WANDRD ROAM - niewielka torba fotograficzna typu sling, która pomieści nawet 16-calowego laptopa

0

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

WANDRD prezentuje kolejny oryginalny produkt. Tym razem jest to niewielka torba typu sling, która jednak w razie potrzeby pomieści wszystko dużo więcej niż zwykłe torby tego typu.

Większość osób jest w stanie znaleźć plecak lub torbę fotograficzną spełniające jego oczekiwania. Czasem jednak przydałoby się coś pomiędzy. Coś co z jednej strony będzie mniejsze od zwykłego plecaka, ale wygodniejsze od torby, a przy okazji pojemniejsze od wszelkiego rodzaju „kabur” i niewielkich pokrowców na jeden aparat. Jednym słowem coś idealnego na niezobowiązujący wypad z aparatem lub dynamiczną pracę w terenie.

Torby WANDRD ROAM mogą okazać się doskonałym wyborem na fotograficzne spacery i zlecenia podczas których chcemy pozostać mobilni

Właśnie tego typu produktem ma być WANDRD ROAM - nowa torba typu sling, którą można nosić na trzy różne sposoby i która pomieści aparat wraz z 2-3 obiektywami. W zależności od wariantu (dostępne warianty 3, 6 i 9 litrów) będzie to albo aparat kompaktowy, niewielki system bezlusterkowy, lub też lustrzankowy setup, chodzi jednak o to, by każdy typ użytkownika mógł wybrać odpowiedni model dla siebie.

Oprócz tego do toreb zmieścimy także pomniejsze akcesoria i dokumenty, podczepimy statyw (oprócz modelu 3l) a nawet… zmieścimy w niej 13- lub 16-calowego laptopa. W tym celu torby oferują rozciągliwą kieszeń z tyłu, którą jednak musimy zabezpieczyć dodatkowym zaczepem i pokrowcem, który oferowany jest jako osobny zakup. Funkcja ta niedostępna jest też dla najmniejszego modelu o pojemności 3 litrów. Tak czy inaczej, jak na razie nie potrafią tego żadne inne torby o podobnych rozmiarach na rynku, a pokrowiec z uchwytem przyda się także w innych sytuacjach (i po zagięciu posłuży także jako podstawka do pracy w terenie).

Torby ROAM oferują ponadto regulowane przegrody, wygodny dostęp, liczne kieszonki, a dodatkowo wykonane są z wodoodpornego, wytrzymałego materiału i według producenta świetnie trzymają się na plecak.

Jednym słowem mają to być praktyczne i wygodne torby skrojone na potrzeby niewielkich zleceń czy pracy na mieście.

Cena i dostępność

Nowe torby nie są też przesadnie drogie, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę cenę, w jakiej możemy je kupić w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Ceny zaczynają się od 74 dolarów za najmniejszy model do 109 dolarów za model o pojemności 9 litrów. W przypadku zakupu z uchwytem na laptopa będziemy musieli zapłacić 139 dolarów za model 6-litrowy i 154 dolary za model 9-litrowy.

W standardowej sprzedaży ceny będą prezentować się następująco:

  • WANDRD ROAM 3L - 99 dolarów
  • WANDRD ROAM 6L - 129 dolarów
  • WANDRD ROAM 6L + laptop case - 188 dolarów
  • WANDRD ROAM 9L - 149 dolarów
  • WANDRD ROAM 9L + laptop case - 208 dolarów

Na razie nie wiemy w jakich cenach akcesoria będą dostępne w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter (została już w całości sfinansowana).

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony pokazało wreszcie w pełnej krasie swojego pierwszego drona, który będąc kierowanym do zaawansowanych filmowców ma być przy okazji najmniejszym dronem mogącym...
0
0
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Godox zaktualizował sklep internetowy, żeby zakupy były wygodniejsze i szybsze. Towar wysyłany jest z magazynów w Polsce, a do połowy czerwca 2021 możemy liczyć na...
0
0
Powiązane artykuły