Obudowy podwodne Olympusa - daj nurka!

Olympus prezentuje akcesoria pozwalające na fotografowanie pod wodą aparatami z linii mju DIGITAL, mju-mini DIGITAL, SP i lustrzanką E-300 wraz z obiektywami i lampami błyskowymi.
Fotografia cyfrowa okazała się wybawieniem dla wszystkich nurkujących, którzy chcieliby uwieczniać swoje podwodne przygody. Dzięki bogatej ofercie specjalnych obudów, nawet osoby posiadające zwykłe cyfrowe kompakty mogą fotografować choćby rafę koralową podczas wakacji w ciepłych krajach. Grudniowe premiery Olympusa są przeznaczone dla szerokiego grona fotoamatorów. Znajdziemy wśród nich nie tylko obudowy do prostych aparatów mju DIGITAL 600, SP-310, SP-350 i SP-700, ale też do lustrzanki Olympus E-300 i zewnętrznej lampy błyskowej FL-36. Pozwalają one na robienie zdjęć do głębokości 40m (kompakty poza serią mju-mini) lub 60m (E-System).

Lustrzanka Olympus E-300 oraz lampa błyskowa FL-36 w obudowach PT-E01 i PFL-E01

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej polskiej informacji prasowej producenta.

Zanurz się w innym wymiarze fotografii

Do wody z aparatem fotograficznym Olympus

Hamburg, grudzień 2005 - Niezależnie od tego, czy spędzasz rodzinny urlop na plażach Balearów, czy uczysz się nurkować na Karaibach, nie musisz tracić żadnej okazji do wykonania niepowtarzalnego wakacyjnego zdjęcia. Dzięki dostępnym obudowom do fotografii podwodnej firmy Olympus, fotografowie mogą rejestrować ujęcia wyjątkowo pięknych i tajemniczych scen rozgrywających się pod powierzchnią wody. Obudowy te zapewniają wyjątkową swobodę fotografowania i pozwalają wykonywać zdjęcia w każdych warunkach. Wykonane z trwałych i jednocześnie lekkich poliwęglanów, pozwalają na sterowanie wszystkimi funkcjami aparatu, dzięki czemu można rejestrować spektakularne podwodne obrazy. Począwszy od wakacyjnego nurkowania z rurką, aż po profesjonalną fotografię podwodną, w gamie produktów Olympus można znaleźć obudowy do fotografii podwodnej, które sprostają każdym potrzebom.


Olympus mju DIGITAL 600 w obudowie PT-029

Obudowy do fotografii podwodnej dla aparatów mju DIGITAL 600 oraz serii SP

Obudowy do fotografii podwodnej niesłychanie zwiększają wszechstronność każdego aparatu, stwarzając możliwość uchwycenia w kadrze unikalnych scen z życia morza i innych, jedynych w swoim rodzaju motywów z głębin. Obudowy PT-029 (mju DIGITAL 600), PT-030 (SP-310 i SP-350) oraz PT-031 (SP-700) pozwalają użytkownikom w pełni zanurzyć się w świat zabawy i emocji fotografowania sięgającego poza tradycyjną granicę linii brzegowej czy brzegu rzeki. Oferując wodoszczelność przy zanurzeniu do głębokości 40m*, te wytrzymałe obudowy zostały skonstruowane, aby zapewnić możliwość wygodnego i łatwego rejestrowania zachwycających podwodnych scen. Dzięki zastosowaniu specjalnych elementów obciążających zawsze zapewniona jest optymalna wyporność. Zdejmowana osłona okienka monitora LCD zapewnia wyrazisty podgląd ujęcia i wygodne kadrowanie z użyciem monitora - zarówno na powierzchni, jak i pod wodą, i w trudnych warunkach oświetleniowych. Obudowa pozostawia dostęp do wszystkich funkcji aparatu i posiada gwint mocowania pozwalający, jeśli potrzeba, na zakładanie konwerterów i filtrów, co stwarza jeszcze bardziej rozległe możliwości fotografowania. Ponadto obudowa PT-030 posiada interfejs TTL do lampy błyskowej co pozwala dołączenie do SP-350 opcjonalnej zewnętrznej lampy błyskowej Olympus FL-20 (w obudowie PFL-01).

Olympus E-300 w obudowie PT-E01

Obudowy do fotografii podwodnej dla Olympus E-300 oraz systemu akcesoriów
Otwierając świat profesjonalnej fotografii podwodnej przed użytkownikami aparatu Olympus E-300, obudowa PT-E01 pozwala na wykonywanie zdjęć na niesamowitej głębokości 60m*. Dostępne są również specjalne kapsuły dla różnych wymiennych obiektywów z gamy Olympus E-System, co pozwala użytkownikom na pełne korzystanie z zalet fotografowania cyfrową lustrzanką i wyjątkowej jakości Systemu Cztery Trzecie nawet po zanurzeniu sprzętu. Ponadto dostępne są kapsuły PPO-E01 dla obiektywu ZUIKO DIGITAL 14-45mm, PPO-E02 dla obiektywów 11-22mm / 14-54mm oraz PPO-E-03 dla obiektywu makro 50mm, a także kapsuła PPO-E04 port** pozwalająca na ujęcia szerokokątne oraz z perspektywą rybiego oka po umieszczeniu w niej stosownego obiektywu. Inne akcesoria Olympus E-System, takie jak zewnętrzna lampa błyskowa FL-36, mogą być również bezpiecznie dołączone i używane pod powierzchnią wody, by rozświetlić sceny, które zazwyczaj zatopione są w mroku (lampę umieszcza się w obudowie PFL-E01, a podtrzymuje ją specjalny uchwyt lampy PTBK-E01).

Olympus SP-700 w obudowie PT-031

Obudowy zabezpieczające dla aparatów serii mju-mini DIGITAL
Wpadające w oko aparaty z serii Olympus mju-mini DIGITAL zyskały swoją reputację nie tylko ze względu na unikalny kształt, prostotę użytkowania i jakość - ale również ze względu na niezwykle kompaktowe wymiary pozwalające zawsze zabrać ze sobą aparat. Dzięki obudowie zabezpieczającej CWPC-01, aparaty można zabrać nawet głębiej a dokładnie aż do 3m* pod wodę. Czyni to z nich idealne narzędzie fotografowania dla miłośników sportów wodnych - surfingu czy nurkowania z rurką - oraz dla każdego, kto aktywnie spędza czas nie zawsze przy słonecznej pogodzie.

Czy będą to wakacyjne migawki, chęć utrwalenia obrazu emocji sportowych, czy profesjonalna fotografia podwodna - przystępne obudowy Olympus otwierają przed każdym użytkownikiem całkiem nowy świat fotograficznych możliwości. Bezpiecznie chroniąc cenny sprzęt przed ekstremalnymi warunkami użytkowania, gwarantują prostą obsługę, stanowiąc idealne akcesorium do rejestrowania unikalnych scen rozgrywających się pod powierzchnią wody.


Olympus SP-350 w obudowie PT-030

Przegląd wybranych akcesoriów Olympus do fotografii podwodnej

border=1;sizex=3;sizey=13;headersx=0;headersy=1|Opis modelu; Przeznaczone do aparatu fotograficznego / akcesoriów;Maks. głębokość zanurzenia*;
CWPC-01 Obudowa zabezpieczająca;Seria aparatów fotograficznych mju-mini DIGITAL;3m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-029;Aparat fotograficzny mju DIGITAL 600;40m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-030;Aparaty fotograficzne SP-310 & SP-350;40m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-031;Aparat fotograficzny SP-700;40m;
Obudowa do fotografii podwodnej PFL-01;Zewnętrzna lampa błyskowa FL-20;40m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-E01;Korpus aparatu fotograficznego Olympus E-300;60m;
Kapsuła do fotografii podwodnej PPO-E01;Obiektyw ZUIKO DIGITAL 14-45mm;60m;
Kapsuła do fotografii podwodnej PPO-E02;Obiektyw ZUIKO DIGITAL 11-22mm, obiektyw ZUIKO DIGITAL 14-54mm;60m;
Kapsuła do fotografii podwodnej PPO-E03;Obiektyw Makro ZUIKO DIGITAL ED 50mm;60m;
Kapsuła do fotografii podwodnej PPO-E04;Obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm, obiektyw rybie oko ZUIKO DIGITAL ED 8mm;60m;
Pierścień pośredni PER-P02**;Obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm;60m;
Obudowa do fotografii podwodnej PFL-E01;Zewnętrzna lampa błyskowa FL-36;60m


* Lub odpowiednik ciśnienia słupa wody o takiej wysokości
** Pierścień pośredni PER-E02 jest potrzebny do podłączenia PPO-E04 do PT-E01, gdy używany jest obiektyw ZUIKO DIGITAL 7-14mm.

Specyfikacja oraz projekt mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8