Negative Supply Basic Film Carrier 35 - niedrogi uchwyt do digitalizacji negatywów

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Negative Supply prezentuje najtańszą w swojej ofercie kasetę do wygodnego przefotografowywania negatywów. Uchwyt zapewni płaskie i bezpieczne ułożenie filmu w celu digitalizacji za pomocą aparatu.

„Skanowanie” negatywów przy pomocy aparatu wyposażonego w obiektyw makro i podświetlanego blatu, to coraz bardziej popularna, a przede wszystkim szybka metoda digitalizacji filmów analogowych. Największym problemem okazuje się zwykle sam sposób umieszczenie filmu przed obiektywem tak, aby cały proces przebiegał szybko, a film nie był wygięty.

Holder Basic Film Carrier 35 obiecuje szybką i wygodną digitalizację za niewielkie pieniądze

Niektórzy próbują wkładać film pod pleksi czy szybę inni korzystają z dedykowanych uchwytów. Problem w tym, że zwykle nie należą one do tanich. Swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca CineStill, prezentując kasetę Basic Film Carrier 35, która załatwić ma nasze problemy z digitalizacją negatywów 35 mm za 100 dolarów.

Dzięki specjalnie zagiętym prowadnicom, przefotografowywana klatka zawsze ma być idealnie płaska, a możliwość łatwego przesuwania filmu pozwolić ma na digitalizację całego negatywu w czasie niecałych dwóch minut. To w gruncie rzeczy bardzo proste urządzenie, ale wygląda na to, że dobrze spełnia swoje zadanie i nie jest przesadnie drogie.

Cena i dostępność

Uchwyt na film Negative Supply Basic Film Carrier 35 dostępny jest do kupienia ze sklepu CineStill w cenie 99 dolarów (ok. 370 zł). Niestety przesyłka do Polski będzie nas kosztować kolejne 50 dolarów, ale być może któryś z lokalnych sprzedawców zainteresuje się dystrybucją holderów Negative Supply. Poza tym, i tak wyjdzie to taniej, niż np. dedykowany uchwyt Nikon ES-2.

Więcej informacji znajdziecie na stronie negative.supply.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony pokazało wreszcie w pełnej krasie swojego pierwszego drona, który będąc kierowanym do zaawansowanych filmowców ma być przy okazji najmniejszym dronem mogącym...
0
0
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Godox zaktualizował sklep internetowy, żeby zakupy były wygodniejsze i szybsze. Towar wysyłany jest z magazynów w Polsce, a do połowy czerwca 2021 możemy liczyć na...
0
0
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje łączności
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje...
Huawei zaprezentował pierwsze monitory klasy premium. W śród nich model MateView, który oprócz niezłej specyfikacji oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami i...
0
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)