Wandrd DUO Backpack - wygoda i uniwersalność to jego drugie imię

Autor: Maciej Luśtyk

4 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Plecaków fotograficznych na rynku nie brakuje, trudno jednak o konstrukcję prawdziwie uniwersalną. Do takiego miana pretenduje nowa konstrukcja firmy Wandrd, która robi furorę na Kickstarterze.

Jaki powinien być idealny plecak fotograficzny? Ilu fotografów, tyle oczekiwań, generalnie jednak większość osób chciałaby mieć plecak, który pozwala jednocześnie na zabranie sprzętu, jak i rzeczy codziennego użytku, oferuje szybki dostęp do akcesoriów, dobrze przemyślane kieszenie, a na dodatek jest odporny na warunki atmosferyczne i pozwala bez problemu zmieścić laptopa. No i oczywiście musi dobrze wyglądać. Pozornie nie są to wygórowane wymagania, ale jak się okazuje, tego typu pozycji wciąż mamy na rynku niewystarczająco.

Wandrd DUO - do miasta i w podróż

 

Na tym polu wyjątkowo ciekawie prezentuje się nowy plecak Wandrd DUO, którego konstruktorzy bardzo kreatywnie podeszli do tematu organizacji miejsca. Głównym punktem programu jest tu zamek błyskawiczny okalający niemal całą konstrukcję, którego 4 suwaki pozwalają na wygodną regulację miejsc dostępu, a także na rozłożenie całej konstrukcji na płasko.

Do tego na przednim, tylnych i bocznych panelach znajdziemy wiele rozciągliwych kieszeni, co pozwoli na łatwą organizację akcesoriów. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie sprzętu fotograficznego otrzymujemy niewielki wzmacniany insert, który pomieści lustrzankę z obiektywem i który w razie potrzeby możemy jednym ruchem złożyć, by przekształcić konstrukcję w zwykły plecak. Jeżeli zamierzamy zabrać ze sobą większy arsenał sprzętu, możemy skorzystać z dwóch kieszeni nad insertem, które zostały stworzone z myślą o przenoszeniu obiektywów. Nie zabrakło też kieszeni na 15-calowego laptopa.

Teoretycznie możemy więc zabrać aparat, trzy obiektywy i sporo akcesoriów, lub cieszyć się codziennym plecakiem z dobrze pomyślanym miejscem na aparat z obiektywem. Wszyscy powinni być zadowoleni. Mamy też kieszeń boczną, boczny uchwyt, który pozwoli nosić plecak jak walizkę oraz zaczepy, które pozwolą zamocować statyw czy inne akcesoria.

Całość ma być także wygodna i bezpieczna. Za komfort użytkowania odpowiadają wzmocnione, profilowane plecy, a materiał, z którego został wykonany plecak jest w całości wodoodporny. Niestraszny będzie więc nam nawet mocny deszcz czy stawianie plecaka na wilgotnej powierzchni.

 

Producent reklamuje plecak DUO jako idealny plecak miejski, ale również konstrukcję, która spodoba się podróżnikom. Czy okaże się taki w rzeczywistości? Możecie to sprawdzić wspierając kampanię w serwisie Kickstarter, która przebiła już chyba wszystkie oczekiwania twórców - na produkcję plecaka zebrali już ponad pół miliona dolarów.

Cena i dostępność

W ramach kampanii za plecak zapłacimy 175 dolarów (około 660 zł). To dość niewygórowana cena, jak na możliwości, które oferuje. Nie powinniśmy też obawiać się utopienia pieniędzy - Wanrdr z powodzeniem wprowadził już na rynek kilka produktów, które cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Gotowy produkt do swoich odbiorców trafi już w grudniu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)