Negative Supply Basic Film Carrier 35 - niedrogi uchwyt do digitalizacji negatywów

Autor: Maciej Luśtyk

13 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Negative Supply prezentuje najtańszą w swojej ofercie kasetę do wygodnego przefotografowywania negatywów. Uchwyt zapewni płaskie i bezpieczne ułożenie filmu w celu digitalizacji za pomocą aparatu.

„Skanowanie” negatywów przy pomocy aparatu wyposażonego w obiektyw makro i podświetlanego blatu, to coraz bardziej popularna, a przede wszystkim szybka metoda digitalizacji filmów analogowych. Największym problemem okazuje się zwykle sam sposób umieszczenie filmu przed obiektywem tak, aby cały proces przebiegał szybko, a film nie był wygięty.

Holder Basic Film Carrier 35 obiecuje szybką i wygodną digitalizację za niewielkie pieniądze

Niektórzy próbują wkładać film pod pleksi czy szybę inni korzystają z dedykowanych uchwytów. Problem w tym, że zwykle nie należą one do tanich. Swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca CineStill, prezentując kasetę Basic Film Carrier 35, która załatwić ma nasze problemy z digitalizacją negatywów 35 mm za 100 dolarów.

Dzięki specjalnie zagiętym prowadnicom, przefotografowywana klatka zawsze ma być idealnie płaska, a możliwość łatwego przesuwania filmu pozwolić ma na digitalizację całego negatywu w czasie niecałych dwóch minut. To w gruncie rzeczy bardzo proste urządzenie, ale wygląda na to, że dobrze spełnia swoje zadanie i nie jest przesadnie drogie.

Cena i dostępność

Uchwyt na film Negative Supply Basic Film Carrier 35 dostępny jest do kupienia ze sklepu CineStill w cenie 99 dolarów (ok. 370 zł). Niestety przesyłka do Polski będzie nas kosztować kolejne 50 dolarów, ale być może któryś z lokalnych sprzedawców zainteresuje się dystrybucją holderów Negative Supply. Poza tym, i tak wyjdzie to taniej, niż np. dedykowany uchwyt Nikon ES-2.

Więcej informacji znajdziecie na stronie negative.supply.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)