy 3 Legged Thing z serii Punks 2.0 są już dostępne w sprzedaży w cenach: 999 zł (Corey 2.0 i Travis 2.0), 1399 zł (Billy 2.0) oraz 1429 zł (Brian 2.0)

Więcej informacji na temat nowych statywów znajdziecie na stronie 3lt.pl/punks-2-0/.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły