CineStill 400 Dynamic - nowy kolorowy film na rynku

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma znana z adaptacji kinematograficznych filmów na potrzeby fotografii prezentuje zupełnie nowy kolorowy materiał o czułości ISO 400. Film 400Dynamic charakteryzować ma się stonowaną kolorystyką, dużym zakresem dynamicznym i łatwo poddawać się forsowaniu.

Najnowsza premiera CineStill to kolejna dobra wiadomość ze świata fotografii analogowej. Materiał CineStill 400Dynamic jest odpowiedzią na malejącą dostępność kolorowych filmów o czułości ISO 400 i został stworzony w ramach zbiórki społecznościowej Film Maker Campaign.

CineStill 400Dynamic ma być uniwersalnym wysokoczułym filmem do fotografowania w świetle dziennym

Jak pisze producent, CineStill 400Dynamic w założeniu stać ma się uniwersalnym filmem do fotografowania w świetle dziennym. Emulsja charakteryzować ma się delikatna paletą kolorów z ciepłą reprodukcją tonów skóry, drobnym ziarnem, a także szerokim zakresem dynamicznym. Film dobrze poddawać ma się forsowaniu.

Dobrem rezultaty osiągnąć mamy naświetlając go jako film o czułości ISO 200 czy ISO 800, ale według producenta bez problemu wykorzystamy go także jako film superczuły, naświetlając i wywołując go jako materiał o czułości ISO 3200. Z dużym prawdopodobieństwem mamy tu do czynienia z fotograficzną adaptacją materiału Kodak Vision3 250D.

Poniżej możecie zobaczyć kilka oficjalnych zdjęć przykładowych, udostępnionych przez producenta. Ziarno nie wydaje się całkiem widoczne, ale kolory robią pozytywne wrażenie i z pewnością spodobają się fanom tzw. vintage look.

 

Cena i dostępność

Film można zamówić w ramach kampanii crowdfundingowej w cenie 15 dolarów za rolkę filmu w w małoobrazkowym formacie 135 lub 75 dolarów za 5-pak filmu w średnioformatowej wersji 120. Kupując większe pakiety możemy liczyć na niewielki zniżki.

Po zakończeniu zbiórki i skutecznej dystrybucji pierwszej partii materiału Cinestill zamierza wystartować z produkcją filmu 400Dynamic na większą skalę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie cinestillfilm.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
0
Profoto Fresnel Small - noway fresnel, którego użyjesz z dowolną głowicą producenta
Profoto Fresnel Small - noway fresnel, którego użyjesz z dowolną głowicą producenta
Profoto prezentuje nową soczewkę fresnela. Modyfikator Fresnell Small wyposażony jest w soczewkę 200 mm i jest kompatybilny zarówno z lampami o płaskim froncie, jak i głowicami z...
2
Nowe akcesoria studyjnie Quadralite - snoot optyczny, c-stand i modyfikatory gobo
Nowe akcesoria studyjnie Quadralite - snoot optyczny, c-stand i modyfikatory gobo
Quadralite poszerza ofertę sprzętu studyjnego. W katalogu producenta debiutują m.in. akcesoria do lamp LED z serii SVL, statyw C-stand oraz modyfikatory gobo.
3
Powiązane artykuły