Obudowy podwodne Olympusa - daj nurka!

Autor: Łukasz Kacperczyk

28 Grudzień 2005
Artykuł na: 6-9 minut
Olympus prezentuje akcesoria pozwalające na fotografowanie pod wodą aparatami z linii mju DIGITAL, mju-mini DIGITAL, SP i lustrzanką E-300 wraz z obiektywami i lampami błyskowymi.

Fotografia cyfrowa okazała się wybawieniem dla wszystkich nurkujących, którzy chcieliby uwieczniać swoje podwodne przygody. Dzięki bogatej ofercie specjalnych obudów, nawet osoby posiadające zwykłe cyfrowe kompakty mogą fotografować choćby rafę koralową podczas wakacji w ciepłych krajach. Grudniowe premiery Olympusa są przeznaczone dla szerokiego grona fotoamatorów. Znajdziemy wśród nich nie tylko obudowy do prostych aparatów mju DIGITAL 600, SP-310, SP-350 i SP-700, ale też do lustrzanki Olympus E-300 i zewnętrznej lampy błyskowej FL-36. Pozwalają one na robienie zdjęć do głębokości 40m (kompakty poza serią mju-mini) lub 60m (E-System).

Lustrzanka Olympus E-300 oraz lampa błyskowa FL-36 w obudowach PT-E01 i PFL-E01

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej polskiej informacji prasowej producenta.

Zanurz się w innym wymiarze fotografii

Do wody z aparatem fotograficznym Olympus

Hamburg, grudzień 2005 - Niezależnie od tego, czy spędzasz rodzinny urlop na plażach Balearów, czy uczysz się nurkować na Karaibach, nie musisz tracić żadnej okazji do wykonania niepowtarzalnego wakacyjnego zdjęcia. Dzięki dostępnym obudowom do fotografii podwodnej firmy Olympus, fotografowie mogą rejestrować ujęcia wyjątkowo pięknych i tajemniczych scen rozgrywających się pod powierzchnią wody. Obudowy te zapewniają wyjątkową swobodę fotografowania i pozwalają wykonywać zdjęcia w każdych warunkach. Wykonane z trwałych i jednocześnie lekkich poliwęglanów, pozwalają na sterowanie wszystkimi funkcjami aparatu, dzięki czemu można rejestrować spektakularne podwodne obrazy. Począwszy od wakacyjnego nurkowania z rurką, aż po profesjonalną fotografię podwodną, w gamie produktów Olympus można znaleźć obudowy do fotografii podwodnej, które sprostają każdym potrzebom.

Olympus mju DIGITAL 600 w obudowie PT-029

Obudowy do fotografii podwodnej dla aparatów mju DIGITAL 600 oraz serii SP

Obudowy do fotografii podwodnej niesłychanie zwiększają wszechstronność każdego aparatu, stwarzając możliwość uchwycenia w kadrze unikalnych scen z życia morza i innych, jedynych w swoim rodzaju motywów z głębin. Obudowy PT-029 (mju DIGITAL 600), PT-030 (SP-310 i SP-350) oraz PT-031 (SP-700) pozwalają użytkownikom w pełni zanurzyć się w świat zabawy i emocji fotografowania sięgającego poza tradycyjną granicę linii brzegowej czy brzegu rzeki. Oferując wodoszczelność przy zanurzeniu do głębokości 40m*, te wytrzymałe obudowy zostały skonstruowane, aby zapewnić możliwość wygodnego i łatwego rejestrowania zachwycających podwodnych scen. Dzięki zastosowaniu specjalnych elementów obciążających zawsze zapewniona jest optymalna wyporność. Zdejmowana osłona okienka monitora LCD zapewnia wyrazisty podgląd ujęcia i wygodne kadrowanie z użyciem monitora - zarówno na powierzchni, jak i pod wodą, i w trudnych warunkach oświetleniowych. Obudowa pozostawia dostęp do wszystkich funkcji aparatu i posiada gwint mocowania pozwalający, jeśli potrzeba, na zakładanie konwerterów i filtrów, co stwarza jeszcze bardziej rozległe możliwości fotografowania. Ponadto obudowa PT-030 posiada interfejs TTL do lampy błyskowej co pozwala dołączenie do SP-350 opcjonalnej zewnętrznej lampy błyskowej Olympus FL-20 (w obudowie PFL-01).

Olympus E-300 w obudowie PT-E01

Obudowy do fotografii podwodnej dla Olympus E-300 oraz systemu akcesoriów

Otwierając świat profesjonalnej fotografii podwodnej przed użytkownikami aparatu Olympus E-300, obudowa PT-E01 pozwala na wykonywanie zdjęć na niesamowitej głębokości 60m*. Dostępne są również specjalne kapsuły dla różnych wymiennych obiektywów z gamy Olympus E-System, co pozwala użytkownikom na pełne korzystanie z zalet fotografowania cyfrową lustrzanką i wyjątkowej jakości Systemu Cztery Trzecie nawet po zanurzeniu sprzętu. Ponadto dostępne są kapsuły PPO-E01 dla obiektywu ZUIKO DIGITAL 14-45mm, PPO-E02 dla obiektywów 11-22mm / 14-54mm oraz PPO-E-03 dla obiektywu makro 50mm, a także kapsuła PPO-E04 port** pozwalająca na ujęcia szerokokątne oraz z perspektywą rybiego oka po umieszczeniu w niej stosownego obiektywu. Inne akcesoria Olympus E-System, takie jak zewnętrzna lampa błyskowa FL-36, mogą być również bezpiecznie dołączone i używane pod powierzchnią wody, by rozświetlić sceny, które zazwyczaj zatopione są w mroku (lampę umieszcza się w obudowie PFL-E01, a podtrzymuje ją specjalny uchwyt lampy PTBK-E01).

Olympus SP-700 w obudowie PT-031

Obudowy zabezpieczające dla aparatów serii mju-mini DIGITAL

Wpadające w oko aparaty z serii Olympus mju-mini DIGITAL zyskały swoją reputację nie tylko ze względu na unikalny kształt, prostotę użytkowania i jakość - ale również ze względu na niezwykle kompaktowe wymiary pozwalające zawsze zabrać ze sobą aparat. Dzięki obudowie zabezpieczającej CWPC-01, aparaty można zabrać nawet głębiej a dokładnie aż do 3m* pod wodę. Czyni to z nich idealne narzędzie fotografowania dla miłośników sportów wodnych - surfingu czy nurkowania z rurką - oraz dla każdego, kto aktywnie spędza czas nie zawsze przy słonecznej pogodzie.

Czy będą to wakacyjne migawki, chęć utrwalenia obrazu emocji sportowych, czy profesjonalna fotografia podwodna - przystępne obudowy Olympus otwierają przed każdym użytkownikiem całkiem nowy świat fotograficznych możliwości. Bezpiecznie chroniąc cenny sprzęt przed ekstremalnymi warunkami użytkowania, gwarantują prostą obsługę, stanowiąc idealne akcesorium do rejestrowania unikalnych scen rozgrywających się pod powierzchnią wody.

Olympus SP-350 w obudowie PT-030

Przegląd wybranych akcesoriów Olympus do fotografii podwodnej

border=1;sizex=3;sizey=13;headersx=0;headersy=1|Opis modelu; Przeznaczone do aparatu fotograficznego / akcesoriów;Maks. głębokość zanurzenia*;
CWPC-01 Obudowa zabezpieczająca;Seria aparatów fotograficznych mju-mini DIGITAL;3m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-029;Aparat fotograficzny mju DIGITAL 600;40m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-030;Aparaty fotograficzne SP-310 & SP-350;40m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-031;Aparat fotograficzny SP-700;40m;
Obudowa do fotografii podwodnej PFL-01;Zewnętrzna lampa błyskowa FL-20;40m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-E01;Korpus aparatu fotograficznego Olympus E-300;60m;
Kapsuła do fotografii podwodnej PPO-E01;Obiektyw ZUIKO DIGITAL 14-45mm;60m;
Kapsuła do fotografii podwodnej PPO-E02;Obiektyw ZUIKO DIGITAL 11-22mm, obiektyw ZUIKO DIGITAL 14-54mm;60m;
Kapsuła do fotografii podwodnej PPO-E03;Obiektyw Makro ZUIKO DIGITAL ED 50mm;60m;
Kapsuła do fotografii podwodnej PPO-E04;Obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm, obiektyw rybie oko ZUIKO DIGITAL ED 8mm;60m;
Pierścień pośredni PER-P02**;Obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm;60m;
Obudowa do fotografii podwodnej PFL-E01;Zewnętrzna lampa błyskowa FL-36;60m

* Lub odpowiednik ciśnienia słupa wody o takiej wysokości
** Pierścień pośredni PER-E02 jest potrzebny do podłączenia PPO-E04 do PT-E01, gdy używany jest obiektyw ZUIKO DIGITAL 7-14mm.

Specyfikacja oraz projekt mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony
Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony
Wraz z modelem A7 IV Sony zaprezentowało nowe systemowe lampy błyskowe, które mają być idealną parą dla pełnoklatkowych aparatów Sony E. Otrzymujemy...
3
Takeway T2 Clampod - wszechstronny ministatyw  z funkcją zacisku
Takeway T2 Clampod - wszechstronny ministatyw z funkcją zacisku
Na rynek wchodzi Takeway T2 Clampod. To zmyślny ministatyw z silnym uchwytem, który pozwala na uzyskiwanie dynamicznej perspektywy podczas fotografowania i filmowania.
0
Apple MacBook Pro (2021) z chipem M1 Pro i M1 Max - najlepsze macbooki od lat
Apple MacBook Pro (2021) z chipem M1 Pro i M1 Max - najlepsze macbooki od lat
Nowe Macbooki Pro to najważniejsza aktualizacja serii od lat, która w świecie notebooków wyznaczać ma nowe standard wydajności. Jeśli więc jeszcze...
47
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)