Lexar SD i microSD Express - nowe karty będą trzy razy szybsze od UHS-II

Autor: Krzysztof Mularczyk

24 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Lexar zapowiedziała produkcję nowych kart pamięci, które będą trzy razy szybsze od standardu UHS-II. Nowe nośniki SD i microSD Express mają oferować transfer bliski 1 GB/s.

Nowy standard kart pamięci SD i microSD zamierza wprowadzić na rynek firma Lexar. Karty Lexar SD Express będą wykorzystywać specyfikację PCI Express (PCIe) 4.0, która gwarantuje transfer danych z szybkością do 4 GB/s.

Lexar SD Express będą trzy razy szybsze od kart SD UHS-II

Nowe karty Lexara aż takie szybkie nie będą, ale i tak mają oferować trzy razy szybszy transfer od obecnie występującego na rynku standardu UHS-II. Prędkość odczytu nośników Lexar SD Express ma dochodzić niemal do 1 GB/s (824 MB/s), a zapisu 410 MB/s. Karty będą zgodne z protokołem NVMe Express (NVMe) i, co istotne, mają być wstecznie kompatybilne ze starszymi urządzeniami, które wykorzystują typ SD. Jednak to czy starsze aparaty będą w stanie wykorzystać w pełni potencjał nowych kart, zależeć będzie od producentów i konkretnych modeli.

Lexar będzie produkował nowe karty w formatach SD Express i microSD Express. Karty SD Express będą dostępne o pojemnościach do 512 GB, podczas gdy microSD Express do 256 GB.

Kiedy karty Lexar SD i microSD Express pojawią się na rynku?

Oczywiście cen nowych kart pamięci Lexar SD i microSD Express jeszcze nie znamy. Jak zaznacza producent, prace nad nimi jeszcze trwają. Wprowadzenie ich na rynek planowane jest w 2022 roku.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei wprowadza do sprzedaży nową lampę LED, która łączy kompaktowe wymiary, użyteczną moc, możliwość mocowania modyfikatorów i wygodną obsługę z przystępną ceną....
0
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design, firma znana z produkcji toreb i plecaków fotograficznych, przenosi swoje oryginalne pomysły na rynek smartfonów. Seria Mobile to kompletny system...
8
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń z serii Surface. Tableto-komputery otrzymały m.in. lepsze ekrany, ale nie decydując się na...
9